שתף קטע נבחר

נתניהו לא תומך: שלום לא ירוץ לנשיאות

אחד המועמדים המרכזיים פורש מהמרוץ: רה"מ וליברמן העבירו מסרים לפיהם לא יתמכו במועמדותו של השר סילבן שלום, והוא החליט כנראה לא להתמודד לתפקיד יורשו של פרס. התומך המרכזי אלקין וח"כ מירי רגב העבירו תמיכתם לריבלין. נתניהו ממשיך ללחוץ על דוד לוי להצטרף למרוץ. הבחירות: ב-10 ביוני

השר סילבן שלום לא צפוי להתמודד בבחירות לנשיאות המדינה. הערכה זו מגיעה על רקע מסרים שהועברו מלשכת ראש הממשלה, ולפיהם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושותפו הבכיר ב"ליכוד ביתנו" אביגדור ליברמן לא יתמכו במועמדות של שלום. בשיחות סגורות ובימים האחרונים אמר השר שלום כי ללא תמיכתם של השניים, ככל הנראה הוא לא יתמודד.

 

סיפורים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

לפני שבועיים הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין על סיום הבדיקה שנפתחה בעניינו של השר שלום בעקבות תלונה על הטרדה מינית. הודעת היועץ המשפטי התפרסמה בעקבות המלצה חוזרת של המשטרה לסגור את תיק החקירה. שלום עצמו הכחיש את הדברים שיוחסו לו וטען כי אינו מכיר את המתלוננת נגדו. מקורביו אף הדגישו עם פרסום הדברים כי מדובר בניסיון לחיסול פוליטי ואף העריכו אז כי שלום ישוב למרוץ.

 

גורמים פוליטיים אמרו היום בעקבות המסרים שהועברו מלשכת נתניהו כי "תמוה שהוא הסיר את האופציה של מועמדות סילבן כל עוד אין לו מועמד טוב יותר, מצד שני, נתניהו מבין שאם הוא לא יוריד את המועמדות של סילבן מסדר היום, הזירה לא באמת תתפנה עבור מועמדים אחרים והזמן הולך ואוזל". יו"ר ועדת החוץ והביטחון זאב אלקין, שהיה מתומכיו הגדולים של שלום, חתם על טופס התמיכה במועמדות של ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, וכך גם ח"כ מירי רגב ממפלגתו. "צר לי ששלום הסיר את מועמדותו", אמרה. "מרגע שהתברר שהוא לא רץ, אתמוך בריבלין".

מוותר? השר שלום (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
מוותר? השר שלום(צילום: רועי עידן)

בימים האחרונים מנסים גורמים בליכוד, חלקם מקורבים מאוד לנתניהו, להפעיל לחץ כבד על שר החוץ לשעבר דוד לוי להציג את מועמדותו כבר השבוע. שמו של לוי עלה לא פעם מאז החל

 המרוץ אולם הוא וסביבתו מעולם לא אישרו שבכוונתו להתמודד.

 

מקורבים לשר שלום הבהירו בתחילת השבוע כי הוא אינו צריך למהר משום שאת החתימות על טופס המועמדות שלו ניתן להשיג תוך זמן קצר מאוד. "יש יותר מעשר חתימות שממתינות לו. בליכוד ובמפלגות האחרות יש חברי כנסת שלא חתמו ולא מתכוונים לחתום לאף מועמד כיוון שהם ממתינים לשלום", אמרו אז בליכוד, "סילבן יצטרך להחליט כמה שיותר מהר אם הוא רץ".

 

בסביבתו של שלום ערכו בימים האחרונים שיחות עם חברי כנסת

וגורמים פוליטיים על מנת לבדוק את ההיתכנות ולוודא שיזכה לתמיכה גדולה בקרב חברי הכנסת.

 

חברי הכנסת ריבלין ובנימין בן אליעזר הם שני המועמדים היחידים עד כה שהשיגו מחברי כנסת את 10 החתימות הדרושות להתמודדות שתהיה ב-10 ביוני.

 

יתר המועמדים ממשיכים לנסות ולגייס את החתימות הדרושות. יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק שגייסה כבר תשעה חותמים ממשיכה לגייס אחרים על מנת להגיש טופס מועמדות חתום על ידי כל המפלגות, ח"כ מאיר שטרית עומד להשיג את 10 החתימות הדרושות, ואילו למועמדים פרופ' דן שכטמן והשופטת בדימוס דליה דורנר חסרות עוד כמה חתימות שכנראה יושגו עד יום שלישי בבוקר, המועד האחרון להגשת הרשימות.

 

היום הנחה יו"ר ש"ס אריה דרעי את חברי הסיעה לחלק את החתימות בין המועמדים, כדי לאפשר לכולם להתמודד. עם זאת, במפלגה הבהירו כי לא בהכרח יתמכו במי שיחתמו על מועמדותו. בסביבתו של דרעי הבהירו כי ההחלטה תתקבל לאחר שתתכנס מועצת חכמי התורה של ש"ס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים