שתף קטע נבחר

בקרוב: רובע החלונות האדומים ללא מריחואנה

ראש העיר של אמסטרדם קיבל אישור משפטי לפעול נגד בתי הקפה המוכרים את הסם. שליש מבתי העסק, ברובע שהפך לסימן ההיכר של העיר, ייסגרו

ראש העיר של אמסטרדם מעלה הילוך במאבק שלו נגד הרובע המפורסם בעירו: בית המשפט המחוזי בעיר ההולנדית אישר אתמול (יום ד') לראש העיר אברהרד ואן דר לאן לפעול נגד בתי קפה שמוכרים מריחואנה ברובע האורות האדומים.

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

 

בית המשפט קבע לאחר מאבק ארוך כי לעיריית אמסטרדם יש את הזכות לבצע את הפעולות שהיא חושבת שיגנו טוב יותר על תושבי העיר.

 

ואן דר לאן טוען כי בתי הבושת ברובע, שהפך לסימן ההיכר של אמסטרדם, בשילוב עם בתי הקפה לממכר מריחואנה, רק יעלו את נתוני הפשע בעיר ויעודדו פעילות עבריינית. בעלי בתי הקפה טוענים כי החוק הזה נועד לפגוע בעסקיהם והם לא עושים דבר שפוגע בעיר.

בית קפה באמסטרדם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית קפה באמסטרדם(צילום: AFP)

רובע האורות האדומים הפך לסימן היכר של אמסטרדם (צילום: AP) (צילום: AP)
רובע האורות האדומים הפך לסימן היכר של אמסטרדם(צילום: AP)

הולנד הייתה ידועה במשך עשרות שנים במדיניות הסובלנית שלה כלפי שימוש בסמים קלים, ובמסגרת המדיניות הזו אף שמריחואנה נחשבה באופן טכני לבלתי חוקית, המשטרה לא עצרה אנשים על החזקת כמויות קטנות של הסם. הוא אף נמכר באופן חופשי ב"קופי שופס".

 

עכשיו, לאחר שקיבל את אישור בית המשפט, מתכנן ואן דר לאן לסגור 26 מתוך 76 בתי הקפה הפועלים בעירו. בדצמבר 2012 אסרה העירייה מכירת מריחואנה בבתי ספר, אחרי שינוי שבוצע בחוק הלאומי.

 

זו אינה הרפורמה היחידה שמוביל ראש העיר של אמסטרדם. בחודש פברואר אשתקד הודיע ואן דר לאן כי בכוונתו להעלות את גיל המינימום לעיסוק בזנות מ-18 ל-21 ולכפות על בתי הזונות לסגור את דלתותיהם ללקוחות בשעות הבוקר המוקדמות.

 

ואן דר לאן הסביר כי הכוונה בתוכנית הייתה לצמצם את הפשיעה ברובע האורות האדומים ולהגן על עובדי תעשיית המין, שמורכבת בעיקר מנשים, מפני התעללות.

 

מאז שנת 2006 נסגרו 192 מתוך 482 בתי הבושת הפועלים ברובע האורות האדומים, לאחר שבית המשפט קיבל את עמדת העירייה שהריכוז הגדול של בתי הבושת מקשה על הרשויות לפקח עליהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
זונה ברובע האורות האדומים
צילום: AP
מומלצים