שתף קטע נבחר

הח"כים בעד העלאת שכר מינימום. זה אפשרי?

30 שקלים לשעה - זה סכום המינימום שנקבל לשעה, אם תעבור בכנסת הצעת החוק של דב חנין (חד"ש) הזוכה לתמיכה מימין ומשמאל. מה הסיכוי שהיא תצא לפועל, אילו השפעות שליליות עלולות להיות לה, ואילו לחצים מופעלים על מירי רגב כדי שתסיר את התמיכה שלה בהצעה? צפו בדיון באולפן ynet

הצעת חוק חדשה, הזוכה לתמיכה של ח"כים מימין ומשמאל, קוראת להעלות את שכר המינימום מ-23 שקל ל-30 שקל לשעה. ארחנו באולפן ynet את יוזם ההצעה, ח"כ דב חנין (חד"ש), שהסביר מדוע היא נחוצה, את ח"כ מירי רגב (ליכוד), שהסבירה מדוע היא תומכת בה חרף הלחצים המופעלים עליה, ואת פרופ' ערן ישיב, ראש החוג למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב - שהסביר מה ההשלכות השליליות האפשריות ומדוע אין סיכוי שההצעה תממש בפועל.

 

צפו בדיון באולפן ynet 

 

חנין העלה לאחרונה את הרעיון בסטטוס בעמוד הפייסבוק שלו ובהמשך החל בקמפיין, אליו נרתמו חברי כנסת רבים מימין ומשמאל, שהצטלמו בשבועות האחרונים עם שלט שנשא את המילים: "מינימום 30 ₪ לשעה". אתמול (ה') הניח חנין את הצעת החוק על שולחן הכנסת, עם חתימות של 61 ח"כים מכל הסיעות, למעט חברי סיעת יש עתיד . זאת, לאחר ששר האוצר, יאיר לפיד, אסר על חברי הסיעה לתמוך בהצעה. 

 

בין התומכים בקמפיין חברי הכנסת רובי ריבלין (ליכוד) , בנימין בן אליעזר (עבודה) ומאיר שטרית (התנועה) המועמדים לנשיאות, ח"כים מהליכוד בהם חיים כץ וגילה גמליאל, יו"ר מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר מרצ זהבה גלאון, יו"ר קדימה שאול מופז, יו"ר ש"ס אריה דרעי, הח"כים מירב מיכאלי, איתן כבל, שלי יחימוביץ', אבישי ברוורמן ומיקי רוזנטל (העבודה) אחמד טיבי (רע”מ-תע”ל-מד”ע), ח"כים מסיעת הבית היהודי ועוד.

 

כעת ההצעה צפויה לעבור לוועדת השרים לענייני חקיקה, שתחליט אם הממשלה תומכת בהצעה. בדיון שנערך היום באולפן ynet הסביר חנין, כי ההצעה נועדה להיטיב עם מצבם של עובדים רבים בישראל, שעובדים במשרה מלאה אך לא מצליחים לסגור את החודש.

 

"אני חשוב שזה בלתי נסבל שכמחצית מהעובדים בישראל משתכרים מתחת ל-6,500 שקל", אמר. "יש פה שאלה ערכית - האם אנחנו מוכנים שבמדינת ישראל יהיו אנשים שיצאו בבוקר לעבוד, יעבדו מאוד מאוד קשה יחזרו בלילה לילדים ויהיו עדין מתחת לקו העוני? זה חצי מהעניים בישראל".  

 

בילי פרנקל השתתפה בהכנת הכתבה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי חי, אסי כהן
שכר מינימום דב חנין ערן ישיב מירי רגב אולפן
צילום: אבי חי, אסי כהן
צילום: אבי חי, אסי כהן
מימין - אחמד טיבי בקמפיין, ומירי רגב באופלן ynet
צילום: אבי חי, אסי כהן
מומלצים