שתף קטע נבחר

Unlimited - תשתית האינטרנט ה-3 בישראל

מיזם הסיבים של חברת החשמל וחברת IBC, שייקרא Unlimited, פתח את הפורטל שלו לרישום צרכנים. חברות אינטרנט, טלפוניה וטלוויזיה יחלו להציע שירותים דרכו תוך חודש במהירות סימטרית של עד 1 ג'יגה. חלקן כבר מציעות מחירים: 260-100 שקל להרשמה, 800-115 שקל לחודש, תלוי במהירות

תשתית האינטרנט השלישית בישראל תיקרא Unlimited - כך חשפו היום (ג') מקימות מיזם הסיבים. את התשתית - סיבים אופטיים - מקימות כבר זמן מה חברת IBC וחברת החשמל יחד עם חברות כמו סיסקו, בינת והחברה השבדית ויה אירופה, ובהשקעה של 150 מיליון שקל של המדינה.

 

 

שירותים לצרכן יוצעו רק עוד חודש, ולא בכל הארץ בשלב הראשון אלא לפי אזורי ביקוש. צרכנים שמעוניינים בפריסת סיבים ליד ביתם יתבקשו להירשם באתר החברה.

 

החברה החדשה, תתחרה ב-HOT ובזק ותציע מהירויות שלא נראו בארץ כמו גם יכולות העלאת קבצים שאזרחי ישראל לא מכירים.היא לא תמכור שירותים לצרכן הסופי, אלא בנתה פלטפורמה שדרכה יציעו ספקים שונים שירותי אינטרנט, טלפוניה וטלוויזיה. הספקים, בין היתר אקספון, גולן טלקום ורמי לוי, ישלמו לה מחיר אחיד. סלקום (013 נטוויז'ן) ופרטנר (012 סמייל), לא הצטרפו למיזם הסיבים.


הדגמה באתר האינטרנט של החברה. תוך כמה זמן תורידו או תעלו את אלבום התמונות שלכם לרשת - השוואה בין מהירויות ()
הדגמה באתר האינטרנט של החברה. תוך כמה זמן תורידו או תעלו את אלבום התמונות שלכם לרשת - השוואה בין מהירויות

 

מחיר חודשי + מחיר "הרשמה"

להלן המחירים שחלק מהחברות כבר מציעות: 260-100 שקל להרשמה (חיבר למערכת, תמחור מרגיז אבל חד פעמי שבחברה טוענים שהוא מכסה את עלות החיבור עד הבית). ו-800-115 שקל מחיר חודשי, כשהמחירים הגבוהים יותר הם ל-1 ג'יגה, אם כי אפשר למצוא תמחורים של 1 ג'יגה גם ב- 328 שקל לחודש.

 

100 מגה יעלו: החל מ-100 שקל ועד 199 שקל לרישום ועלות חודשים: החל מ-115 שקל ועד 199 שקל. המחירים הם לספק + תשתית, כלומר לא תהיה הפרדה כמו שקיימת היום. התשלום ייעשה אך ורק לספק, כלומר לא לחברת Unlimited.

 

200 מגה יעלו 190-100 שקל הרשמה חד פעמית, 349-175 שקל מחיר חודשי.

 

1,000 מגה יעלו 260-100 שקל מחירי הרשמה חד פעמיים ומחיר חודשי של 799-328 שקל - תלוי בספק. 

 

החלפת ספק בהקלקה אחת

החברה השיקה היום אתר אינטרנט בשם unlimited.net.il - והדגימה שבהקלקה אחת ניתן יהיה להחליף ספק אינטרנט או כל שירות אחר. תוך 3 שניות ניתן להתחבר לספק ובאותה מהירות אפשר יהיה להתנתק מספק.

 

המהירות של תשתית האינטרנט תמיד תהיה סימטרית: קצב ההעלאה זהה לקצב הורדה, בניגוד לקיים בבזק ו-HOT אצלן מהירות ההעלאה איטית וזניחה לעומת מהירות ההורדה. לפי החברה החדשה, גם קבצים גדולים יעלו וירדו תוך שניות (הודגמה העלאה והורדה של סרט בנפח 4 ג'יגה תוך 32 שניות).

  

מנכ"ל IBC, דני לאובר, אמר במסיבת עיתונאים: "כל לקוח במדינת ישראל יכול להיכנס לאתר ולראות את היצע השירותים שרק ילך ויגדל כולל טלפוניה ואינטרנט.

 

"12 חברות כבר מציעות את מוצר הבסיס שלנו, 100 מגה סימטרי. 7 מתוכן כבר מציעות מחירים. 7 חברות נוספות יצטרפו אלינו בקרוב. כבר היום יש לנו 11 חברות שמציעות 1 ג'יגה סימטרי. כן, 1 ג'יגה, 1,000 מגה, אין מוצר כזה במדינת ישראל. 7 מתוכן כבר מציעות מחיר. חברות מציעות אצלנו גם שירותי טלוויזיה (על גבי האינטרנט. מ.ק) שיתחרו בשירותים הקיימים בישראל. כל לקוח יכול להרכיב את חבילת השירות המתאימה לו".

 

לעניין הפריסה אמר לאובר: "נפרוס את התשתית קודם כל באזורים בהם יש הכי הרבה ביקוש. צרכנים שמעוניינים בשירות, ייכנסו לאתר שלנו, ירשמו את העיר בה הם גרים, את שם הרחוב ואת כתובת המייל, ויירשמו".  לעניין המחויבות של החברה לפריסה בפריפריה, אמר: "אם תושבי הפריפריה יירשמו לאתר, נפרוס אצלם". הוא לא התחייב על קצב הפריסה ואזורי הפריסה.

 

"בעתיד נציע גם יותר מ-1 ג'יגה"

מנכ"ל ויה אירופה, ג'ונאס בירגרסון, אמר שיש משמעות לשם החברה "בלתי מוגבל": "נתחיל ב-1 ג'יגה ובעתיד נעלה ל-2 ו-3 ו-4 ויותר ויותר ג'יגה. זו רשת טובה פי 100 ממה שאתם מקבלים היום בישראל ותשלמו עליה פחות או יותר אותם סכומי כסף.

 

"אם נגיע אפילו ל-30% חדירה, זה ישנה את השוק בישראל. אנחנו בונים את התשתית ואנחנו כבר היום נמצאים 5 ק"מ מ-90% מאוכלוסיית ישראל. אנחנו מחזקים את צרכני הקצה. הם ייכנסו לפורטל, ימצאו את הכתובת שלהם בארץ ויכניסו את כתובת המייל שלהם. זה נקרא מימון דמוקרטי. נשקיע איפה שיש ביקוש".  

 

שר התקשורת גלעד ארדן, אמר: "זה פרויקט לאומי שיזניק את התחרות באינטרנט ובטלוויזיה הרב ערוצית, וקיבל את כל האישורים בזמן שיא. מדינת ישראל השקיעה 150 מיליון שקל בחברת Unlimited גם במטרה שתשקיע בפריפריה, וזה חייב להיות אחד הדגלים של המיזם. אני מבקש שתינתן עדיפות לקיצור הטווחים בין הפריפריה למרכז, כפי שהרישיון קובע.

 

עוד הבטיח ארדן שהערוצים הפתוחים שנמצאים ב"עידן +" יוצעו בחינם גם על גבי האינטרנט. "כיום אזרחי מדינת ישראל משלמים את המחירים הגבוהים ביותר לטלוויזיה רב ערוצית. נגיש הצעת חוק בקרוב להעביר על גבי האינטרנט את כל הערוצים הפתוחים". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים