שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

בטקס המשואות: 3,800 שקל פחות לאישה

הטקס בערב יום העצמאות עמד בסימן העצמת נשים, אבל מחוזה ההתקשרות עולה כי הקריינית שמירה אימבר קיבלה שכר נמוך בהרבה מזה של הקריין אריה אורגד. אימבר: "עיני אינה צרה". לבנת: "אפעל מיידית להשוואת השכר"

פער של כמעט 4,000 שקל בין שני המנחים בטקס שעמד בסימן העצמת נשים. מפרוטוקול ועדת המכרזים, שנחשף אמש (יום ג'), התברר כי מנחת טקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות, שמירה אימבר, קיבלה 7,000 שקל, לעומת 10,800 שקל שקיבל המנחה אריה אורגד. בעקבות הפער הודיעה השרה לימור לבנת כי תפעל באופן מיידי להשוואת תנאי השכר של שני הקריינים.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

אימבר עצמה אמרה עוד לפני הודעת לבנת כי תדרוש להעלות את שכרה, אך נתנה הסברים לפערים: "עיני אינה צרה על אריה. נושא השכר נודע לי רק עכשיו ואולי זה קשור לכך שאריה ותיק ממני בהנחיית הטקס. בהנחיית הטקס אריה עסק גם בתרגום לאנגלית והוא היה אחראי על כל נושא האנגלית, כך שיש סיבות מדוע הוא מקבל שכר יותר גבוה ממני. בכל שנה, כפי שידוע לי, מתווסף עוד שכר לסכום הבסיס של המשכורת מהשנה הקודמת, כך שלאריה הוותיק הצטבר יותר כסף".

 

עם זאת, הקריינית הוותיקה הוסיפה: "במהלך הטקס האחרון עבדתי גם על הטקסטים של מדליקי המשואות וגם על הטקסטים של המנחים יהורם גאון ואניה בוקשטיין, כך שזה עוד שעות אקסטרה שעדיין לא ביקשתי עליהן שכר. עדיין לא החלטתי מה לעשות, אבל אני שוקלת לבקש שיעלו את שכרי".

 

בעקבות חשיפת הפערים אמרה השרה לבנת: "חוזה ההתקשרות עם שני הקריינים אימבר ואורגד נחתם על ידי מ"מ מנהל מרכז ההסברה, שסיים זה מכבר את תפקידו. לאור המידע שהובא שוחחה השרה עם יצחק זוננשיין, המכהן כיום בתפקיד ממלא מקום מנהל מרכז ההסברה, הכפוף למשרד התרבות והספורט וסיכמה עמו שיפעל באופן מיידי להשוואת תנאי השכר של שני הקריינים".


פורסם לראשונה 06/05/2014 23:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
שמירה אימבר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים