שתף קטע נבחר

"תוכנית המתאר בת"א תכפיל מספר הדירות"

בכנס נדל"ן בת"א התייחסה סגנית מהנדס העיר, אורלי אראל, להתנגדויות שהוגשו לתוכנית העירונית, אשר תחילה ביקשה להוסיף לעיר כ-35 אלף דירות תוך עשור. "התוכנית תוסיף 165 אלף יחידות על 185 אלף הדירות הקיימות"

תל-אביב תזכה בעוד כעשור לתוספת של 35 אלף דירות או של 165 אלף דירות? על השאלה הזו ניסתה לענות היום (ג') אורלי אראל, סגנית מהנדס עיריית תל-אביב ומנהלת אגף התכנון בעירייה, בוועידת נדל"ן שנערכה בעיר. אראל התייחסה להתנגדויות שהוגשו לתוכנית העירונית בחודשים האחרונים, הן על ידי התושבים והן על ידי נציגי העירייה עצמה.

 

התוכנית בת"א - עוד כותרות בערוץ הנדל"ן :

 

"רבות דובר על כך שתוכנית המתאר של תל-אביב לא מוסיפה יחידות דיור לעיר ולא מעניקה זכויות בנייה. זה לא נכון. תוכנית המתאר תוסיף 165 אלף יחידות דיור מעבר למה שבנוי היום. למעשה, עתודות הבנייה כמעט ויכפילו את עצמן - כיוון שכיום יש בעיר כ-185 אלף דירות", אמרה אראל בכנס השנתי השלישי לתכנון ובנייה, שערכו משרד עוה"ד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות' ומרכז הלכה ומעשה.

 

אראל הוסיפה כי תוכנית המתאר הנוכחית (המכונה תוכנית "תא5000") היא "טובה ואפילו מצוינת. היא מפנה משאבים לדרום ולמזרח העיר ומשמרת את העירוניות התל-אביבית שקרובה לליבנו". התוכנית המקורית של עיריית תל-אביב ביקשה להוסיף לעיר ללא הפסקה כ-35 אלף יחידות דיור בלבד עד שנת 2025, וכן להעביר את מתחם התחנה המרכזית החדשה לחולון ולחבר את שדרות רוטשילד לחוף הים.

 

290 התנגדויות הוגשו לתוכנית

"מאחר שמדובר בתוכנית שלקח מספר שנים לערוך, לאשר ולהגיש, לאחר הפקדתה היה צורך בעדכון ותיקון שלה, כי במהלך השנים אושרו תוכניות מפורטות שונות שדרשו את הגדלת זכויות הבנייה, מספר יחידות הדיור וכדומה", הסבירה את הפערים בין מספר יחידות הדיור המקורי לזה שנקבה בו היום.

 

אראל התייחסה להתנגדות שהגיש מהנדס העיר עצמו, עודד גבולי, לתוכנית המתאר. "כל מומחי הנדל"ן יודעים שהדרך היחידה לתת הבהרות ותיקונים לתוכנית מופקדת, היא במסגרת התנגדות", היא אמרה, "לכן מהנדס העיר הגיש התנגדות לתוכנית - ולא מכל סיבה אחרת. מהנדס העיר לא מתנגד לתוכנית וחשוב להבין את זה".

 

היא הוסיפה כי "התוכנית הופקדה להתנגדויות הציבור בנובמבר 2013, ומאז הוגשו לה 290 התנגדויות שכעת העירייה לומדת אותן. רוב ההתנגדויות הן פרטניות בנוגע למגרשים נקודתיים, אך חלקן הן התנגדויות עקרוניות. לדעתנו התוכנית מצויינת, בעיקר בגלל שהיא מייצרת ודאות תכנונית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
תל אביב. מספר הדירות יוכפל?
צילום: ירון ברנר
מומלצים