שתף קטע נבחר

הדיל: חוץ וביטחון לליכוד, סגן שר נוסף ל"יש עתיד"

לאחר חודשים ארוכים בהם פעלה הוועדה ללא יו"ר, סיכמו נתניהו ולפיד על רוטציה בין שני חברי הכנסת מהליכוד בראשות ועדת החוץ והביטחון: יריב לוין וזאב אלקין. נציג סיעת יש עתיד ימונה לסגן שר בכיר נוסף. המפסיד: עפר שלח שהבהיר כי אינו מעוניין להתמנות לסגן שר

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר יש עתיד שר האוצר יאיר לפיד סיכמו כי ועדת החוץ והביטחון תנוהל ברוטציה בין ח"כ זאב אלקין וח"כ יריב לוין. זאת לאחר חודשים שבהם לא היה יו"ר לוועדה.

 

ח"כ עפר שלח שהיה המועמד של יש עתיד לראשות הוועדה הפסיד את התפקיד, וכעת כשהוא נותר בחוץ ימונה נציג מסיעתו של לפיד לסגן שר בכיר נוסף במשרד הביטחון או במשרד החוץ. שלח עצמו הבהיר כי אינו מעוניין בתפקיד של סגן שר. שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי יסכים לקבל כל סגן בתיאום עם נתניהו כדי לתרום ליציבות הקואליציה. ועדת הכנסת אישרה את ההסכם שהושג.

 

ח"כ לוין (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ לוין(צילום: גיל יוחנן)

 

באופוזיציה הגיבו בחריפות לדיל הפוליטי בין נתניהו ללפיד. חבר הוועדה, ח"כ עמר בר-לב (העבודה) אמר כי "יש גבול לחוסר המנהיגות והדריסה של המנגנונים הדמוקרטיים בכנסת. ועדת החוץ והביטחון שכבולה ומנוטרלת כבר יותר מחצי שנה, צריכה יושב ראש קבוע שיוכל ליצור תוכנית עבודה המשכית ורציפה. הרוטציה המסתמנת היא זלזול בעבודת הוועדה, בכנסת ובדמוקרטיה הישראלית ופגיעה בביטחון מדינת ישראל".

  

"אי אפשר לכפות על ראש הממשלה יו"ר ועדת חוץ וביטחון", אמרו בליכוד לפני השגת ההסדר. "הוא פשוט לא רוצה את שלח, וגם זה נובע מיחסים אישיים עכורים ומשיקולים אישיים שקשורים ליחסים מעורערים בין שלח למשפחת נתניהו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אלקין, היום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים