שתף קטע נבחר

רת"א: עלייה של 18% בטיסות לישראל

הסכם השמיים הפתוחים ממשיך לצבור תאוצה: בקיץ יחול גידול של 18% בטיסות הנכנסות והיוצאות מהארץ, מעדכנים ברשות שדות התעופה האזרחית

קיץ חם בנתב"ג: רשות התעופה האזרחית (רת"א), שאמונה על אישור ורגולציה של קווי התעופה לישראל, צופה גידול של 18% במספר הטיסות הסדירות לישראל וממנה. בנוסף, מספר חברות צפויות להגדיל את תדירות הטיסות באופן משמעותי במהלך הקיץ.

 

עוד טיולים בערוץ התיירות:

פלאנט מארס: מארסיי - מדריך והמלצות

 

כמו שאז ביוון: סופ"ש בקיבוץ נחשולים

אולה לנו פחות: ברצלונה בזול

 

 (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)

 

איזי ג'ט, וויז אייר, טרקיש איירליינז, פגסוס, לופטנזה, אייר ברלין, אליטליה ובריסל איירליינס הן בין החברות שהגדילו משמעותית את טיסותיהן מהארץ ואליה. גם אל על צפויה להגדיל את תדירות הטיסות באופן משמעותי במספר קווי תעופה ליעדים פריז, לונדון-לוטון, פראג, מינכן, קייב ובודפשט.

 

בסך הכל 62 חברות זרות ושלוש חברות ישראליות קיבלו היתרים להפעלת טיסות נוסעים סדירות לישראל וממנה במהלך עונת קיץ 2014. ארבע חברות שלא הפעילו טיסות סדירות קיבלו היתר להפעלת שירות סדיר במהלך עונת הקיץ, כחברת טרנסאוויה בקו ת"א-אמסטרדם ות"א-פריז, חברת אנטראייר בקו ת"א-ורשה ות"א-קטוביץ', ו"ג'ורג'יאן איירוויס" בקו ת"א-טביליסי.

 

יישום תכנית הטיסות הסדירות של החברות הישראליות אל על, ארקיע וישראייר, שאושרה על ידי רת"א, מאפשר גידול כולל בשיעור של כ-14% לחברות אלו באופן ספציפי, לעומת מספר הטיסות הכולל שהופעל על ידן בקיץ הקודם.

 

אחד המדדים העיקריים שמשפיעים על גידול ברמת התחרות הוא מספר הקווים בהם מופעלות טיסות סדירות על ידי 3-4 חברות במקביל. מדד זה גדל בהתמדה במהלך השנים האחרונות.

 

על פי הנתונים, מספר קווי התעופה שיופעלו על ידי מספר חברות במקביל הקיץ יגיע ל-17 קווים  - גידול של ארבעה קווים בהשוואה לקיץ 2013. מדובר בקווים ליעדים נבחרים כניו יורק, פריז, לונדון, רומא, וינה, ברצלונה, מינכן, ברלין, פראג, מילאנו, בוקרשט, אמסטרדם, בריסל, סופיה, ורשה, לרנקה וטבליסי.

 

"מדיניות הליברליזציה של הסכמי התעופה, שמובילים משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית, הביאה לגידול המרשים במספר הטיסות של חברות התעופה לישראל וממנה ובקיבולת המושבים המוצעת. מדיניות זאת צפויה להוביל להמשך מגמת הירידה במחירי הטיסה ולהגדיל את החשיפה של ישראל כיעד תיירותי אטרקטיבי", אמר שר התחבורה ישראל כץ במעמד פרסום הנתונים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים