שתף קטע נבחר

לבנון חוגגת: "קלוני התארס לאחת משלנו"

נשים רבות ניסו לכבוש את לב הכוכב האמריקני, אבל רק פעילת זכויות אדם מלבנון קיבלה טבעת. סבתהּ לא ידעה מיהו קלוני ותהתה למה נכדתה לא מתחתנת עם דרוזי כמוה, אך שמחה בשמחתה: "שאללה יגרום לה להצליח"

"לבנונית הצליחה במקום שבו נכשלו הנשים האחרות - אמל עלם א-דין הפכה לארוסתו של השחקן והרווק המפורסם בהוליווד, ג'ורג' קלוני ": ציטוט זה היה לאחד הפופולריים ביותר ברשתות החברתיות ביומיים האחרונים מאז שהעולם התבשר כי השחקן והבמאי האמריקני בן ה-52 החליט לנטוש את עולם הרווקות לטובת עורכת דין בריטית לזכויות אדם, אמל עלם א-דין בת ה-36.

 

עוד חדשות בעולם :

לוב: ירי בפרלמנט בהצבעה על רה"מ הבא

מעון רה"מ ינותק מזרם: לא שילם חשבון חשמל

מסע ירי ב-FedEx: "היורה נראה כמו רמבו"

לבד? בואו לשתות קפה עם המומינים

 

ארוסתו של קלוני נולדה בלבנון ועובדה זו אפשרה לתקשורת הערבית, וללבנונית בפרט, "לחגוג" על אירוסי קלוני ל"אחת משלהם". בעיתון הלבנוני "א-נהאר" דיווחו בהרחבה על פעילת זכויות האדם שעומדת להינשא לכוכב האמריקני, וכתבו שבשנים האחרונות היא חיה בלונדון וערכה ספר מטעם אוניברסיטת אוקספורד. הספר עסק בבית הדין הבינלאומי לרצח ראש ממשלת לבנון רפיק אל-חרירי.

 

אז מה אם הוא לא דרוזי? קלוני ועלם א-דין ()
אז מה אם הוא לא דרוזי? קלוני ועלם א-דין
עלם א-דין עבדה במשך שלוש שנים כיועצת בבית הדין, וגם הייתה עורכת דינו של מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, ג'וליאן אסאנג'. אמל ומשפחתה עזבו את לבנון בעת מבצע שלום הגליל ב-1982 ועברו לגור בלונדון, אולם דאגו להגיע לעתים קרובות לביקורים ב"ארץ הארזים". היא למדה משפטים באוניברסיטת אוקספורד, ואחת מחברותיה סיפרה ש"היא קשורה מאוד ללבנון ומבקרת במדינה יותר מפעם אחת בשנה".

 

הדרוזית שכבשה את לבו של קלוני

אביה של אמל, השייח אמזי עלם א-דין, החזיק בבעלותו סוכנות נסיעות עד שפרש לגמלאות, ואמהּ, בארעה עלם א-דין, היא עיתונאית. בטרם העתיקה את מגוריה לבריטניה גרה משפחת עלם א-דין בעיירה בעקלין במחוז הר הלבנון בנפת א-שוף, במרחק של כ-45 קילומטרים מהבירה ביירות.

 

בעיירה של אמל חיים כ-15 אלף בני אדם ורובם הגדול משתייך לעדה הדרוזית. יום לאחר ההודעה על אירוסי קלוני לבחירת לבו הלבנונית, מיהרו כתבי העיתון "א-נהאר" למקום ודיווחו שהעיירה כולה שמחה על "החתן החדש". צעירים וצעירות שהתראיינו לעיתון אמרו שהרומן שהתפתח בין קלוני הנחשק לבין אמל יכול לקרות לכל צעירה לבנונית יפה ומלומדת כמו פעילת זכויות האדם.

 

ייצגה את מייסד ויקיליקס. אמל וג'וליאן אסאנג' (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
ייצגה את מייסד ויקיליקס. אמל וג'וליאן אסאנג'(צילום: gettyimages)
סבתהּ של אמל, ספא, לא ממש ידעה מיהו ג'ורג' קלוני ותהתה אם הוא דרוזי. אחרי שקיבלה תשובה שלילית, היא שאלה "מה, נגמרו הצעירים הדרוזים?". למרות זאת, היא שמחה בשמחתה של נכדתה ואמרה: "שאללה יגרום לה להצליח".

 

"עורכת דין מבריקה וחסרת מחסומים עדתיים"

סגן ראש העיירה בעקלין, ג'מיל ראג'ח, סיפר שאמל משתייכת למשפחה אצילה והוסיף שהיא "עורכת דין מבריקה ומלומדת חסרת מחסומים עדתיים" שאינה מהססת, כמו צעירים אחרים מעיירתה ומהעדה שלה, לבחור שותף לחיים שאינו בן מוצאה.

 

גרה בבריטניה ומבקרת לעתים קרובות בלבנון. אמל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גרה בבריטניה ומבקרת לעתים קרובות בלבנון. אמל(צילום: AFP)

שמח בעיירה הלבנונית ()
שמח בעיירה הלבנונית

בשעה שהתקשורת הערבית מסקרת בהרחבה את אירוסיה של "בת לבנון" לשחקן האמריקני, היא לא הצליחה להתחמק מהתייחסות לקשר הישראלי. באתר חדשות אחד שמהימנותו מוטלת בספק, הופיעה ידיעה תחת הכותרת המוזרה: "ישראל קוראת לבצע תקיפות צבאיות בגלל האירוסים של אמל לג'ורג' קלוני".

 

באתר אחר נכתב כי "ארגונים ישראליים ביקשו לגנות בעולם וייתכן שאף לבצע תקיפות צבאיות נגד נשות לבנון משום שהכוכב האהוב ג'ורג' קלוני בחר באמל עלם א-דין להיות אשתו העתידית". בידיעה, שמקורה איננו ברור, צוטטה אזרחית ישראלית בשם לידיה כהן אומרת: "אסור לאפשר לעולם לשבת בחיבוק ידיים מול האירוסים האלה ששקולים לדעתי לפעולת טרור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים