שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אור נרצח בקיבוץ על ידי שותפו: "בחור עדין"
  שותפו לדירה של אור ריבק הודה כי דקר בכפר חרוב שבגולן את חברו ושחזר את הרצח: "ייתכן שזה התחיל מוויכוח על בחורה". האב סיפר כי אור עבד ברפת: "היה נשמה טובה". צעירה מהקיבוץ הפריחה נשיקות לחשוד: "לא כועסת"

  הם היו חברי ילדות, למדו באותו בית הספר, שירתו בצבא באותו הזמן והתגוררו יחדיו בדירה בחודשים האחרונים. הלילה נרצח אור ריבק, בן 22 מקיבוץ כפר חרוב שבדרום רמת הגולן. אותו שותף לדירה הוא החשוד ברצח, בעקבות ויכוח בין השניים. השותף שהודה במעשה ונעצר שחזר היום (שבת) את הרצח. הערב הוא יובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בנצרת.

   

  קציני משטרה המעורים בחקירה אמרו כי השחזור היה מפורט, אך החשוד סירב להרחיב בדבר נסיבות הוויכוח בינו לבין אור. "ייתכן שהאירוע התחיל בוויכוח על בחורה, אבל אחר כך הוא נכנס ל'אטרף' הרגיל שלו וביצע את הרצח", אמר קצין משטרה. לשני הצעירים עבר פלילי, והם עברו לקיבוץ לבקשת אביו של אור, שהתגורר בקיבוץ כבר יותר מ-10 שנים.

   

  החשוד ברצח אור ריבק שחזר המעשה    (צילום: אביהו שפירא)

  החשוד ברצח אור ריבק שחזר המעשה    (צילום: אביהו שפירא)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מימין: הנרצח, אור ריבק. משמאל: החשוד ברצח ()
  מימין: הנרצח, אור ריבק. משמאל: החשוד ברצח

  שירתו בצבא באותו הזמן. החשוד והנרצח ()
  שירתו בצבא באותו הזמן. החשוד והנרצח
  הוצאת גופתו של ריבק, היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  הוצאת גופתו של ריבק, היום(צילום: אביהו שפירא)
  שירת בגולני. הנרצח ריבק ()
  שירת בגולני. הנרצח ריבק
  האב ראובן ריבק סיפר שבנו שירת עד לא מכבר בחימוש בחטיבת גולני: "הוא עבד ברפת בחריצות ובמסירות. חבר טוב, ילד טוב וחברותי. בחור עדין, נשמה טובה". מנהל הרפת סרג'יו פישלים, מעסיקו של ריבק בחודשים האחרונים, הוסיף: "הייתה לו מוטיבציה עצומה. הוא לקח אחריות מלאה על כל תחומי הרפת. הוא היה סובלני, היה לו יחס של כבוד לכולם. אהבו אותו מאוד".

   

  שני הצעירים התגוררו בכפר חרוב רק ארבעה חודשים, אך הספיקו לרכוש חברים ורבים מאותם חברים בילו עמם אמש בפאב המקומי "החור". את עוצמת הכאב והבלבול בקיבוץ הקטן אפשר היה לראות לאחר שהחשוד סיים את השחזור ועלה לג'יפ המשטרתי: אחת הצעירות התקרבה לרכב המשטרה והפריחה לעבר החשוד נשיקות באוויר. "אני לא כועסת עליך", קראה לעברו. רבים מהצעירים האחרים, המתגוררים בסמוך, הביטו המומים במחזה הקשה של עבודת המז"פ, הוצאת הגופה והבאת החשוד לשחזור.

  עם אלכוהול: ריבק והחשוד ברצח ()
  עם אלכוהול: ריבק והחשוד ברצח

  החשוד ברצח, במהלך השחזור (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  החשוד ברצח, במהלך השחזור(צילום: אביהו שפירא)

  ריבק. גדל בקיבוץ, חזר אליו לפני ארבעה חודשים ()
  ריבק. גדל בקיבוץ, חזר אליו לפני ארבעה חודשים

  לפני ארבעה חודשים שב ריבק להתגורר בכפר חרוב שבגולן, שם נולד. בגיל 10 הוא ואמו עברו למעלות, שם הכיר את החשוד ברצח, בן 21 כיום. "אחרי שאור סיים את הצבא, אבא שלו פנה אלינו וביקש מאיתנו שנאפשר לבן שלו ולחברו לשכור כאן דירה ולעבוד פה", סיפרה דגנית הנדל, נציגת הנהלת הקהילה בקיבוץ כפר חרוב. "התעוררנו המומים לבוקר קשה. כולם בקיבוץ ישנו בלילה, אף אחד לא שמע צעקות". השותף, שהתגורר עם ריבק בכפר חרוב בחודשים האחרונים, עבד במפעל הקיבוצי א.ר.י. "הוא היה בחור חרוץ וידידותי", סיפרה עליו הנדל. לחשוד עבר פלילי.

   

  ס', חברם לספסל הלימודים של אור ריבק והחשוד ברצח, סיפר כי מאז שהתגייסו לצבא ניתקו ריבק והחשוד קשר עם חברים רבים שלמדו עמם. "הם היו חברים טובים מאוד עוד מבית הספר ואני יודע שהם נפגשו הרבה". ס' סיפר עוד כי הוא עצמו פחות הסתובב עמם ושלשניים הייתה חבורה די מגובשת. "אור היה בחור טוב שצחק עם כולם ואהב ליהנות מהחיים. הוא לא היה נכנס לקטטות כי הוא היה היה בן אדם מאופק ורגוע". על החשוד ברצח אמר ס': "קשה לי להאמין שהוא עשה דבר כזה. הוא בן אדם טוב".

   

  צילום: אביהו שפירא

  צילום: אביהו שפירא

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הדירה שבה אירע הרצח (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  הדירה שבה אירע הרצח(צילום: אביהו שפירא)

  רצח ביישוב הפסטורלי (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  רצח ביישוב הפסטורלי(צילום: אביהו שפירא)

   

  משטרת מרחב גולן מסרה כי הרצח אירע בדירה בקיבוץ. זירת הרצח נאטמה ושוטרים מהיחידה לזיהוי פלילי הגיעו למקום. על פי החשד, סמוך לשעה 3:00 דקר החשוד את ריבק בשל ריב שהתגלע ביניהם. כעבור כשעתיים הגיע החשוד ברצח לשומר שנמצא בשער הקיבוץ ואמר לו שדקר את שותפו לדירה. "נעים מאוד, דקרתי את השותף שלי", אמר החשוד לשומר המבוהל.

   

  מפקד משטרת גולן, סגן ניצב יוסי כתב, סיפר: "החשוד הגיע לשומר ביישוב ואמר לו שרצח את החבר שלו. הוא החל ללכת לכיוון הכביש הראשי באזור צומת המפלים, שם עצרה אותו ניידת מהתחנה. במקביל, הלך אחראי הביטחון בקיבוץ לדירה, אך הדלת הייתה נעולה. הוא הסתכל פנימה מהחלון וראה גופה מוטלת על הרצפה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים