שתף קטע נבחר

המשחקים הישנים בגירסאות חדשות

רוצים לחזור למשחק שטבוע עמוק בזכרונות ילדותכם אבל בלי שתיאלצו לחזור כל הדרך לגרפיקה של 16 צבעים? מעוניינים להתנסות בקלאסיקות משחק שסללו את הדרך למשחקים של היום אבל לא מוכנים לעכל ממשקים פריהיסטוריים? העשור האחרון מלא בפרוייקטים לחידוש קלאסיקות ושילובן מחדש בעידן המודרני. הנה רק כמה מהחשובים שבהם, הניתנים לרכישה במחירים נוחים ולפעמים לגמרי בחינם

Another World Anniversary Edition

שנת יציאה לאור של המקור: 1991

שנת יציאה לאור של החידוש: 2013

 

ציון דרך בהתפתחות משחקי מחשב ככלי להעברת סיפור, Another World הדגים, בתקופה בה עלילות משחקים הועברו בעיקר בטקסט או דרך מסכי קישור, שמשחקים יכולים להיות הרבה יותר מרשימים ומעניינים אם ישלבו באופן הדוק יותר בין המשחקיות לנראטיב, וינצלו את המתרחש על המסך להעברת הסיפור באמצעות כלים שלקוחים מתחום הקולנוע.

 

 

מלבד הסינמטיות והאנימציה המתקדמת לזמנה, שילב בו היוצר אריק צ'אהי (שלאחרונה חזר לפעילות עם משחק האסטרטגיה המרשים From Dust) מכניקות משחק מעניינות שכללו לחימה מאחורי מגיני אנרגיה שהשחקן יוצר ושיתוף פעולה עם דמות מלווה שנשלטת על ידי המחשב.

 

חדש בחידוש: גרפיקה וסאונד משופרים, הישגים, שלוש רמות קושי (רמת הקושי המכובדת של המשחק המקורי ושתי רמות קושי נוספות, אחת קלה יותר ואחת קשה יותר).

  

10 דולר בסטים

  

Serious Sam HD

שנת יציאה לאור של המקור: 2001-2002

שנת יציאה לאור של החידוש: 2009-2010

 

בתחילת העשור הקודם החזיר אותנו Serious Sam לימים חסרי הדאגה של Doom ו-Duke Nukem 3D, בהם המשמעות של משחק פעולה מגוף ראשון הייתה אקשן מהיר ופראי בלי צורך לדאוג לסיפור, דמויות משנה ידידותיות או יעדי משימה מעבר ל"הרוג את כולם ותגיע ליציאה".

 

Serious Sam: The First Encounter לקח את ההומור והסודות המרובים של דיוק ניוקם ושילב אותם בקרבות ענק מול מאות ואפילו אלפי מפלצות לשלב, עם נשקים גדולים ומגוחכים יותר מכל מה שבא לפניו, ומבחר גדול של מפלצות, מהקטנה ועד הטיטאנית, בנות תערובת של יצורים מיתולוגיים וטכנולוגיה חייזרית. שנה אחר כך המשיך אותו Second Encounter עם סביבות, מפלצות ונשקים חדשים.

 

 

 

חדש בחידוש: גרפיקה משופרת, הישגים, מצבי משחק תחרותיים חדשים, מצב הישרדות, מצב קו-אופ לעד 16 שחקנים דרך העלילה.

 

30 דולר לשני המשחקים יחד בסטים, ניתן גם לרכוש כל אחד בנפרד.  

  

Half-Life: Black Mesa

שנת יציאה של המקור: 1998

שנת יציאה של החידוש: 2012

 

אחד המשחקים הבולטים שאחראים לכך שז'אנר הפעולה מגוף ראשון התקדם מעבר לנוסחה הדומית/ניוקית היה Half-Life, שהציג לעולם סיפור מושקע, דפוסי התנהגות AI מורכבים יותר ותסרוט בזמן אמת של התרחשויות. מאחר והחידוש של היוצרים המקוריים בוואלב, Half-Life: Source, היה חלקי בלבד, לקחה על עצמה קבוצת חובבנים ליצור את המשחק מחדש במלואו, ופירות העבודה שלהם הגיעו אלינו בסוף 2012 תחת השם Black Mesa.

 

חדש בחידוש: גרפיקה משופרת, פיזיקה שלא נתמכה במנוע המקורי, תוספות מוזיקה ודיאלוג. Black Mesa כולל כרגע את המשחק מפתיחתו ועד מעברו של גורדון פרימן דרך השער הבין-מימדי שמביא אותו לעולם Xen. המפתחים מתכוונים להפוך את פרק הסיום הקצר הזה של המשחק המקורי לחלק משמעותי יותר מ-Half-Life על ידי הרחבת הסיפור ויצירת מפות חדשות.

 

זמין בחינם באתר הרשמי, עובד באופן עצמאי ללא צורך בקבצים המקוריים של Half-Life.

 

 

 

RealMyst: Masterpiece Edition

שנת יציאה של המקור: 1993

שנת יציאה של החידוש: 2014

 

חידוש של חידוש: RealMyst הביא את ההרפתקה הקלאסית Myst למנוע תלת-מימד שאפשר חקירה של איי/עידני מיסט בתנועה חופשית, אבל בעת צאתו ב-2000 היה כבד מאוד על מחשבי הזמן. ה-Masterpiece Edition החדשה מעדכנת את הגרפיקה לימינו עם תוספות שיפורטו להלן, ועובדת היטב על מנוע ה-Unity המוכר.

 

Myst היא כמובן ההרפתקה מגוף ראשון שהפכה למשחק הנמכר ביותר של שנות התשעים וצאצאיה מאוד נפוצים כיום בצורות שונות. היא הייתה ידועה בגרפיקה הסטטית שלה, דבר שתוקן בגרסאות ה-Real, אבל גם באווירה המסתורית ובחידות שמבוססות על חיבור פריטי מידע שממצים מהסביבה במקום על הרמת אינסוף חפצים.

 

 

חדש בחידוש: חקירת עולמות Myst בזמן באמת, בגרפיקה משודרגת; נופים דינאמיים, עם אפקטים של מים, רוח ופרטים מונפשים אחרים; תאורה, כולל שימוש בפנס ומחזור יום-לילה; עידן (עולם) בונוס שמתווסף לחמשת העולמות המקוריים; אפשרות לשחק בממשק המקורי ולקפוץ בין נקודות מבט מוגדרות מראש, ולעבור באותן נקודות בין הגרפיקה המקורית לחדשה.

 

להשיג בסטים בעבור 18 דולר (33 אחוזי הנחה למי שיש לו את Myst המקורי בספריה)

   

Resident Evil 4 Ultimate HD Edition

שנת יציאה של המקור: 2005

שנת יציאה של החידוש: 2014

 

המשחק הנחשב ביותר של סדרת האימה-הישרדות היפנית (Biohazard בארץ המקור שלה) הצליח לחדש אותה עם מעבר למשחקיות מהירה, מבוססת אקשן יותר, בלי לזנוח את אווירת האימה ש-RE 5 ו-6 כבר כמעט ולא הצליחו להשרות.

 

בעוד המשחק הוסב למחשב כבר ב-2007, שנתיים לאחר השקתו על הקונסולות, ההסבה המקורית סבלה מבעיות טכניות ובעיות ממשק שונות, והייתה בלתי שחיקה בשילוב מקלדת-עכבר המועדף על רוב שחקני הפלטפורמה.

 

גרסת ה"HD", שבע שנים מאוחר יותר, אמנם לא קרובה לקפיצת האיכות הויזואלית שקיבלנו בחידוש של Resident Evil המקורי לגיימקיוב, אבל היא הופכת סוף סוף את המשחק הקלאסי הזה לזמין בגרסת PC סבירה.

 

 

חדש בחידוש: שיפורים גרפיים מינוריים, הגדלת קצב הפריימים מ-30 ל-60 פריימים/שניה למשחק חלק, ממשק מקלדת-עכבר נסבל לצד תמיכה בבקרים, הישגים.

 

להשיג בסטים בעבור 20 דולר. גרסה מאוד דומה זמינה גם לשחקני 360 ו-PS3 עוד מ-2011, ברשתות ה-Live וה-PSN בהתאמה.

 

The Secret of Monkey Island 1+2 Special Edition

שנת יציאה של המקוריים: 1990-1991

שנת יציאה של החידושים: 2009-201

 

הרפתקאות "אי הקופים" הראשונות של לוקאסארטס זכרונם לברכה פתחו עידן חדש של הרפתקאות גרפיות צבעוניות, קומיות ונוחות לשליטה, ועוקבות אחר סיפורו של גאיבראש ת'ריפווד, צעיר עם ידיים שמאליות אבל לב במקום הנכון שחולם להיות פיראט.

 

במשחק הראשון, ת'ריפווד מגיע לאי הפיראטים Melee במטרה להגשים את החלום, ומסתבך עם מושלת האי היפה וקברניט פיראטים זומבי בשם לה-צ'אק. המשחק השני מתרחב למגוון איים גדול יותר ובו הגיבור צריך להילחם בלה-צ'אק שחזר לחיים-מתים כועס יותר מתמיד, ולמצוא את האוצר המיסטי של "ביג וופ", שמתגלה בסוף המשחק כאחד הטוויסטים הכי אהובים/שנואים בתולדות משחקי מחשב.

 

 

חדש בחידושים: גרפיקה חדשה לגמרי, דיבוב מלא מצוות שחקני הקול של משחקי אי הקופים המאוחרים, אפשרות לעבור בכל נקודה בין הגרפיקה הקלאסית לחדשה ובחזרה, ממשק מודרני יותר, מנגנון רמזים למי שזקוק לעזרה.

 

להשיג בסטים ב-15 דולר עבור שני המשחקים, ניתן גם לרכוש לחוד.

 

Classic Doom 3

שנת יציאה של המקור: 1993

שנת יציאה של החידוש: 2006-2007

 

Doom 3 היה פחות חידוש של Doom המקורי, יותר משחק חדש בהשראתו ששם הרבה יותר דגש על עלילה ואווירה "ריאליסטית", עם עיצוב שלבים שונה לגמרי והרבה פחות דלתות סודיות. מי שרוצה לחוות את הקצב המהיר יותר ועיצוב השלבים של אבי מהפכת הפעולה מגוף ראשון, אבל בלי לחזור לתלת-מימד הפרימיטיבי של תחילת שנות התשעים, יכול לעשות זאת בעזרת המוד הלא רשמי Classic Doom לדום 3.

 

 

חדש בחידוש: גרפיקת דום 3, ממשק מקלדת-עכבר מודרני, קטעי קישור עלילתיים בתחילת וסוף המשחק, המוזיקה המקורית של דום באיכות סינטיסייזר גבוהה שרובנו, מצויידים בסאונדבלסטר ממוצע באמצע שנות התשעים, לא חווינו.

 

ניתן להורדה בחינם, אבל דורש שיהיה לכם את Doom 3, שנמכר ב-10 דולרים בימינו.  

 

Wolfram: Wolf 3D HD

שנת יציאה של המקור: 1992

שנת יציאה של החידוש: 2012

 

עשרים שנה לאחר צאתו של המשחק התלת-מימדי הראשון של id software, "הטירה הנאצית" (או "וולפנשטיין 3D" במקור) רב ההשפעה, צוות רוסי לקח על עצמו את המשימה הנאצלה ליצור את פרק ה-shareware של המשחק (עשרה שלבים) במנוע תלת-מימד כמעט מודרני - ועמד בה בכבוד.

 

 

חדש בחידוש: גרפיקה חדשה, רובים שדורשים טעינה גם עבור השחקן וגם עבור אויבים, אפשרות ירי דרך כוונות, הישגים, שמירה בכל נקודה.

 

זמין להורדה בחינם.

  

King's Quest 1-3

שנות יציאה של המקוריים: 1983, 1985, 1986

שנות יציאה של החידושים: 2001, 2002, 2011

 

תודות לעבודת הנמלים של חובבי ההרפתקאות באולפן AGDI, אנחנו יכולים להתנסות ב - או לחזור אל - פיסת היסטוריה רצינית של ז'אנר ההרפתקאות, שלושת משחקי King's Quest הראשונים של אולפן סיירה, בלי לדמם מהעיניים או לסבול מתכונות פחות נעימות של הקלאסיקות, כמו היכולת להשתמש בחפצים בצורה ה"לא נכונה" ולהיתקע במשחק ללא אפשרות לתיקון המצב מלבד חזרה לשמירה מוקדמת או התחלה מחדש.

 

 

King's Quest הראשון מתאר את משימתו של האביר גרהאם להחזיר את סמלי המלכות של דייבנטרי לטירת השלטון וכך לזכות בכס המלוכה ולהקים את השושלת שעלילותיה יתוארו במשחקים הבאים. הגרסה המחודשת כוללת גרפיקה משודרגת, מוזיקה שהוקלטה מחדש, ממשק מודרני, דיבוב מלא ואפשרות לשחק עם הפאזלים הקלאסיים, כולל אפשרות להיתקע במצב ללא מוצא, או עם פאזלים מתוקנים כך שאי אפשר יהיה להיתקע באופן סופני. 

להורדה מכאן

 

King's Quest השני מספר איך המלך גראהם נסע לארץ זרה כדי להציל אישה שראה בחלום ממגדל מכושף, אישה שהופכת בהמשך למלכה שלו. הגרסה המחודשת נהנית מאותם שיפורים ותוספות כמו המשחק הראשון, להורדה מכאן

 

King's Quest השלישי עוקב אחר הרפתקאותיו של "גווידיון", צעיר שמתחיל את המשחק כמשרתו הנרצע של מכשף שחור. בריחתו של הגיבור מאדונו האכזר מביאה אותו בסופו של דבר לממלכת דייבנטרי, שם הסיפור מתחבר עם זה של המלך גרהאם ומשפחתו. מלבד השיפורים האודיו-ויזואליים והדיבוב, החידוש של KQ3 גם נהנה מהרחבה של הסיפור עם מסכים, דמויות וחידות נוספים.

 

להורדה מכאן

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים