שתף קטע נבחר

התיק עומד להיסגר, השר שלום ירוץ לנשיאות?

במשטרה התמהמהו לבקשת היועמ"ש עם החלטה בעניין תלונת ההטרדה המינית נגד סילבן שלום, אך לא זכו לשיתוף פעולה מנשים שהוזכרו. כעת הוא יצטרך להכריע אם יצטרף למירוץ באיחור

המשטרה צפויה להודיע בקרוב על סגירת תיק החקירה נגד השר סילבן שלום, ועדיין לא ברור אם יבחר להתמודד לנשיאות, כפי שתכנן לפני התפוצצות פרשת החשד להטרדה מינית.

 

עדכונים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה קיבלו לפני כמה שבועות מידע ולפיו יש לכאורה נשים שאולי הוטרדו מינית על ידי השר, מלבד אותה אישה שעל סיפורה חלה התיישנות. במשך השבועות

 האחרונים ניסו במשטרה להגיע אל אותן נשים, ואולם לא זכו לשיתוף פעולה רציני. "אין סיכוי של ממש לתיק הזה", אמרו גורמים במשטרה.

 

השר נחקר ומסר גרסה מפורטת שכללה הכחשה של החשדות. כבר אחרי כמה ימים ביקשו חוקרי יאח"ה לסגור את התיק בשל ההתיישנות והתיק הועבר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. אצל היועץ ביקשו מהמשטרה לבדוק מידע חדש על כך שייתכן שיש אישה נוספת, שיש להגיע אליה.

 

במשטרה הביעו ספק לגבי גישת היועץ, אך בשל דרישתו נותר התיק פתוח בניסיון להגיע אל אותה אישה. בימים האחרונים לא חלה כל התפתחות בנושא. ראש יאח"ה תת-ניצב אפרים ברכה ופקודיו מאמינים כי יש לסגור את התיק. אם לא יקרה משהו ברגע האחרון, צפויה המשטרה להעביר המלצה בנוסח זה ליועץ המשפטי לממשלה בימים הקרובים.

 

בהנחה שהתיק ייסגר, לא לגמרי ברור כיצד יחליט שלום לנהוג בסוגיית המרוץ לנשיאות. יריביו כבר נמצאים בעיצומו של קמפיין במסדרונות הכנסת כדי לגייס תמיכה מבין 120 הח"כים. השר עצמו סירב לאחרונה להתייחס לסוגיה,

 בעוד מקורביו דיברו על תחושות עוול ונזק שנגרם לסיכוייו להחליף את שמעון פרס בקיץ.

 

בכירי המערכת הפוליטית, שתמיכתם משמעותית במרוץ לנשיאות, ובראשם ראש הממשלה, שר האוצר ושר החוץ, לא הביעו עמדה לגבי המועמד המועדף עליהם. כעת יצטרך שלום, שגזר על עצמו שתיקה ובמשך ימים ארוכים הסתגר בביתו לאחר פרסום התלונה, להחליט אם הוא ממשיך בתוכניותיו וייכנס רשמית למרוץ.

 

לפני פרסום התלונה, ההערכה במערכת הפוליטית הייתה כי סיכוייו של שלום לנצח גבוהים, והוא נחשב עד לאותה נקודה למועמד המוביל לתפקיד, על אף היחסים המורכבים שלו עם נתניהו. ההצבעה החשאית בכנסת לבחירת הנשיא הבא אמורה להתקיים עד 27 ביוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
השר סילבן שלום
צילום: רועי עידן
מומלצים