שתף קטע נבחר

בכיר רוסי הורה לעוזריו "לאנוס" כתבת בהריון

שאלה תמימה על סנקציות רוסיות נגד אוקראינה הובילה את ולדימיר ז'ירינובסקי, סגן נשיא הפרלמנט ממפלגת הימין הקיצונית לתקוף כתבת בחודש השישי להריונה, שאושפזה לאחר האירוע. מעסיקיה שוקלים לתבוע

כתבת של רשת החדשות הרוסית Russia Today, בחודש השישי להריונה, פונתה לבית חולים לאחר שפוליטיקאי רוסי הורה לשניים מעוזריו "לתקוף ולאנוס אותה באלימות" במהלך מסיבת עיתונאים סוערת בפרלמנט. מעסיקיה שוקלים לנקוט צעדים משפטיים נגד הבכיר הרוסי. העיתונאית ביקשה לקבל טיפול רפואי לאחר שלקתה בהלם כתוצאה מהשתלחות כלפיה.

 

עוד חדשות מהעולם :

 

 

ולדימיר ז'ירינובסקי, סגן יושב ראש הפרלמנט ומקימה של מפלגת הימין הליברל דמוקרטית ברוסיה, נתן את הוראתו יוצאת הדופן לאחר שנשאל על ידי הכתבת הפרלמנטרית, סטלה דובוביטסקאיה, שאלה תמימה על אודות סנקציות נגד הממשל באוקראינה. הפוליטיקאי הבכיר יצא מכליו והחל לצעוק. בשיא האירוע שילח שני עוזרים אל עבר הכתבת, והורה: "כשאני אתן את האות, תרוצו אליה ותאנסו אותה באלימות".

 

ז'ירינובסקי לא עצר שם, והוסיף: "היא מלאה בשנאה לרוסים, אבל היא בעצם אוהבת אותם. היא משוגעת - אין לה שום אהוב, אין לה בעל, אין לה אף אחד". כתב אחר נחלץ לעזרתה של הכתבת ואמר לפוליטיקאי: "היא בהריון, למה אתה תוקף אותה?"

"לכו תנשקו אותה, תתפסו אותה!" ז'ירינובסקי בפעולה (צילום מאתר יו-טיוב) ()
"לכו תנשקו אותה, תתפסו אותה!" ז'ירינובסקי בפעולה (צילום מאתר יו-טיוב)

בשלב זה דחף ז'ירינובסקי את עוזריו לעבר הכתבת, וצעק: "לכו תנשקו אותה. תתפסו אותה". העוזרים לא היססו ומיהרו אל הכתבת, ולהפתעת הסובבים, אחד מהם אף הצליח לתפוס אותה בידיו. כתבות שהיו במקום צעקו חזרה על הפוליטיקאי בן ה-67, ומחו על "ההתנהגות המשפילה והמבזה". הפוליטיקאי הרוסי לא היסס להגיב ותקף גם את העיתונאיות שניסו להגן על דובוביטסקאיה: "מה אתן עושות בכלל, לסביות? צאו מפה".

 

בהמשך נשמע ז'ירינובסקי אומר שעל נשים בהריון, שהן לדידו "לא בריאות", להישאר בבית ולטפל בילדיהן. הכתבת נשלחה מיד לבית החולים לטיפול בהלם שחוותה באירוע הטראומתי.

 

הפוליטיקאי הבכיר התנצל אחר כך על מילותיו הקשות באותה הרשת שבה עובדת הכתבת, והציע לעזור לה בהוצאותיה הרפואיות בעקבות האירוע: "כשדיברתי עם עיתונאים בפרלמנט ועניתי על שאלות בסוף, דיברתי מעט בגסות לאישה צעירה. אני מתנצל בפניה ובפני כל אלו שפגעתי בהם".

 

דוברו של ז'ירינובסקי אמר: "עיתונאים לרוב שואלים שאלות עם מטרה אחת בלבד, והיא לעורר אותו, ולנסות להוציא ממנו הערות סנסציוניות".

 

מרשת RT נמסר: "לאור האירוע המחריד בבית הנבחרים הרוסי, שלאחריו אושפזה כתבתנו בגלל חוסר הנימוס של ולדימיר ז'ירינובסקי, החלטנו להשתמש בכל כלי משפטי על מנת להעניש את מר ז'ירינובסקי באופן החמור ביותר במסגרת החוק, לרבות על ידי הגשת תביעה נגדו". בנוסף נאמר שהרשת שוקלת לשכור את שירותיו של עורך דינו של מדליף תוכנית הציתותים האמריקנית, אדוארד סנואודן.

 

רבים מיהרו לגנות את אמירותיו ופעולותיו השנויות במחלוקת, בלשון המעטה, של הפוליטיקאי. יושב ראש הפרלמנט סרגיי נארישקין התנצל בעקבות ההתבטאות החריגה. חבר פרלמנט קומוניסטי אמר שהאירוע "מטיל צל כבד על הפרלמנט ואכזב את המדינה כולה", וגם הכנסייה האורתודוקסית מתחה ביקורת על התבטאויותיו של ז'ירינובסקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הורה על עוזריו "לאנוס באלימות" את הכתבת. ז'ירינובסקי
מומלצים