שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצעת חוק: ספורטאי דתי לא יתחרה בשבת
  ח"כ אלעזר שטרן מבקש לאפשר לכל אגודה שהיא או ספורטאי בענף אישי להודיע מראש להתאחדות בהם הם מיוצגים על כך שהם "שומרי שבת". שטרן: "המצב הנוכחי אינו מתקבל על הדעת במדינה יהודית ודמוקרטית"
  ח"כ אלעזר שטרן ממפלגת "התנועה" הגיש הצעת חוק שתאפשר לכל אגודה שהיא או ספורטאי בענף אישי להודיע מראש להתאחדות בהם הם מיוצגים על כך שהם "שומרי שבת". בעקבות כך אותם ספורטאים לא יחויבו להשתתף בתחרויות המתקיימות בשבת.

   

  ynet ספורט ברשתות החברתיות:

   

  "ההתאחדות, האיגוד, הארגון או האגודה יוודאו כי הישגי המועדון או השחקן לא ייפגעו כתוצאה מקיום הוראות אלו", נכתב בהצעת החוק.

   

  ספורטאים דתיים לא יחויבו להשתתף בתחרויות בשבת. שטרן (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  ספורטאים דתיים לא יחויבו להשתתף בתחרויות בשבת. שטרן(צילום: גיל יוחנן)

   

  שטרן הוסיף: "ענפי ספורט רבים במדינת ישראל סגורים בפני ספורטאים שומרי שבת. שכן פעילויות ספורט רבות מתקיימות בשבתות ובחגים. בנוסף, ישנן לא מעט קבוצות ספורט המעוניינות באי קיום משחקיהן בשבת או בחג, אך המסגרת מחייבת אותן לקיים את המשחקים בשבתות ובחגים".

   

  "מצב זה מהווה אפליה מחמת אמונתם הדתית של אותם ספורטאים, ואינו מתקבל על הדעת במדינה יהודית, וכן במדינה דמוקרטית השואפת להבטיח שוויון וחופש דת לאזרחיה. מנגד, מרבית אוהדי הספורט המקצועי בישראל הורגלו לכך שפעילויות הספורט מתקיימות בשבת ובחג, ועל כן קיים צורך באיזון זכויות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים