שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  משרד התחבורה נתבע: גובה אגרה שלא כחוק

  לביהמ"ש המחוזי בתל-אביב הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית נגד משרד התחבורה בסכום של 9.5 מיליון שקל, בטענה שזה גובה אגרת רישוי שלא כחוק

  חברת מוליתן תעשיות הגישה בקשה לתביעה ייצוגית כנגד משרד התחבורה בסכום של כ-9.5 מיליון שקלים. זאת, בטענה שהמשרד גובה אגרות רישוי מבעלי רכב שהורד מהכביש בשל חוב או עבירת תנועה, בניגוד לחוק הקובע כי בתקופת ההורדה לא תיגבה אגרת רישוי.

   

  רישיון רכב (אילוסטרציה) ()
  רישיון רכב (אילוסטרציה)

   

  בכתב התביעה, שהוגש על-ידי עו"ד צחי פיסטל ועדי ערמן ממשרד רחל בן-ארי אדם פיש ושות', נטען כי המשרד חייב החזר אגרת רישוי לכ-18 אלף בעלי מכוניות בסכום של 9.54 מיליון שקלים. זאת לפי חישוב של אגרה ממוצעת בסך 2,117 שקל לתקופת הורדה ממוצעת של שלושה חודשים - כלומר סכום יחסי של כ-530 שקל לכל בעל רכב לכל שנה במשך שנתיים.

   

  לפי התביעה, משרד התחבורה אינו משיב את הסכומים היחסיים לבעלי הרכב, למרות שנדרש לפי חוק - ואינו מיידע את הבעלים על זכותם לקבל את הסכום הזה. את עובדה זו גילתה חברת מוליתן לאחר שנציגיה פנו למשרד הרישוי בחיפה, בבקשה לקבל את ההחזר היחסי וזכו לדחייה מצד משרד התחבורה. בחברה מבקשים כעת לאשר את התביעה כייצוגית בטענות לעשיית עושר ולא במשפט, הפרת חובה חקוקה לפי פקודת הנזיקין, הפרת חובת תום הלב הכללית ופגיעה בשלטון החוק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים