שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מרכז קליטה גדול יימכר? "ניזרק לרחוב"
  400 משפחות עולי אתיופיה חוששות לגורלן בעקבות פרסום "הזמנה לקבלת הצעות רכישה" על הקרקע במבשרת ציון. הסוכנות: נפעל ברגישות

  קופת התגמולים והפנסיה של עובדי הסוכנות היהודית פרסמה בשבועות האחרונים הצעה למכירת הקרקע שעליה ממוקם מרכז הקליטה לעולי אתיופיה במבשרת ציון. המהלך עורר כעס בקרב מאות המשפחות המתגוררות בו, ואלו עתידות להפגין נגדו מחר (יום ד'), במקביל לסיור צפוי של רוכשים פוטנציאליים במקום.

   

  סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

   

  המרכז, ובו כ-1,300 נפשות, מתופעל על ידי הסוכנות היהודית, ששוכרת את הקרקע מהקופה. לטענת עולים השוהים בו, שני הגופים לא עדכנו אותם על המגעים למכירת הקרקע ולא מסרו להם מה יעלה בגורלם במידה וזו תימכר.

  הפגנה קודמת במרכז הקליטה במבשרת ציון (צילום: גיל יוחנן)
  הפגנה קודמת במרכז הקליטה במבשרת ציון(צילום: גיל יוחנן)

  בקריאה שפורסמה תחת הכותרת "הזמנה לקבלת הצעות לרכישת זכויות בקרקע" צוין כי הסכם השכירות מסתיים בסוף השנה, אך לדברי עורך דין חגי אדורם, המייצג חלק מהעולים במרכז, המבנה עצמו נתרם לסוכנות היהודית במטרה לשכן עולים חדשים, בעוד שהקרקע נמכרה לקופת הגמל בשנות ה-90. "ראוי לבדוק אם התקבלה הסכמת התורמים לשינוי ייעוד תרומתם", כתב במכתב שנשלח לשרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר, ולראשי הסוכנות היהודית.

   

  "אנו מוצאים לנכון וכחובה דחופה להתריע מראש ומבעוד מועד טרם תמומש כוונתה של הקופה למכור את המרכז לכל המרבה במחיר כי יש להבטיח את זכויותיהן של 400 משפחות העולים החדשים לדיור - ראוי- הולם וסביר", הוסיף אדורם. "לא ניתן להפקירם כאילו היו רהיטים
  ישנים, מדובר בבני אדם".

   

  יעקב טדסה (24), המתגורר במרכז מאז 2008, סיפר כי הוא וחבריו "שמעו במקרה שרוצים למכור. אף אחד לא דיבר איתנו ולא הסביר לנו מה יהיה איתנו. אין לי לאן ללכת, זה הבית היחיד שלי. אני לא מבין איך רוצים לזרוק אותנו לרחוב ואף אחד לא מדבר איתנו". עולה אחר הוסיף כי "אנשים מפחדים מאוד ואף אחד לא נותן תשובות. החשש שלנו שיזרקו אותנו בכל מיני מקומות בארץ בלי פתרון מסודר".

   

  מהסוכנות היהודית נמסר בתגובה כי "אין כל מהלכים לשינוי הפעילות במרכז הקליטה בחודשים הקרובים. במידה ויתקיימו בעתיד צעדים לשינוי הדפוס הקיים בו, ייעשה הדבר תוך רגישות מירבית ומתוך שמירה והקפדה על צרכי העולים וזכויותיהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מרכז קליטה גדול יימכר? "ניזרק לרחוב""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים