שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שנתיים אחרי האסון בהר הרצל: 6 יועמדו לדין
  בגלל התמוטטות גשר התאורה בחזרות לטקס יום העצמאות ב-2012: בעלי חברת "עיצוב במה", מנהל התפעול בחברה, מהנדס המבנה ויועץ הבטיחות יועמדו לדין בכפוף לשימוע. באירוע נהרגה סגן הילה בצלאלי. אמה סיגלית מותחת ביקורת: "למה חיכו שנתיים ולמה לא נגד כל האחראים?"

  שנתיים לאחר האסון שבו נהרגה קצינת צה"ל סגן הילה בצלאלי הודיעה אחר הצהריים (יום ד') פרקליטות מחוז ירושלים לשישה חשודים שהוחלט להעמידם לדין בכפוף לשימוע, בעבירות של גרימת מוות ברשלות וגרימת חבלות ברשלנות. סגן בצלאלי נהרגה בעקבות קריסת גשר התאורה במהלך החזרות לטקס יום העצמאות. ששת החשודים שקיבלו את ההודעה הם אלעד לביא, דורון לביא, טאימורז (תומר) לאונידזה, חברת "עיצוב במה", יצחק צוקר ואורן ורשבסקי.

   

  קריסת התאורה בהר הרצל - כתבות נוספות:

   

   

  בעקבות ההודעה מתחה אמרה של הילה, סיגלית בצלאלי, ביקורת על כך שטרם הוחלט להגיש כתבי אישום נגשד שאר המעורבים. "הבנתי שעדיין לא התקבלה החלטה החליטו לגבי מנהלת מרכז ההסברה חנה כהן ומפיק האירוע אלכס סלע", אמרה בשיחה עם ynet. "אני לא מבינה למה היה צריך לחכות שנתיים ובסוף מוגשים כתבי אישום רק כנגד חלק מהחשודים. אני רוצה להיות אחרי שכל המעורבים יואשמו. רק אז אוכל להרגע והבת שלי, איפה שהיא לא נמצאת, תנשום לרווחה".

  הר הרצל, אחרי קריסת עמודי התאורה (צילום: כבאות והצלה ירושלים) (צילום: כבאות והצלה ירושלים)
  הר הרצל, אחרי קריסת עמודי התאורה(צילום: כבאות והצלה ירושלים)

  הילה בצלאלי (צילום רפרודוקציה: בועז פיילר) (צילום רפרודוקציה: בועז פיילר)
  הילה בצלאלי(צילום רפרודוקציה: בועז פיילר)

  בהודעת משרד המשפטים נמסר כי "בעת הרלבנטית לאירוע שימשו החשודים בתפקידים הבאים: חברת 'עיצוב במה' היא החברה שהקימה את גשר התאורה על-פי הסכם עם משרד ההסברה; דורון ואלעד לביא היו בעליה של חברת 'עיצוב במה' ושימשו בתפקידי מנכ"ל וסמנכ"ל תפעול של החברה בהתאמה; טאימורז לאונידזה שימש כמנהל התפעול בחברה; אורן ורשבסקי שימש כמהנדס המבנה ויצחק צוקר שימש כיועץ הבטיחות באירוע".

   

  בצלאלי שירתה בצבא כקצינת ארגון רפואה בחטיבת הבקעה, שם הייתה אחראית על כל אירוע רפואי בגזרה. מהחקירה עלה שהאירוע החל בקריעת כבל שחיבר את מערך עמודי התאורה. לאחר מכן קרסו העמודים וגררו איתם בטונדה ששוקלת כמה טונות. עשרות בני אדם, בהם חיילים רבים, שהו על הבמה במהלך החזרות לטקס.

   

  על פי הודעת הפרקליטות, החקירה המורכבת גיבשה תשתית של ראיות לכאורה לפיה החשודים האלו גרמו ברשלנות לקריסת גשר התאורה במהלך החזרות לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל בשנת 2012, אירוע אשר גרם למותה של סגן הילה בצלאלי ז"ל ולפציעתם של חיילים נוספים.

   

  במרכז ההחלטה להעמיד לדין בכפוף לשימוע את הנאשמים עומדת חוות דעת מקצועית של הטכניון שמצאה כשלים בהקמת הגשר שהתמוטט. התיק הועבר לפרקליטות מהמשטרה לפני כשנה, אך הגיע ללא חוות הדעת הרלוונטית שהינה משמעותית בתיקי גרימת מוות ברשלנות. בנוסף, ממתינים ארבעה חשודים נוספים בפרשה להחלטה בעניינים שטרם התקבלה בפרקליטות.

   

  עורכי הדין אורון שוורץ, יוגב נרקיס ורותם ניר המייצגים את ורשבסקי מסרו: "האדם היחידי שהיה יכול למנוע את הטרגדיה הוא מרשנו. עם זאת, האיש היחיד שהיה צריך להיות בתמונה המקצועית מודר ממנה לחלוטין. משנודע לו על מצב עמוד התאורה, הוא התריע אודות הסכנות שגלומות בו. לו היו מקשיבים לאזהרותיו ייתכן והאסון היה נמנע".

   

  Read this article in English

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים