שתף קטע נבחר

עובדי הדואר מפגינים; במי פוגעת השביתה?

מאות עובדי רשות הדואר הפגינו בתל אביב במחאה על כוונת ההנהלה לפטר ולקצץ בשכרם: מוכנים להבראה, רוצים תוכנית מסודרת. המנכ"ל הגיב במכתב לעובדים: נראה כי גמרתם אומר להחיש את קיצה של החברה. בעל חנות אינטרנטית סיפר באולפן ynet על הפגיעה החמורה שגרמה לו השביתה. צפו

מאות מעובדי רשות דואר ישראל הפגינו הבוקר (ג') מול הסניף המרכזי ברחוב ההגנה בתל-אביב. העובדים פתחו בשביתה כוללת ללא הגבלת זמן, במחאה על כוונת ההנהלה לפטר 2,000 עובדים ולקצץ בשכרם של עובדים אחרים.

 

כתבות נוספות על השביתה בדואר ישראל:

מהיום: שביתה כללית בדואר בכל הארץ

מחכים לחבילה מ-eBay? עיצומים בדואר

שר התקשורת לעובדי הדואר: "אני אתכם"

הרפורמה בדואר: פחות חלוקה וצמצום תורים

 

מוקדם יותר שוחחנו עם יו"ר ועד העובדים, שמעון פרג'ון, שהסביר על מה העובדים נאבקים; ועם רותם אבקזר, בעל החנות האינטרנטית טרוניק שסיפר על הפגיעה הכספית החמורה שנגרמת לו בשל השביתה, בעקבות הפסקת ההזמנות. "זה אומר שאנחנו משלמים לספקים, ממשיכים לשלם חובות ומסים, אבל לא מוציאים מוצרים ולא מוכרים שום דבר", סיפר אבקזר.

 

צפו בראיון באולפן ynet: 

 

פרג'ון אמר בראיון לאולפן ynet, כי "אנחנו יכולים להגיד בגאווה שבשנים האחרונות אנחנו עושים הכל כדי לתת שירות לאזרחי מדינת ישראל, לא נגענו ולא פגענו בציבור". הוא הוסיף כי "הכתובת כרגע על הקיר היא שבעוד חודשיים-שלושה לא תהיה חברת דואר בכלל. אנחנו נאבקים על מקום פרנסתנו וקיומה של חברת הדואר".

 

מוועד עובדי הדואר נמסר כי הם הקימו ועדת חריגים לטיפול במקרים דחופים ומצילי חיים בזמן השביתה, כמו העברת תרופות, דרכונים לטיפול רפואי וכדומה. כמו כן הוועדה אישרה העברת וחלוקת בחינות הבגרות ביום חמישי וכן הפצת שי הנצחה לחללי מערכות ישראל. הוועד הודיע כי כל פנייה לוועדה תישקל באופן ענייני מתוך אחריות כלפי הציבור ומתוך מטרה למזער את הנזק לאזרחים.

 

העובדים: מוכנים לפיטורים, רוצים תוכנית

במכתב ששלח היום מנכ"ל החברה, חיים אלמוזנינו, ליו"ר הוועד פרג'ון, הוא קרא לעובדים לשבת כבר מחר למו"מ. "נראה כי הארגון גמר אומר להחיש את קיצה של החברה, לגדוע במו ידיו את מטה לחמם של אלפי העובדים ולפגוע במיליוני לקוחות להם חבה חברת דואר ישראל את זכות הקיום שלה", כתב. "זה כמחצית השנה מציעה ההנהלה לארגון העובדים לנקוט קיצוצים שוויוניים ומדודים בשכר על מנת לאפשר לחברה לעמוד בהתחייבויותיה במהלך תוקפת המו"מ על תוכנית ההבראה, אך ארגון העובדים דוחה זאת ואף פועל בתקיפות לטרפוד צעדי החירום החיוניים להצלת החברה".

 

 

בהפגנה שנערכה היום, תלו העובדים שלטים רבים שבהם נכתב בין היתר: "ארדן, אל תפנה לנו עורף", "לפיד, אל תהפוך אלפי עובדים למובטלים", ושלט נוסף שכוון למנכ"ל החברה, חיים אלמוזנינו, בו נכתב: "לך, הרסת את הדואר". יו"ר הוועד פרג'ון, אמר במהלכה, כי "ההנהלה נוקטת בצעדים חד צדדיים, רוצה לפטר 2,000 עובדים ולקצץ בשכרם של עובדים אחרים, 2,000 עובדים זה כ-25% מכלל העובדים ברשות הדואר".

 

צפו בהפגנה שערכו עובדי הדואר: 

 

העובדים אומרים כי המחאה שלהם היא בין היתר גם כי ההנהלה של הדואר רוצה לפטר עובדים ולפגוע בפרנסתם, אך יחד עם זאת לא מפטרת חברי הנהלה שמרוויחים אלפי שקלים יותר מאשר העובדים. "יש עובדים שמרוויחים 8,000-7,000 שקל ורוצים לפטר אותם, ויש חברי הנהלה שמרוויחים עשרות אלפי שקלים, אך אותם לא מפטרים ולא מקצצים בשכרם", אמר אחד העובדים.

 

 

הפגנת עובדי הדואר (רענן בן צור) (רענן בן צור)
הפגנת עובדי הדואר(רענן בן צור)

 

פרג'ון טען, כי הפיטורים שמתכננת ההנהלה לבצע אינם נכללים במסגרת תוכנית כלכלית כלשהיא. "אנו רוצים שיציגו לנו תוכנית עסקית, אנחנו מוכנים להבראה, מוכנים לפיטורים אבל שיישבו, ידברו איתנו. נמשיך בשביתה עד אשר ההנהלה תשב איתנו ותגע איתנו להסכם. אני קורא לשרים יאיר לפיד וגלעד ארדן להתערב בסכסוך הזה, כדי שעובדים לא יצטרכו ללכת הביתה".  

 

פרג'ון פנה לאזרחי ישראל, אשר עקב השביתה לא יקבלו דואר וחבילות, ואמר כי השירות שקיבלו עד עכשיו היה לקוי עקב פיטורי עובדים. הוא ביקש מהם להתחשב במצב עקב מאבק העובדים, כיוון שכל השביתה נועדה לשפר את השירות הניתן להם.

 

בהנת הישיבה השתתפה בילי פרנקל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדי הדואר
צילום: ניצן דרור, אבי חי
יו"ר ועד העובדים, שמעון פרג'ון
צילום: ניצן דרור, אבי חי
מומלצים