שתף קטע נבחר

מהיום: שביתה כללית בדואר בכל הארץ

ועד עובדי דואר ישראל הודיע כי יפתח היום בשביתה כוללת בכל רחבי המדינה ללא הגבלת זמן - במחאה על תוכנית החירום של ההנהלה הכוללת פיטורי עובדים. 400 סוכנויות דואר, המופעלות בזכיינות, יהיו פתוחות, אך יוכלו להעניק רק שירותים שאינם דורשים שימוש במערכת המיחשוב

ועד עובדי הדואר מחריף את העיצומים: לאחר שהשבית אתמול (א') את סניפי הדואר במרכז הארץ, יו"ר הוועד שמעון פרג'ון הודיע למנכ"ל החברה, חיים אלמוזנינו, כי העובדים יפתחו היום בשביתה כללית ללא הגבלת זמן, במסגרתה יושבתו הסניפים בכל רחבי המדינה. זאת במחאה על צעדים חד-צדדיים שנוקטת בהם ההנהלה במסגרת תוכנית החירום.

 

400 סוכנויות הדואר, המופעלות בזכיינות, יהיו פתוחות. עם זאת, הן יוכלו להעניק רק שירותים שאינם דורשים שימוש במערכת המיחשוב.

 

ההחלטה התקבלה לאחר פגישה שערכו אתמול העובדים מול הנהלת החברה ומשרד האוצר. בוועד נוקטים לאחרונה בשורה של צעדים ארגוניים בגיבוי ההסתדרות, בטענה להתנהלות חד-צדדית של הנהלת החברה, הפוגעת בתנאי העבודה ובשכרם.

 

במכתב מאשים יו"ר ועד את אלמוזנינו ברדיפה אישית של חברי הוועד. "הזנחת לחלוטין את העבודה המקצועית בחברה ורק ברבעון הראשון של 2014, חסרים מיליוני שקלים למול היעדים אותם אתה קבעת", כתב. גם חוסר זה הינך מבקש להשלים מקיצוצי שכר של עובדי החברה".

 

עוד הוא קובל כי ההנהלה מגלה אדישות למצוקת העובדים. "במקום להחזיר את השקט לחברה, בחרת להמשיך בהנחיות חד-צדדיות, ביניהן הורדת עובדי מטה לשטח, קיצוץ שכר לעובדים שלא יעשו כן וכל זאת בנוסף לקיצוצי השכר הלא חוקיים", כתב. "אני קורא למנכ"ל דואר ישראל לעצור באופן מיידי את כל הצעדים החד צדדיים שפוגעים בעובדים ובשכרם ולחזור לשולחן המו"מ".  

 

חברת הדואר הממשלתית החלה לאחרונה ביישום תוכנית הבראה, שנועדה להציל את החברה מקריסה באמצעות קיצוץ 113 מיליון שקל בהוצאותיה. התוכנית, שגובשה על ידי הנהלת החברה בתיאום עם רשות החברות הממשלתיות במשרד האוצר, נכנסה לתוקף בתחילת חודש מרס, לאחר שבית הדין לעבודה הקפיא את יישומה בשל מו"מ שהתקיים עליה מול העובדים. 

 

בשלב זה התוכנית כוללת פיטורי 130 עובדים, אולם בוועד מתריעים כי בכוונת הנהלת החברה לפטר בסך הכל כ-2,000 עובדים, מבין 7,000 העובדים המועסקים בה. בנוסף היא כוללת גם את ביטול הרקת תיבות הדואר האדומות בשעות הבוקר, קיצוץ כמות השעות הנוספות של העובדים בחצי, קיצץ ההוצאות על השקעות והקפאת גיוסם של עובדים חדשים. בוועד דורשים משרי האוצר והתקשורת להתערב במשבר. 

 

מחברת דואר ישראל נמסר: "חברת דואר ישראל מתמודדת עם מציאות פיננסית קשה, המחייבת תוכנית הבראה מקיפה. לצערנו, ארגון העובדים מסרב להפנים עובדה זו, ולהתאים את עצמו לאתגרים שעומדים בפני החברה בעולם החדש, בו כמויות הדואר הנשלחות פוחתות באופן משמעותי משנה לשנה.

 

"הנהלת החברה הגישה לארגון העובדים ולהסתדרות תוכנית הבראה הוגנת, המתחשבת בזכויות העובדים. במקום לשבת ולדון על התוכנית במטרה לשמור על מקור פרנסתם של 7000 עובדי החברה, בוחר ארגון העובדים בדרך לוחמנית שרק תגדע את מקור פרנסתם של העובדים, ותפגע בציבור הלקוחות. אנו קוראים לארגון העובדים לפעול בשיתוף עם ההנהלה על מנת להביא את החברה למסלול של צמיחה וקידמה". 


פורסם לראשונה 28/04/2014 15:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים