שתף קטע נבחר

נחטפה ונכלאה עשור: "הייתי בת 15. זה סיוט"

10 שנים אחרי שנעדרה, הגיעה צעירה מקליפורניה לתחנת משטרה וחשפה: בן זוגה הקודם של אמי חטף אותי, כלא, אנס - וממנו נולדה לי בת. "לא יכולתי לעשות דבר", אמרה. השכנים הכירו אותם כ"זוג שמח"

אמה ואחיותיה היו בטוחות שהיא כבר לא בחיים, אבל 10 שנים אחרי שנחטפה - צעירה מקליפורניה סוף-סוף שברה שתיקה וסיפרה על החטיפה, הכליאה והאימה. איסידרו גרסיה, בן 41, נעצר בחשד לחטיפת הצעירה, כיום בת 25, וכליאתה במשך עשור. כשלידה בתה בת ה-3, שנולדה לה מהאיש שחטף, כלא ואנס אותה, סיפרה הקורבן על החיים בבית הזוועות. צפו בראיון.

 

לפי הודעת המשטרה, הצעירה איתרה את אחותה בפייסבוק ואז אזרה אומץ לדווח למשטרה, שמיהרה לעצור את גרסיה. היא פנתה למשטרה לאחר שגילתה כי אמה חיפשה אחריה, ואף פנתה לתחנת טלוויזיה בספרדית ולעיתון מקומי. בראיון לרשת הטלוויזיה ABC 7 אמרה הצעירה כי העשור האחרון של חייה היה "חלום בלהות". לדבריה, היא לא יכלה להתנגד לחטיפה כי הייתה כל כך צעירה. "הייתי בת 15, לא יכולתי לעשות דבר", אמרה.

 

במהלך הראיון אחזה הצעירה את בתה בת ה-3. "זו הקלה להיות חופשייה. אני כל כך שמחה להיות עם משפחתי. זה מה שרציתי בכל אותו הזמן. כל העת בכיתי וקיוויתי לראות את אמא שלי ואת האחיות שלי", אמרה. היא סיפרה כי שכניה בקומפטון, קליפורניה, חשבו שגרסיה הוא "אדם נהדר" עקב חריצותו.

 

"הוא עבד קשה עבורי ועבור הבת שלי וקנה את כל מה שאני צריכה, אבל אני זקוקה לאהבת המשפחה שלי, לא לדברים חומריים", הבהירה. "פחדתי מכל דבר, כי הייתי לבד. בעצם, חשבתי שאני לבד, אבל אף פעם לא הייתי לבד. המשפחה הייתה איתי".

 

השכנים נדהמו מהחשדות. הם תיארו את השניים כ"זוג שמח" שאירח מסיבות בביתם בבל גרדנס, 32 ק"מ מהמקום החטיפה. הם הכירו את החשוד כתומאס מדרנו, ותיארו אותו כאיש משפחה מסור שעבד קשה בשביל אשתו ובתו בת ה-3. "הוא התייחס אליה כמלכה", אמרה השכנה מריה סאנצ'ס. שכנה אחרת, ריטה סלזאר, הוסיפה: "נדהמתי כששמעתי כמה זמן היא חיכתה כדי לומר משהו".

 

לפי עדותה של הצעירה, גרסיה היה בן זוגה של אמה. באוגוסט 2004 דיווחה האם כי בבית התפתחה קטטה ולאחריה בתה וגרסיה, שהתגורר עמן בבית, נעדרו. האם האמינה כי בן זוגה מתעלל מינית בילדיה, אך לא הייתה יכולה להוכיח זאת ולכן מעולם לא התלוננה במשטרה.

נראו כ"זוג שמח". החשוד והכלואה ()
נראו כ"זוג שמח". החשוד והכלואה

הצעירה סיפרה למשטרה כי גרסיה החל לתקוף אותה מינית חודשיים לפני החטיפה. באותו יום, כך על פי עדותה, החשוד תקף את אמה, סימם את הבת, הכניס אותה לרכבו והשניים נעלמו. החקירה העלתה כי גרסיה זייף תעודות מזהות עבור הצעירה, ששמה לא פורסם, וכלא אותה בתוך המוסך בבית. 

 

"במהלך השנים גרסיה נהג לספר לבת הערובה שלו כי משפחתה ויתרה על החיפושים אחריה ואף איים שאם היא תנסה ליצור עמם קשר, המשפחה שלה תגורש מארצות הברית", נמסר בהודעת המשטרה. מהחקירה עולה כי השניים עברו ממקום למקום בשל חששו של גרסיה שיאתרו אותו. בשנת 2007, שלוש שנים לאחר החטיפה, גרסיה אילץ את הצעירה להתחתן עמו, וחמש שנים מאוחר יותר היא אף ילדה לו בת.

 

מקרה זה מגיע שנה לאחר שנחשף בית הזוועות בקליבלנד שהוביל למעצרו של אריאל קסטרו שחטף וכלא את ג'ינה דחזוס, אמנדה ברי ומישל נייט והחזיק אותן בבית במשך עשור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא יכולתי לעשות דבר". הקורבן (מטושטשת)
מומלצים