שתף קטע נבחר

הרוג בפיצוץ בלון גז בירושלים

משפחה שחזרה מאירוע הגיעה לפתח דלת ביתה בשכונת בית חנינא ואז אירע הפיצוץ שככל הנראה נגרם בשל דליפת גז. אישה נפצעה קשה וגבר ושני נערים נפצעו בינוני

גבר נהרג בפיצוץ שאירע בבניין בן חמש קומות בשכונת בית חנינא בירושלים. בפיצוץ נפצעה גם אישה כבת 40 באורח קשה והיא מורדמת ומונשמת. גבר כבן 48 ושני נערים בני 11 ו-14 נפצעו באורח בינוני וסובלים מכוויות. צוותים של מד"א פינו את הפצועים לבית החולים הדסה עין כרם בבירה.

 

צוותי משטרה, מד"א וכבאות הגיעו לזירה. ארבעה צוותי כיבוי פועלים לכבות את הדליקה. בשירותי הכבאות ציינו כי מחקירה ראשונית ככל הנראה מדובר במשפחה שחזרה מאירוע משפחתי, וכשפתחו בני המשפחה את דלת הבית התרחש פיצוץ עז ופגע בהם.

הנזק לאחר הפיצוץ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הנזק לאחר הפיצוץ(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

עוד פיצוץ גז. הבניין בבית חנינא (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
עוד פיצוץ גז. הבניין בבית חנינא(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: שירותי כבאות ירושלים) (צילום: שירותי כבאות ירושלים)
(צילום: שירותי כבאות ירושלים)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

צוותי הכיבוי פועלים בזירה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
צוותי הכיבוי פועלים בזירה(צילום: גיל יוחנן)

פרמדיק מד"א אייל בן עטר שהגיע למקום סיפר: "מדובר בפיצוץ גז שגרם לשריפה בקומת קרקע בבניין בן חמש קומות. בסריקות במקום אותרו שני נפגעים, גבר שנהרג במקום ופצוע כבן 48 עם כוויות בגפיים שפונה במצב בינוני לבית החולים הדסה עין כרם. שלושה נפגעים שהגיעו עצמאית לבית החולים הדסה הר הצופים מועברים בניידות טיפול נמרץ של מד"א במצב בינוני וקשה לבית החולים הדסה עין כרם".

 

חקירה ראשונית של תחנת הכיבוי בירושלים העלתה חשד שלפיו חיבור לא תקין וללא התקנה של טכנאי גז או מוסמך אחר, החלה דליפה ממכל הגז בדירה. הפיצוץ נגרם על ידי ניצוץ שמקורו עדיין לא ידוע ונמצא בחקירה בשלב זה.

 

בחודשים האחרונים אירעו כמה מקרים של פיצוץ בלוני גז שהסתיימו באבידות קשות בנפש. לפני חודשיים נפצעה קשה אישה ושניים נוספים נפצעו בינוני וקל בפיצוץ בלון גז ברחוב הרצל בתל אביב. דיירי הבניין טענו כי הם התריעו כבר בשעות הבוקר המוקדמות על דליפת גז. בחברת "פזגז" מסרו כי התקבלה פנייה בסביבות השעה שמונה בבוקר וטכנאי מטעמם היה בדרך למקום כשהתרחש הפיצוץ.

 

מאוחר יותר הוציאה המשטרה הודעה רשמית שבה נאמר שבסמוך לשעה 2:00 בלילה התקבלה במוקד 100 הודעה על חשש לדליפת גז. שוטרים שהגיעו למקום, כך לפי ההודעה, פגשו צוות כיבוי אש שהגיע למקום והחל לטפל בדליפה, כך שלא ברור איך התרחש פיצוץ תשע שעות לאחר מכן. הקריאה בחברת הגז, יצוין, התקבלה רק בשעה שמונה בבוקר.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בזירת הפיצוץ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ראש העיר ירושלים ניר ברקת בזירת הפיצוץ(צילום: גיל יוחנן)

חודש קודם לכן נהרגו חמישה בני אדם בפיצוץ בלון גז בעכו שהביא לקריסתו של בניין בן שלוש קומות בעיר העתיקה. בפיצוץ נהרגו מוחמד וחנאן באדר, נג'אח וראיק סרחאן ובנם בן ה-9 נסר אלדין.

 

לאחר הפיצוץ עלה חשד כי הוא נגרם עקב סכסוך בנוגע לאנטנות סלולריות שהיו על גג הבניין שקרס. בעקבות החשד, נעצרו תושבים בבניין בחשד שגרמו לפיצוץ. בחודש אפריל הוגשו כתבי אישום בגין חמישה מעשי רצח נגד מחמד חליל ג'ארחי ועומר ממדוח חלויאני.

 

על פי כתב האישום, השניים ניסו להצית דירה בבניין כדי לנטרל את האנטנות. ג'ארחי בן ה-27 וחלויאני בן ה-18 הצטיידו בכפפות ובחומר דליק. כתוצאה ממעשיהם התרחש בדירה פיצוץ שהביא לקריסת הבניין. עוד נכתב בכתב האישום כי השניים ניהלו דין ודברים עם בעל הדירה שכלל לא התגורר בה כדי להסיר את האנטנות. שני הנאשמים הכחישו את המיוחס להם, ולטענתם הגיעו למקום רק כדי לעזור לפצועים.

 

בתחילת השנה אירע גם פיצוץ בלון גז בירושלים שבו נהרגו ארבעה בני אדם, בהם בני הזוג אברהם וגלית טופאן ובנם הפעוט יוסף בן חיים. אישה נוספת, לינדה שוורץ, מתה מפצעיה בבית החולים כשבוע לאחר מכן. טכנאי חברת "סופר גז" שנעצר בחשד לרשלנות סיפר כי הוא לא הריח דבר לאחר שהגיע לבניין בעקבות תלונות על ריח חריף של גז וטען שעשה בדיקה יסודית. "תוך רבע שעה כבר הגעתי למקום. אם הייתי מריח ומוצא לא הייתי עוזב את המקום. אני רוצה ששופט ייצא לזירה ויראה לאן הזמינו אותי ואיפה היה הפיצוץ. אפשר לומר שהוא היה בבניין אחר", סיפר הטכנאי ששמו נאסר לפרסום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירותי כבאות ירושלים
זירת הפיצוץ
צילום: שירותי כבאות ירושלים
מומלצים