שתף קטע נבחר

השרים ידונו בהצעה שתמנע שחרור מחבלים

על-פי הצעת החוק שמובילים איילת שקד ויריב לוין, שתועלה לדיון ביום ראשון, יוכלו שופטים לגזור על מחבלים מאסר עולם מלא, כך שלא ניתן יהיה לשחררם בעסקאות. החוק יוחל גם על רוצחי ילדים. הכתבה המלאה ב"ידיעות אחרונות"

השרים יצביעו ביום ראשון הקרוב על הצעת חוק שתקשה על שחרור מחבלים: על-פי ההצעה שתועלה בוועדת השרים לענייני חקיקה, בהכרעת דינו של מי שנידון למאסר עולם רשאי בית המשפט לקבוע כי מטעמים מיוחדים שיירשמו לא יוכל נשיא המדינה לחון או להקל בעונשו של הרוצח. כך פורסם הבוקר (יום ו') ב"ידיעות אחרונות".

 

עוד בחדשות:

הטייסים לא הגיעו: "אנשים צרחו על הדיילות"

כך מצרים הרוויחה מהפיוס של פתח וחמאס

כבר לא סינדרלה: "עוד יתרגלו לקריית שמונה"

 

בהצעת החוק, שהוגשה על-ידי חברי הכנת איילת שקד (הבית היהודי), דוד צור (התנועה), יריב לוין (ליכוד), רוברט איטוב (ישראל ביתנו), ישראל חסון (קדימה) ואורית סטרוק, שולי מועלם-רפאלי ומוטי יוגב (הבית היהודי), נכתב כי "בשנים האחרונות שיחררה מדינת ישראל מספר רב של מחבלים ונוצר מצב אבסורדי שבו מחבלים שביצעו מעשי רצח, כחלק ממאבקם במדינת ישראל, משתחררים זמן ארוך לפני סיום ריצוי מאסרם".

 

עוד נכתב בהצעת החוק כי "עובדה זו מהווה כשל מוסרי שיש בו משום זילות בחומרת מעשיהם של המחבלים ובסמכותה של מערכת המשפט בישראל".

 

הצעת החוק לא תהיה תקפה אך ורק לרוצחים על רקע לאומני. נכון להיום נקצב עונשם של רוצחים גם אם ביצעו מקרי רצח חריגים בחומרתם, דוגמת רצח ילדים. אם יתקבל התיקון יהיה רשאי בית המשפט לגזור עליהם עונש מאסר עולם ללא אפשרות של הקלה בעונש או קבלת חנינה מנשיא המדינה.

 

על-פי ההערכות, חלק משרי הליכוד בוועדה יתמכו בהצעה וכל הנראה גם שרי ישראל ביתנו. עם

 זאת, עדיין לא ברור כיצד ינהגו שרי מפלגת יש עתיד. "המטרה שלנו היא להפסיק את התרת דמם של אזרחי ישראל לאלתר", אמרה ח"כ שקד. "רק בשבוע האחרון געשה המדינה מסיפורה של שלי דדון, ולצערנו מקרי רצח מזעזעים בחומרתם מופיעים בתקשורת מדי יום וגורמים לנו לקבל זאת כדבר שבשיגרה. רוצחים שמבצעים רציחות חמורות במיוחד - אסור שישתחררו טרם זמנם. עליהם להירקב בכלא".

 

מי שכבר הודיעה על התנגדותה להצעת החוק היא שרת המשפטים, ציפי לבני, הסבורה שיש בה מן הפגיעה במרחב התמרון המדיני של הממשלה.

 

הכתבה המלאה היום ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
קבלת פנים לאסירים פלסטינים ששוחררו
צילום: חסן שעלאן
מומלצים