שתף קטע נבחר

ציר חמאס-סעודיה: סוכל ניסיון לחטוף חייל

שישה כתבי אישום הוגשו נגד פלסטינים, בהם כלואים, באשמת תכנון חטיפה לצורכי שחרור אסירים. בחמאס אישרו, גורם סעודי אמור היה לממן

החטיפה שנמנעה: שירות הביטחון הכללי, בסיוע שירות בתי הסוהר, סיכלו ניסיון תכנון לחטוף חייל מהמרחב שבין שכם ליצהר שבשומרון לצורכי פיגוע מיקוח ושחרור אסירים. כך הותר היום (א') לפרסום.

 

לטענת השב"כ, עבד אלרחמן עותמאן ועסאם זין א-דין, שכלואים בישראל על חלקם בפיגוע ירי בו נהרג אזרח ישראלי ב-2006, ניסו להקים מהכלא חוליה שתחטוף חייל בסיוע אסיר בטחוני. על פי הנטען, בחמאס אישרו את המימון והוא אמור היה להגיע מגורם בסעודיה, ונועד לרכישת אמצעי לחימה וגיוס אנשים, שאמורים היו להשתחרר בקרוב ולחטוף את החייל לאחר מכן.

 

למשימה גויסו גם שני קרובי משפחה של האסירים, שתפקידם היה למצוא מקום מסתור, לגנוב רכב ולרכוש אמצעי לחימה וחומר הרדמה. בשב"כ אומרים כי התקשורת בין המעורבים בוצעה באמצעות טלפונים ניידים שהוברחו לכלא, ועל ידי אגרות שהעבירו קרובי משפחה שביקרו את חברי החוליה הכלואים.

 

נגד שישה מהמעורבים, שחלקם עדיין בכלא, הוגשו כתבי אישום בבית הדין הצבאי בסאלם. בשב"כ ציינו כי סיכול זה מצטרף לניסיונות נוספים של ארגוני הטרור, להוציא לפועל פיגועי חטיפה בשטחי הגדה. בין היתר, ציינו שם את חטיפתו ורציחתו של החייל תומר חזן  מבת ים, שרוצחיו הורשעו בשבוע שעבר, ואת ניסיון הפיגוע בליל הסילבסטר של 2013, סמוך לכפר סבא.

 

Read this article in English

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים