שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרחבת נגישות גראס רפואי - מגדילה עישון בני נוער?
  מחקר אמריקני בדק האם נגישות רבה של מריחואנה רפואית מגדילה את השימוש בה גם בקרב בני נוער לצרכים לא רפואיים - נושא טעון שמשמש את מתנגדי הליגליזציה של הסם. אז מסתבר שלא, בני הנוער לא עישנו יותר במדינות בהן הורחבה הנגישות למריחואנה רפואית

  הגדלת הנגישות של מריחואנה רפואית תגדיל את העישון בקרב בני נוער? אחת הסיבות של המתנגדים לליגליזציה של מריחואנה רפואית, היא שבני נוער ימצאו את זה נגיש יותר והשימוש בסם יגדל. אבל מחקר אמריקני מקיף וראשון מסוגו מצביע על כך שזה לא קורה. 

   

  עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

   

  המחקר שפורסם בגיליון החדש של Journal of Adolescent Health מצביע על כך שעצם העובדה שמריחואנה רפואית נגישה יותר, לא הגדילה את השימוש בה בקרב בני נוער.

   

  מזיקה או מועילה?

  לא כמו סיגריה: עישון גראס לא מזיק לריאות

  עכשיו זה מדעי: מריחואנה רפואית הופכת כאב לנסבל

  מחקר ישראלי: האם מריחואנה תטפל בהלם קרב?

   

  החוקרים בדקו דיווחים של שימוש במדינות בארה"ב בהן המריחואנה הרפואית חוקית, לפני שהיא הפכה חוקית ואחריה. מול מדינות שבהן עדיין המריחואנה עדיין לא חוקית לכל מטרה. הבדיקה נעשתה בקרב תלמידים בכיתות ט- יב'.

   

  התוצאות הראו כי השימוש במריחואנה נשאר קבוע בקרב בני נוער. לא רק זאת, כשליש מהם טענו כי הם השתמשו במריחואנה כבר לפני שהחוקים נכנסו לתוקף, וחמישית דיווחו כי השתמשו בה בחודש לפני שנשאלו על כך.

   

  השפעה על תפקודי המוח

  בצל התוצאות כי השימוש לא עולה, ציינו החוקרים כי למריחואנה יש השפעה מוכחת על התפתחות המוח והתפקודים הקוגניטיביים. לדבריהם, מחקרים הוכיחו כי למריחואנה נקשרה השפעה להתפתחות סכיזופרניה והפרעות פסיכוטיות נוספות בקרב בני נוער.

   

  עוד מחקרים מצאו כי קיים גם קשר בין עישון מריחואנה בגיל ההתבגרות לבין בעיות נשימה בגיל מבוגר יותר ובעיות נוירולוגיות, כמו גם הישגים אקדמיים נמוכים יותר בלימודים.

       

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לא צריכים אישור כדי להתחיל לעשן
  צילום: shutterstock
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים