שתף קטע נבחר

הליכוד ידון בפרידה מליברמן עד סוף 2014

ועידת המפלגה אישרה את קיומם של חמישה כינוסים עד סוף השנה. הם יעסקו בין השאר בבחירות למוסדות, שיטת הבחירות לכנסת והמשך האיחוד עם ישראל ביתנו. נתניהו הצהיר: "לאף אחד אין זכות להרים יד על חייל"

ועידת הליכוד התכנסה אחר הצהריים (ד') בגני התערוכה בתל אביב בהשתתפות ראש הממשלה, ובמסגרתה נדחה הדיון לגבי המשך השותפות עם ישראל ביתנו למועד אחר. בנימין נתניהו ניצל את ההזדמנות והתייחס בנאומו בוועידה לאלירז פיין, תושבת יצהר החשודה שהצדיקה הריגת חיילי צה"ל: "ביום הזה אני רוצה לומר: לאף אחד אין זכות להרים יד על חייל של צה"ל. לאף אחד".

 

 

יו"ר הוועידה ויו"ר התנועה אישרו את קיומם של חמישה כינוסים של מרכז הליכוד בשנה הנוכחית. הראשון, תוך 30 יום, יעסוק בבחירות למוסדות התנועה (ועדת הבחירות המרכזית, המזכירות, הלשכה, הצעירים והמייסדים). השנייה, תוך 60 יום, תדון בנושא המדיני ביטחוני.

 

השלישית, תוך 120 יום, תדון בנושא החברתי-כלכלי. הרביעית תדון בנושא התחדשות וחיזוק התנועה ומוסדותיה, כולל בחינת השותפות עם ישראל ביתנו. בחמישית תיקבע שיטת הבחירות לכנסת.

 

נתניהו מוקף מאבטחים, היום בוועידה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו מוקף מאבטחים, היום בוועידה(צילום: מוטי קמחי)
 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עוד קודם לכן, לראשונה מאז נבחר לראשות הממשלה, ירד נתניה לקהל ולחץ ידיים למשתתפים כשהוא מוקף בטבעת הדוקה של מאבטחים. נראה שמדובר במהלך שמתחיל את חזרתו של ראש הממשלה "לשטח", שממנו התנתק בשנים האחרונות. בנאומו אמר נתניהו: "אני שומע מהעם שהוא רוצה ליכוד חזק ומאוחד. העם סומך עלינו. עלינו להתאחד לטובת הליכוד והמדינה".

 

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה לסוגיה הפלסטינית. הוא חזר על כוונתו לחוקק חוק לאום ותקף את יו"ר הרשות: "ביום הזיכרון, כשאנחנו התייחדנו עם זכר הנופלים, אבו מאזן נפגש עם חאלד משעל. ראיתי באינטרנט סרטון של החמאס שמיועד לילדים, ושם נערה מלמדת ילדות פלסטיניות לירות ביהודים וציונים. עם אלה הם מתאחדים? מי שרוצה שלום לא מתאחד עם חמאס. אבו מאזן אמר שלא יסכים אפילו לדון על מדינה יהודית וזהו שורש הסכסוך. 90 שנה הוא נמשך".

 

מוקדם יותר נפגש נתניהו עם משלחת של ארגון FIDF (ידידי צבא ההגנה לישראל) מארה"ב המבקרת בימים אלה בישראל. בפגישה הוא שם דגש על הסוגיה האיראנית ואמר לנוכחים: "איראן מבקשת להשמיד את מדינת ישראל ולבנות פצצות אטום למטרה זאת. אני רוצה להדגיש את עמדתה של ישראל: אסור שתהיה לאיראן היכולת לייצר פצצות אטום. לאיראן כיום יש אלפי צנטריפוגות, אלפי קילוגרמים של אורניום מועשר לייצור פצצה. הסכם רע יאפשר להם לשמור על יכולות אלה. אני מוטרד מכך שאנו עלולים לעמוד בפני הסכם רע שבו איראן תשמור על יכולתה לפתח נשק גרעיני. עדיף לא להגיע להסכם כלל מאשר להסכם רע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יורד אל העם. נתניהו בוועידת הליכוד בתל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים