שתף קטע נבחר

יש עתיד והבית היהודי: קרב עררים והרגעה

יושבי ראש הסיעות ייפגשו מחר וינסו להגיע להפסקת אש הדדית. המטרה: לקדם חוקים של שתי המפלגות, ולשחרר כחצי מיליארד שקלים שהאוצר מסרב להעביר למשרד השיכון. ח"כ איילת שקד: "הקואליציה צריכה לתפקד יחד כדי לקדם חוקים ולא לתקוע מקלות בגלגלים. מאמינה שנפתור את הפלונטר"

אחרי הקרב בין יש עתיד לבין הבית היהודי שהגיע לשיאו בשורת עררים שהגישו השרים משתי המפלגות על הצעות חוק של שרים מהמפלגה האחרת, ייפגשו מחר (יום א') יושבי ראש הסיעות, ח"כ איילת שקד וח"כ עפר שלח, וינסו ליישר את ההדורים. המטרה היא לקדם חוקים של שתי המפלגות, ולשחרר כחצי מיליארד שקלים שהאוצר מסרב להעביר למשרד השיכון.

 

עדכונים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

המתיחות בין שתי המפלגות עלתה מדרגה בשבוע שעבר, לאחר שהשר יעקב פרי הגיש ערר לממשלה על החוק שנועד למנוע שחרור מחבלים רוצחים. בתגובה הגישו בבית היהודי ערר על אחד החוקים החשובים ליש עתיד ואיימו כי "זו רק ההתחלה". בשתי המפלגות הבינו מהר מאוד כי באיומים ובטרפוד החקיקה אף אחד מן הצדדים לא ירוויח, והוחלט להטיל על שלח ושקד את משימת הפסקת האש. שקד אמרה הערב ל-ynet: "הקואליציה צריכה לתפקד יחד כדי לקדם חוקים ולא לתקוע מקלות בגלגלים. אני מאמינה שנוכל להגיע להבנות סביב שולחן אחד ולפתור את הפלונטר שנוצר".

 

במסגרת אותה מלחמה בין הסיעות הגיש השר אורי אורבך מהבית היהודי עררים על הצעת חוק פיקוח על בתי הספר של ח"כ פנינה תמנו-שטה ועל תיקון לחוק החברות הנוגע למינוי דירקטורים של ח"כ עדי קול ויריב לוין. השר אורי אריאל הגיש ערר על ההצעת חוק זכויות נפגעי עבירת של ח"כ יפעת קריב.  לפי שעה לא צפוי דיון בעררים ההדדיים ולכן שתי הסיעות קנו לעצמן עוד זמן לפתרון המשבר הפוליטי הזה.

 

בגזרה אחרת, מתח היום ח"כ עפר שלח, שהיה המועמד של יש עתיד לתפקיד יו"ר ועדת חוץ וביטחון, ביקורת קשה על החודשים הארוכים שנדרשו לראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל החלטה בנושא איוש התפקיד. "חצי שנה לא קרה כלום בעניין, ממש כמו ההחלטה על מינוי נגיד בנק ישראל ועל תקציב הביטחון", אמר שלח. "ההצעה 'לפצות' אותי בתפקיד סגן שר זו המצאה של ראש הממשלה כדי להדיח את ח"כ דני דנון ולא מדובר בדרישה שלנו", אמר באירוע שבתרבות בתיאטרון הבימה בתל אביב. שלח ציין כי "סיעות שונות בקואליציה, כולל ליברמן שזוכה וחזר לתפקיד שר החוץ, תמכו במינוי שלי לתפקיד. כולם ניהלו שיחות עם ראש הממשלה, ובכל זאת, לא קרה כלום כחצי שנה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר, בני דויטש
קרב עררים. השר יעקב פרי וח"כ איילת שקד
צילום: ירון ברנר, בני דויטש
מומלצים