שתף קטע נבחר

ח"כ שטרן נגד הרב הראשי: "מפצל את העם"

תגובה חריפה של חבר הכנסת מהתנועה על דברי הרב יצחק יוסף, שאמר כי חוק הגיור הוא אסון וביקש מהנשיא פרס לסייע להכשילו. "הרבנים הראשיים מתחרים מי יהיה קיצוני יותר, רק מעמדם ופרנסת אנשיהם מעניינים אותם"

חבר הכנסת אלעזר שטרן (התנועה) יצא בצהריים (יום א') בחריפות נגד הרב הראשי לישראל יצחק יוסף, על רקע אמירתו כי "חוק הגיור" הוא "אסון" ובקשתו מנשיא המדינה שמעון פרס שיסייע לטרפד אותו. "הרב יוסף בדבריו נגד חוק הגיור פועל בעצמו לפיצול העם היהודי, להבאת ההתבוללות לתוך מדינת ישראל ולאובדן זהותה היהודי של המדינה", אמר ח"כ שטרן, "לצערי הרב, הוא, ועמיתו הרב לאו, מתחרים ביניהם מי יהיה שליח נאמן יותר של הזרמים הפוליטיים הקיצוניים ביותר, שבאופן עקבי בשנים האחרונות מתנתקים מהחברה הישראלית ומייצגים אך ורק גופים חרדים".

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

שטרן אמר כי הרבנים הראשיים "נהנים ממנעמי השלטון - המשלם את משכורתם, ובו בזמן פועלים נגדו. הדבר בא לידי ביטוי באמירותיהם נגד חוק הגיור, נגד גיוס נשים לצה"ל ובכל סוגיה אחרת בעלת השפעה אמיתית על זהותה היהודית של מדינת ישראל. בקצב הזה, מה שצריך להטריד אותם זה לא האם בעוד כמה שנים יהיו ספרי יוחסין נפרדים (הם בלאו הכי מתחתנים בינם לבין עצמם) אלא מי ישלם את משכורתם ומי יגן עליהם. הרבנים הראשיים כיום, להבדיל מהרבנים הראשיים בימי בן גוריון, איבדו מזמן את הקשר לחברה הישראלית ולצערי הרב כל מה שמעניין אותם זה כובדם ומעמדם האישי ופרנסה לאנשי שלומם, מבלי קשר למצוקות היהודיות האמיתיות של החברה הישראלית".

 

בעקבות דבריו של ח"כ שטרן מסרה לשכתו של הרב יוסף: "דברי ח"כ שטרן אינם ראויים לתגובה. מן הראוי שיתבונן שוב בדבריו של הרב הראשי הדורש שעניינים הרי גורל לעם ישראל כמו חוק הגיור יעברו בהסכמה רחבה. מי שמנסה להעביר חוק כזה ללא הסכמה שכזו הוא הגורם לפילוג העם". מלשכת הרב נמסר עוד שמוטב שח"כ שטרן לא יטיף מוסר לאחרים.

 

הרב יוסף קרא מוקדם יותר היום לנשיא המדינה שמעון פרס להירתם למאבק החרדי בגל החקיקה בנושאי דת ומדינה - כדי למנוע פילוג בעם לדבריו. במהלך ביקור החג המסורתי של הנשיא בבתיהם של הרבנים הראשיים, הגדיר באוזניו הראשון לציון הרב יוסף את "חוק הגיור" כ"אסון", ואמר: אנחנו צריכים את עזרתך בטרפודו.

 

"אתה ממשיך דרכו של בן גוריון, שעל אף שהיו לנו מחלוקות איתו, היה יהודי חכם, ובהקמת המדינה הבין שבלי שמירה על הסטטוס-קוו לא תוכל להתקיים מדינה

יהודית מאוחדת", פנה הרב הראשי לנשיא. "כעת אנחנו נאלצים להתמודד עם גל חקיקה בנושאי דת ומדינה שטרם נראה כמותו, והולכים לחוקק חוק גיור שמאיים על המשך זהותה היהודית של המדינה".

 

לדברי הרב יוסף, פרס הוא הדמות היחידה שיכולה לאחד את העם, ולכן עליו לעשות כל שביכולתו כדי למנוע פילוג. "אסור שיעברו חוקים כאלה בלי הסכמה רחבה", אמר, "לא יתכן שניאלץ להגיע בסוף למצב שכל קהילה תנהל לעצמה ספרי יוחסין, כשאחד לא יכיר ביהדותו של רעהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ אלעזר שטרן
צילום: ירון ברנר
מומלצים