שתף קטע נבחר

נזיפה מהלובי היהודי: 'ללכוד מבצעי תג מחיר'

זעם בקרב מנהיגי יהדות ארה"ב על חוסר האונים בישראל מול פעולות תג מחיר. "לא ניתן לנהוג בסלחנות, להקדיש את כל המשאבים למעצר האחראים"

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודים, המאגדת כ-50 מהארגונים היהודים הגדולים בארה"ב, שלחה הלילה (ו') מסר חד משמעי לרשויות אכיפת החוק בישראל - להפנות את כל המשאבים הדרושים כדי לבער את תופעת מקרי תג מחיר, שהסלימה בשבועות האחרונים. השבוע התנכלו צעירים רעולי פנים לתושבי פורדיס, ניקבו בלילה עשרות צמיגי כלי רכב וריססו על קירות מסגד מגן דוד ואת הכיתוב: "מסגדים סוגרים במקום ישיבות".

 

"אנחנו מודאגים עמוקות מסדרת פעולות השחתה, חילול ואלימות, על ידי קבוצה בעלת מניעים אידיאולוגים קיצונים", נמסר מוועידת הנשיאים בהודעה רשמית שכללה דרישה לפעול למעצר האחראים. "יש צורך בפעולה מיידית ורצינית של שלטונות החוק להביאם לדין. בין אם המטרה היא מסגד, כנסיה או בית כנסת, חיילים או רכוש פרטי, לא ניתן לנהוג בסלחנות. אנחנו קוראים להקדיש את כל המשאבים הנדרשים ללכוד את מבצעי המעשים".

 

 (צילום: חסן שעלאן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, אלחאג ואסים) (צילום: חסן שעלאן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, אלחאג ואסים)
(צילום: חסן שעלאן, אביהו שפירא, ג'ורג' גינסברג, אלחאג ואסים)

 

המנהיגים היהודים בארה"ב ציינו בהודעתם כי "לקראת יום העצמאות ה-66 של ישראל, אנחנו חוגגים את מחויבות המדינה מיומה הראשון לשלטון החוק, לדמוקרטיה ולסובלנות". בהודעה הדגישו את הגינוי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ובכירים נוספים בישראל, אך בד בבד ביקשו להבהיר שלא ניתן להסתפק רק במילים.

 

"המעשים הללו משמשים תמריץ לאלו שמחפשים להשמיץ ולפגוע בלגיטימיות של מדינת ישראל", נמסר מוועידת הנשיאים. ובתוך כך, בחרו בהודעה גם להבהיר - במסר שמיועד יותר לציבור האמריקני - כי מאחורי המעשים עומד "מיעוט קטן באוכלוסיה, בעוד מרבית תושבי מדינת ישראל דוחים ומגנים את הפעולות הללו".

 

הליגה נגד השמצה, אחד מארגוני הוועידה, פרסמה גם הודעה פרטנית בה היא קוראת לשלטונות החוק בישראל "להגביר את מאמצי האכיפה נגד האחראים". ראש הארגון אברהם פוקסמן, מבכירי מנהיגי יהודי ארה"ב, גינה את "השטף הנוכחי של התקפות תג מחיר בישראל". לדבריו, "הפעולות המתועבות הללו מנוגדות לערכים היהודים. חייבים לאתר ולעצור את אלה האחראים להסתה ולביצוע ההתקפות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלחאג ואסים
תג מחיר בפורדיס השבוע
צילום: אלחאג ואסים
מומלצים