שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  1 במאי - מה שצריך לדעת על זכויות עובדים

  רוצים להתאגד במקום העבודה? חוששים מפיטורים? מעוניינת לדעת מידע לגבי זכויות עבודה בעת לידה? לכבוד חג הפועלים, ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא זכויות עובדים

  את רוב שעות היום שלנו אנחנו מבלים והיא משפיעה ישירות על תחומים רבים מאוד בחיינו ובפרט על הרווחה בה אנו חיים. לכן לא מפתיע שמפעילי אתר כל זכות - המקיף את שלל הזכויות המגיעות לתושבים בישראל - מספרים שבאופן קבוע ושוטף פורטל הזכויות המבוקש ביותר באתרם הוא פורטל זכויות עובדים .

   

  הערך הנצפה ביותר בפורטל זכויות העובדים הוא שכר מינימום, הרבה מאיתנו, מכירים בחשיבות הנושא, אך לרוב נעצרים בלמידת זכויותינו הבסיסיות ביותר. נכון, המעסיקים שלנו אחראיים על פי החוק להעניק לנו את מלוא הזכויות המגיעות לנו, אך אם לא נדע מה מגיע לנו לא נוכל לוודא שהם אכן עושים זאת.

   

  בעת קבלה לעבודה, רבים מאיתנו נוהגים להתמקד בעיקר בזכויות הקשורות בתנאי השכר המוצעים. היכרות מעמיקה יותר חושפת בפנינו עולמות נוספים של זכויות הקשורות לעולם התעסוקה ואינן נידונות מספיק.

   

  כבר מהרגע הראשון, בעת תהליך חיפוש העבודה, יש לנו זכויות- על המעסיק להימנע מלהפלות עובדים פוטנציאלים בתהליך הסינון, עליו להעניק הזדמנות

  שווה לכל אדם המעוניין בתפקיד ואין לפסול עובד על בסיס מין, נטייה מינית, הורות, גיל, גזע, השקפה פוליטית ועוד.

   

  כדאי לדעת כי בעת תהליך הסינון, לא לכל מעסיק מותר לבקש מכם להציג מידע פלילי אודותיכם או להגיש בטחונות. אם הצלחתם להתקבל לעבודה, על אף ההתרגשות הרבה, אל תהססו לבדוק אילו סעיפים אמורים להופיע בחוזה התעסוקה המוצע לכם ואילו סעיפים אינם חוקיים וניתנים לביטול.

   

  בין אם אתם עובדים במשרד בכיתה או בשטח, ישנן זכויות בסיסיות שמגיעות לכולנו. על מקום העבודה להגן עלינו מפני מפגעים כמו רעש חזק  ותאונות עבודה ולהעניק לנו סביבת עבודה נוחה.

   

  זכויות כמו הגבלת הימים בהם נעבוד בשעות הלילה, הגבלת עבודה בשעות נוספות הקפדה על זכותנו לשבת בזמן העבודה ולקיחת מספיק הפסקות, גם הן חלק מתנאי העבודה המגיעים לנו ועל המעסיק לקיימן.

   

   

  לכל עובד ישנם תנאי תעסוקה המגיעים לו על פי חוק בהתאם לסגנון ואופי ההעסקה שלו. אם אתם עובדי קבלן, עובדי חברות ניקיון או שמירה, עובדים במשק בית, מלצרים או עובדים על פי שעות או ימים, מגיעות לכם זכויות ספציפיות נוספות המתאימות עבורכם. בנוסף, העבודה אמורה לספק את זכויותינו הייחודיות באם אנחנו הורים עובדים, נשים, עובדים מבוגרים או בני נוער.

   

  נשים עובדות זכאיות לזכויות נוספות המשתנות בהתאם למצבן האישי, כמו הזכאות לשעת הנקה, החובה להמשיך להפריש כספים לקופות גמל גם בעת שמירת הריון או איסור על פיטורי עובדת בעת טיפולי פוריות.

   

  לסיום, הדבר הכי חשוב שנזכור הוא שבמידה וגילינו כי קיימת זכות המגיעה לנו והיא אינה ממומשת על ידי מקום העבודה, יש מה לעשות. רשימה ארוכה של ארגוני סיוע עומדים בכל עת לרשותנו, כדי לעזור לנו להבין מה מגיע לנו וכיצד נוכל לממש את זכויותינו.

   

  רוצים לדעת עוד על זכויותיכם במקום העבודה? כנסו לפורטל זכויות עובדים באתר כל זכות.

   

  כל זכות מרכז את כל הידע בנושא זכויות, עושה סדר באינפורמציה, בירוקרטיה ובטפסים ונכתב בשיתוף הארגונים והמומחים המובילים בכל תחום ותחום. המידע מוגש באופן ברור, פשוט ופרקטי, בחינם וללא מטרות רווח, כך שכולם יוכלו לדעת מה הזכויות שלהם וכיצד ניתן למצות אותן.

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים