שתף קטע נבחר

תושבי העיירה חוששים: הלווייתן יתפוצץ עלינו

גופת היונק נסחפה לחופי אי במזרח קנדה והפכה לאטרקציה תיירותית בעיירה קטנה. הגווייה המרקיבה מתנפחת, והחזרתה למים תסכן את הספינות

לחופי עיירה קטנה בקנדה נסחף לווייתן מת, ומאז הוא מתנפח ומאיים להתפוצץ על התושבים. הרשויות המקומיות והפדרליות מתווכחות ביניהן על האחריות לפינוי הגופה.

 

עוד חדשות מהעולם :

הארי נפרד מחברתו: "הייתה תלותית מדי"

גט מ-USA: האמריקנים שמוותרים על אזרחות

רוצים קידום: ילידים בצבא בוליביה שובתים

 

הלווייתן הכחול מת ככל הנראה לפני כמה שבועות, כתוצאה מתזוזת גושי קרח באוקיינוס. הוא נסחף לפני כשבוע אל חופי העיירה רוקי הארבור, שנמצאת באי ניופאונדלנד. בימים האחרונים הגווייה מתנפחת, ומזכירת העיירה אמילי בולטר הסבירה כי "בתהליך הריקבון של הגופה היא מתמלאת בגז מתאן". היא הוסיפה כי "בין שהוא יתפוצץ ובין שלא, בקרוב התושבים יסבלו מהריח". 

הלווייתן לפני ההתנפחות ()
הלווייתן לפני ההתנפחות

ואחרי ()
ואחרי

ברוקי הארבור חיים 600 תושבים אובדי עצות. הרשויות הפדרליות מתעקשות שהנושא נמצא באחריות הרשות המקומית, אך לה אין את המשאבים לטפל כראוי בגווייה ולפנות אותה מהחוף. אם יחזירו אותה למים היא עלולה לסכן את הספינות שחולפות באזור, ואם ישאירו אותה היא תמשיך להתנפח ואולי תתפוצץ.

 

בינתיים, גופת הלווייתן, שגודלו כ-25 מטרים וכבר התנפח ליותר מפי שניים מגודלו המקורי, הפכה לאטרקציה תיירותית. תושבים מאזורים שונים באי מגיעים לצפות בו ומקשים עוד יותר על הרשויות להתמודד עם הסכנה. "מאוד קשה להרחיק את האנשים", אמרה בולטר, "לא כל יום רואים לווייתן כחול".

 

זו לא בעיה חד-פעמית עבור תושבי רוקי הארבור. בשנה שעברה הם חוו אירוע דומה, כשגופת לווייתן מסוג ראשתן גדול ראש נסחפה לחוף והתפוצצה כשביולוג ניסה לנתח אותה. לפי רשת CBS, גופה נוספת של לווייתן עושה דרכה לחופי האי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התנפח לפי 2 מגודלו. הלווייתן שעומד להתפוצץ
מומלצים