שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  למה אין לכם בן זוג? גלו את האחראי האמיתי

  אם אתם פוסלים כל בן זוג אפשרי בתירוצים כמו "הוא לא מרוויח מספיק" או "היא לא בשבילי", הגיע הזמן שתכירו במציאות: אתם האחראים היחידים לכך שאין לכם אהבה. איך משתחררים מהפחדים ומוצאים קשר זוגי? כתבה שישית בסדרה שמעניקה לכם כלים לשיפור חייכם

  האם אחד התירוצים הבאים נשמע לכם מוכר? "הוא לא מתאים לי", "היא לא בשבילי", "הוא נמוך", "היא שמנה", "הוא שקט", "היא לא סותמת את הפה", "הוא לא מרוויח מספיק", "היא רווקה בת 35, בטח משהו דפוק אצלה". אתם רוצים אהבה ומשתוקקים לזוגיות, אבל איכשהו זה לא יוצא, כי כל הגברים הטובים תפוסים, או שבין הנשים הפנויות אין אחת שמתאימה לך.

   

  יש לכם הוכחות והסברים, והחברים עומדים לצדכם ותומכים בהחלטה שלכם להיפטר מבן הזוג החדש ולא לתת לו צ'אנס נוסף. רק שבלילה, כשאף אחד לא רואה, אתם בוכים אל הכרית וישנים - כרגיל - באלכסון.

   

   

  הכתבות הקודמות בסדרה:

   

  איך מנצחים את הבדידות? איך נחלצים מהפחד, עולים על דרך חדשה וזוכים באהבת אמת? הדרך אינה פשוטה ולעתים היא ארוכה, אבל אם תתמידו בה - ובעיקר אם תוותרו על מה שמגביל ועוצר אתכם - היא תוביל אתכם אל היעד הנכסף.

   

  הוא נמצא ממש פה ממול, אבל אתם לא יכולים להבחין בו כי הפחד שלכם, זה שהתחפש לתירוצים ולהסברים, טשטש ובלבל אתכם.

   

  מה שיש לי - זה מה שאני רוצה

  השיחות הללו, המוכרות, המכלילות, ההחלטיות והלעוסות לעייפה - הן רק שיחות פנימיות שמתרוצצות אצלכם בראש. הן לא המציאות החיצונית, ובוודאי שאינן האמת המוחלטת, גם אם כרגע זה נראה כך.

   

  אחרי שהבחנתם בקיומן של השיחות הפנימיות, עליכם להתחייב לסלק אותן, כלומר לקחת אחריות על עצמכם.

   

  איך תעשו זאת? בעזרת המשפט הבא, המרגיז והמעצבן, שיעורר בכם אנטגוניזם בהתחלה, לכן תצטרכו לקרוא אותו כמה פעמים עד שתתחילו להרהר אם יש בו משהו: "מה שיש לי זה מה שאני רוצה. ומה שאני רוצה זה מה שיש לי". נקודה.

   

  זה אחד המשפטים הכי מדויקים שאני מכיר כמאמן, והסיבה לכך פשוטה: הוא מטיל עליי, עליך, עלייך, את כל האחריות. אתם, ולא אף אחד אחר, האחראים לכך שאין לכם זוגיות. אם אתם לבד, זה מפני שאתם בוחרים בכך. זה מפני שלא רציתם, או לא רציתם מספיק, או רציתם דברים אחרים. זה לא מקרה, ואף אחד לא אשם במצב. זה אתם, ואתם בלבד.

   

  ההכרה בכך חשובה, אפילו קריטית. כי אם אתם הם שמונעים מעצמכם קשר ואהבה, זה אומר שהדבר לא נמצא בשמים אלא כאן, בסביבה. אם זה מכשול פנימי ששמתם לעצמכם בדרך אל האושר, אתם גם אלה שיכולים להסיר אותו. אתם אחראים לכישלון - אבל גם להצלחה.

   

  אתם, ולא אף אחד אחר, האחראים לכך שאין לכם זוגיות (shutterstock) (shutterstock)
  אתם, ולא אף אחד אחר, האחראים לכך שאין לכם זוגיות(shutterstock)

   

  להגיד "אולי" במקום "לא"

  הגיע הזמן להודות בכך: אין לכם זוגיות כי אתם בוחרים בכך. אין לכם אהבה כי יכול להיות שיש דברים שחשובים לכם יותר, כמו חופש או קריירה.

   

  אולי גדלתם בבית שבו הזוגיות לא הייתה טובה, אז אתם נרתעים מכל קשר עמוק שעשוי להוביל לחתונה. יכול להיות שקשרים קודמים שלכם הסתיימו במפח נפש, ואולי החברים הקרובים התגרשו, ואולי אתם זקוקים לגירושים. אז למה בכלל להיכנס זה ולגעת בכאב?

   

  אבל מי שמדבר בשפת הלא, מקבל לא. זה כמו מראה. אם אתם חושבים שאין בעולם מישהו בשבילכם, תתאהבו שוב ושוב בלא מושג, בנשוי, בלא פנוי רגשית, בזה שאינו רוצה אתכם. אבל אם תחליפו את ה"לא" ב"אולי" - אולי יש מישהו שמתאים לי, שידע לאהוב אותי - משהו יתחיל לזוז. העולם סביבכם ישתנה.

   

  אם תכשירו את התודעה ותפתחו את הלב, לפתע תחוו הזדמנויות חדשות, אנשים חדשים, עתיד חדש. וכשהלב ייפתח, גם האהבה תגיע.

   

  הכותב הוא מאמן למנהיגות ולתקשורת

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  shutterstock
  אין לכם זוגיות כי אתם בוחרים בכך
  shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים