שתף קטע נבחר

ארה"ב הטילה סנקציות על מקורבי פוטין

וושינגטון מסרבת להתעלם מההתערבות הצבאית באוקראינה: עיצומים הוטלו על 7 בכירים רוסים ו-17 חברות רוסיות שקשורים לאיש מספר 1 בקרמלין

הבית הלבן הבטיח וקיים: ארצות הברית הטילה היום (יום ב') סנקציות חדשות על שבעה בכירים רוסים ו-17 חברות רוסיות שמקורבים לנשיא הרוסי ולדימיר פוטין. ממשלו של ברק אובמה איים בסנקציות נוספות על מגזרים חשובים לכלכלה הרוסית במקרה של התערבות צבאית נוספת באוקראינה.

 

ארה"ב במצוד אחר ההון הסודי של פוטין

עוד חדשות בעולם :

מצרים: עונש מוות למנהיג 'האחים המוסלמים'

שלא ישתקו עוד: כך מלמדים על השואה בעולם

17 הרוגים בסופת טורנדו בארצות הברית

 

זמן קצר לאחר פרסום ההודעה האמריקנית, הודיע האיחוד האירופי על הטלת סנקציות חדשות מצדו על 15 אישים רוסים. אובמה הודה לא מזמן כי הסנקציות שהוטלו על רוסיה בתגובה למשבר באוקראינה טרם נשאו את הפירות המצופים, ושבממשלו מקווים לפגוע בפוטין במקום שבו באמת יכאב לו - בכיסו הפרטי. "אנו מרחיבים את רשימת הסנקציות בשמות של אנשים וגופים נוספים", אמר אובמה הבוקר. "המטרה היא לא לתקוף את פוטין אישית אלא את הפעילות של רוסיה. אנחנו לא יודעים אם זה יפעל. אם זה לא יפעל, נלך על סנקציות על מגזרים (בכלכלה)".

 

המטרה - לפגוע בכיס הפרטי של פוטין. אובמה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המטרה - לפגוע בכיס הפרטי של פוטין. אובמה(צילום: AFP)

ברשימה השחורה של האמריקנים. סצ'ין עם חברו הקרוב פוטין (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ברשימה השחורה של האמריקנים. סצ'ין עם חברו הקרוב פוטין(צילום: רויטרס)

בשעה שממשלו של אובמה לוחץ להטיל סנקציות על מגזרים בכלכלה הרוסית, האירופים חוששים שצעד זה יהיה דרסטי מדי. במקביל לסנקציות החדשות הודיע הבית הלבן על מדיניות חדשה של דחיית רשיונות לייצוא ציוד היי-טק מארה"ב לרוסיה כדי שלא לסייע לצבא רוסיה לשפר את יכולותיו.

 

ברשימה השחורה: יו"ר חברת אנרגיה וחבר של פוטין

השם החדש שנכלל ברשימה השחורה של ארה"ב הוא איגור סצ'ין, יו"ר מועצת המנהלים של חברת האנרגיה הממשלתית "רוסנפט".

סצ'ין נחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לפוטין והוא האישיות הבכירה ביותר שעליה מטילים האמריקנים סנקציות בשל המשבר עם אוקראינה.

 

שירותי המודיעין האמריקניים חידשו באחרונה את החיפושים אחר "עושרו הסודי" של הנשיא הרוסי, בתקווה שכך יוכלו לאיים עליו ולהביא לעצירת התוקפנות הרוסית באוקראינה. על פי נתונים רשמיים של הקרמלין, אשתקד הרוויח פוטין 104 אלף דולר בלבד,

אולם לפי הערכות זרות, עושרו של האיש שבילה את חייו כעובד ציבור נאמד ב-40 עד 70 מיליארד דולר. אם הדבר נכון, הרי שהוא ראש המדינה העשיר ביותר בעידן המודרני.

 

לאחר סיבוב הסנקציות הקודם, שגם בו נכללו כמה ממקורביו של פוטין, הבהירה ארה"ב שהנשיא הרוסי עצמו אינו מטרה להגבלות, אבל הכנסת גורמים הסובבים אותו לרשימה השחורה נועדה להזהירו שהטבעת הפיננסית מתהדקת סביבו. חברי קונגרס אמריקנים אף דנים בחקיקה שתחייב את הממשל לפרסם הערכה על עושרו של פוטין, כדי להביאו לידיעת הציבור הרוסי, אבל הבית הלבן בינתיים מסרב לעשות זאת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
על הכוונת של האמריקנים. פוטין
צילום: AP
מומלצים