שתף קטע נבחר

מינויים בצה"ל: הרצי הלוי ימונה לראש אמ"ן

הרמטכ"ל גנץ החליט כי הלוי, ששימש מפקד סיירת מטכ"ל, יועלה לדרגת אלוף וישוב לאגף המודיעין. ראש אמ"ן היוצא אביב כוכבי ימונה לאלוף פיקוד צפון. שינויים גם באכ"א: ראש מטה חיל האוויר יחליף את האלופה ברביבאי

סבב מינויים בצמרת צה"ל: תת-אלוף הרצי (הרצל) הלוי ימונה לתפקיד ראש אגף המודיעין בצה"ל ויועלה לדרגת אלוף. כך החליט הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ. ראש אמ"ן הנוכחי, אלוף אביב כוכבי, ימונה לתפקיד מפקד פיקוד צפון במקומו של אלוף יאיר גולן. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אישר את המינויים שייכנסו לתוקפם בשנה הקרובה.  

 

עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

הלוי (מימין) מחליף את כוכבי שיגיע לפיקוד צפון (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
הלוי (מימין) מחליף את כוכבי שיגיע לפיקוד צפון(צילום: אלכס קולומויסקי)

בנוסף, ראש מטה חיל האוויר תת-אלוף חגי טופולנסקי ימונה לתפקיד ראש אגף כוח אדם בצה"ל (אכ"א) ויקודם לדרגת אלוף. אורנה ברביבאי, שהייתה לאלופה הראשונה בצה"ל, עתידה לפרוש.

 

בנוסף, תא"ל יוסי בכר יקודם לדרגת אלוף וימונה למפקד גיס. בכר, המכהן כמפקד קורס מ"פים ומג"דים, יחליף את אלוף גרשון הכהן שגם כן עתיד לפרוש מצה"ל.

ראש אכ"א היוצאת אורנה ברביבאי שהפכה לאלופה הראשונה בצה"ל (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
ראש אכ"א היוצאת אורנה ברביבאי שהפכה לאלופה הראשונה בצה"ל(צילום: אבי מועלם)

הלוי, בן 47, מכהן כמפקד המכללה לפיקוד ומטה (פו"מ) ושירת בשורת תפקידים בכירים, בהם מפקד סיירת מטכ"ל ומפקד חטיבת הצנחנים. בכך יחזור הלוי לאגף המודיעין בצה"ל לאחר ששימש בעבר כמפקד חטיבת ההפעלה המבצעית.

 

הלוי, יליד ירושלים, מחזיק בתואר ראשון בפילוסופיה ומנהל עסקים ובתואר שני בניהול משאבים לאומיים. בנובמבר 2013 סימן העיתון "ניו יורק טיימס" את הלוי כמועמד בכיר לרשת בעתיד את תפקיד הרמטכ"ל. "עבור הגנרל הפילוסוף הישראלי, שלום הוא הזמן להתכונן למלחמה", הייתה הכותרת בעיתון על הלוי ששימש אז כמפקד עוצבת הגליל.

 

בכתבה נאמר כי הלוי היה בטוח כי במהלך כהונתו כמפקד עוצבת הגליל תפרוץ מלחמה עם לבנון. כעת הוא סבור שהסבב הבא יתרחש במשמרת של מחליפו שייכנס לתפקיד ב-28 בנובמבר.

 

"אני לא חושב שיש מלחמה או מבצע שיפתרו את הבעיה. הנושא המעניין הוא איך אתה יוצר פער גדול יותר בין המלחמות", אמר למראיינת והתייחס לסבב הבא. "זה לא יהיה פשוט", אמר. "אין מלחמות פשוטות. אנחנו מוכנים לשלם את המחיר כדי לעשות מלחמה החלטית וחזקה שתיצור פער גדול ככל האפשר עד הפעם הבאה".

 

כוכבי בן ה-50 מונה לראש אמ"ן בשנת 2010 לאחר שכיהן בשורת תפקידים בהם מח"ט צנחנים, מפקד אוגדת עזה וראש חטיבת המבצעים במטכ"ל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב זיתון
תת-אלוף הרצי הלוי
צילום: יואב זיתון
מומלצים