שתף קטע נבחר

הוצא להורג, נשאר בחיים ומת מהתקף לב

אחרי הסירוב האירופי, מתקשים האמריקנים ליצור "זריקת מוות" יעילה: אוקלהומה עצרה את ההוצאות להורג במדינה אחרי שהוצאתו להורג של רוצח נערה נכשלה, והוא לקה בלבו ומת אחרי שאחד מעורקיו התפוצץ

שוב זה קורה לאמריקנים: מדינת אוקלהומה בארצות הברית הורתה היום (יום ד') לעצור את ההוצאות להורג בזריקת רעל לאחר שהוצאתו להורג של רוצח נערה נכשלה, והוא מת מהתקף לב.

 

העלו לגרדום: שיאנית ההוצאות להורג היא...

 

עוד חדשות בעולם :

שיעים נגד סונים בצל הטרור. עיראק בוחרת

הארי נפרד מחברתו: "הייתה תלותית מדי"

תושבי העיירה חוששים: הלווייתן יתפוצץ עלינו

רוצים קידום: ילידים בצבא בוליביה שובתים

 

קלייטון לוקט, בן 38, הורשע ברצח מדרגה ראשונה, אונס, חטיפה ושוד ביחד עם שני גברים נוספים בשנת 1999. הוא ירה בסטפני ניימאן בת ה-19 ואז קבר אותה בעודה בחיים.

 

התפתל, הזיע ונשם בכבדות. לוקט (צילום: AP) (צילום: AP)
התפתל, הזיע ונשם בכבדות. לוקט(צילום: AP)

ההוצאה להורג הנפוצה ביותר היא באמצעות זריקת רעל. טקסס (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ההוצאה להורג הנפוצה ביותר היא באמצעות זריקת רעל. טקסס(צילום: AFP)

הלילה הזריק רופא זריקת רעל לגופו של קלייטון, אלא שהזריקה לא ממש עבדה והנידון למוות החל למלמל, לנשום בכבדות, להתפתל ולהזיע, ובסופו של דבר מצא את מותו אחרי שאחד העורקים שלו התפוצץ והוא לקה בלבו - 40 דקות לאחר הזרקת הרעל.

 

לא מצליחים ליצור זריקת רעל יעילה

"אנו מאמינים שהעורק התפוצץ ושהסמים שמרכיבים את זריקת הרעל לא עבדו כפי שהיו אמורים לעבוד. הרופא הורה להשעות את ההוצאה להורג", אמר ג'רי מאסי, דובר המחלקה במדינת אוקלהומה שאחראית על ביצוע הוצאות להורג.

לתאונת העבודה בתא ההוצאה להורג צפויות להיות השלכות גדולות בארה"ב כולה. עורכי דין של נידונים למוות טענו בתקופה האחרונה שזריקות הקוקטייל הקטלניות החדשות שנכנסו לשימוש גורמות לסבל מיותר ומפרות את ההגנות החוקתיות נגד ענישה אכזרית וחריגה.

 

"זו יכולה להיות נקודת מפנה אמיתית בדיון בנושא בשעה שאנשים נגעלים מדרך זו של הוצאה להורג", אמר ריצ'רד דייטר, מנהל ארגון שמפקח על הוצאות להורג. "זה עשוי לעצור הוצאות להורג עד שמדינות יוכלו להוכיח שהן מסוגלות לבצע אותן בלי בעיות", אמר דייטר.

 

היה אמור להיות מוצא להורג שעתיים לאחר קלייטון, אך ימתין 14 יום. וורנר (צילום: EPA) (צילום: EPA)
היה אמור להיות מוצא להורג שעתיים לאחר קלייטון, אך ימתין 14 יום. וורנר(צילום: EPA)

זיווה בראנסטטר נכחה בהוצאתו להורג של לוקט. היא סיפרה לרשת MSNBC שהנידון למוות התפתל וסבל מכאבים עזים. מרגע שהבינו הרשויות שיש להן תקלה בהוצאה להורג, הן מנעו מאנשים שצפו בה להמשיך לעשות כן בשל המראות הקשים. "הגוף שלו השתולל. הוא חרק שיניים. הוא מלמל כמה משפטים שהיו לא מובנים", היא סיפרה.

 

מי שזכה לכמה ימי חסד נוספים בזכות כישלון ההוצאה להורג של קלייטון הוא צ'רלס וורנר, נידון למוות שהיה אמור להיות מוצא להורג באוקלהומה שעתיים אחרי קלייטון. הוצאתו להורג נדחתה לפי שעה ב-14 יום.

 

מאז שאירופה מסרבת לספק לארה"ב את התערובת הקטלנית ל"זריקת המוות", מתקשות הרשויות האמריקניות להרכיב תערובת של סמים שתאפשר להן לבצע הוצאה להורג ללא תקלות. בחודש ינואר הוציאה מדינת אוהיו להורג את האנס והרוצח דניס מגווייר, אולם ההוצאה להורג בזריקת רעל השתבשה והוא מת רק כעבור רבע שעה.

 

מספר המדינות בארה"ב שבהן מותרת ההוצאה להורג ירד ל-32 בשנה האחרונה לאחר שמרילנד הפכה למדינה ה-18 שבה נאסר להוציא להורג. שש מדינות ביטלו את עונש המוות תוך שש שנים והן: מרילנד, קונטיקט, אילינוי, ניו יורק, ניו ג'רזי וניו מכסיקו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
סבל מיותר. קלייטון
צילום: AP
מומלצים