שתף קטע נבחר

דוד לוי ל-ynet: ארוץ לנשיאות אם ארגיש שזה יאחד את העם

שר החוץ לשעבר קרוב מאי פעם להצטרף למרוץ לנשיאות. "יש פניות רבות וצריך לשקול בכובד ראש", אמר לוי ל-ynet בפתח ביתו בבית שאן. "התפקיד רם ונישא מכל התפקידים. עיקר העיקרים הוא אם אני ארגיש שזה מאחד רוב בעם"

האם לרשימת המועמדים לנשיאות המדינה מצטרף שם חדש? אחרי שבועות של שמועות והערכות, שר החוץ לשעבר דוד לוי התבטא לראשונה בנושא ואמר ל-ynet כי הוא שוקל ברצינות להתמודד על התפקיד מול ראובן ריבלין ובנימין בן אליעזר. "יש פניות רבות וצריך לשקול בכובד ראש", אמר היום (ד') מחוץ לביתו בבית שאן. "התפקיד הוא רם ונישא מכל התפקידים. עיקר העיקרים הוא אם אני ארגיש שזה מאחד רוב בעם. אם כך - אז שווה להתמודד".

 

אבל יש מעט זמן.

"זה בסדר".

 

 (צילום: ששון טירם, ירון ברנר, גיל יוחנן, אבישג שאר ישוב, מאיר אזולאי, EPA) (צילום: ששון טירם, ירון ברנר, גיל יוחנן, אבישג שאר ישוב, מאיר אזולאי, EPA)
(צילום: ששון טירם, ירון ברנר, גיל יוחנן, אבישג שאר ישוב, מאיר אזולאי, EPA)

 

דוד לוי מחוץ לביתו. היום (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
דוד לוי מחוץ לביתו. היום(צילום: אביהו שפירא)

מועמד מפלגת העבודה ח"כ בנימין בן אליעזר אמר אחר הצהריים כי "דוד לוי הוא מועמד ראוי, אדם עתיר זכויות שתרם רבות למדינת ישראל ולחברה הישראלית. אני מברך כל מועמד ראוי ויחד עם זאת, אני מאמין שחברי הכנסת יתנו בי את אמונם".

 

בימים האחרונים מנסים גורמים בליכוד, חלקם מקורבים מאוד לנתניהו, להפעיל לחץ כבד על לוי להציג את מועמדותו כבר השבוע. שמו של לוי עלה לא פעם מאז החל המרוץ,

אולם עד היום הוא וסביבתו לא אישרו שבכוונתו להתמודד.

 

גורם פוליטי אמר עוד אתמול כי "לוי מקבל פניות רבות מגורמים שונים בליכוד ביתנו שמבקשים ממנו להתמודד. ברירות המחדל והעובדה שאין מועמד מוסכם של הקואליציה מעמידות אותו כאופציה טובה מבחינת בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן - שבתו של לוי, ח"כ אורלי לוי, היא חברת סיעת ישראל ביתנו".

 

מוקדם יותר התחזקה ההערכה שלפיה השר שלום לא יתמודד. ההערכה מתבססת על מסרים שהועברו מלשכת ראש הממשלה, ולפיהם נתניהו וליברמן לא יתמכו במועמדות של שלום. בשיחות סגורות ובימים האחרונים אמר השר שלום כי ללא תמיכתם של השניים, ככל הנראה הוא לא יתמודד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
דוד לוי
צילום: אביהו שפירא
מומלצים