שתף קטע נבחר

יו"ר המועצה הלאומית לספורט: "במכבי שיחקו 5 כושים"

עודד טירה, שעומד בראש הגוף החדש שהוקם לאחרונה, יצא בהתבטאות גזענית במהלך הישיבה הראשונה שהתקיימה בצהריים. לאחר מכן התנצל על דבריו ואמר בתגובה: "אינני שופט אנשים על פי צבע עורם. צר לי אם אמירתי הובנה כך ופגעה במישהו"

היום (ג') בצהריים התכנסה לראשונה המועצה הלאומית לספורט, למה שהייתה אמורה להיות ישיבה חגיגית. אלא מה שקרה כבר בתחילתה גרם לזעם רב בקרב הנוכחים.

 

 

יו"ר המועצה, עודד טירה, פתח את הדיון והתייחס לזכייתה של מכבי תל אביב ביורוליג, כשאמר ליו"ר הקבוצה שמעון מזרחי: "כל הכבוד על ההישג, למרות שיש כאלה שלא אהבו ששיחקתם עם 5 כושים בדקות רבות בגמר". הערתו הגזענית, כצפוי, גרמה לזעם רב.

 

הציגה לראשונה את המועצה הלאומית לספורט. לבנת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
הציגה לראשונה את המועצה הלאומית לספורט. לבנת(צילום: אורן אהרוני)

 

לאחר מכן טירה התנצל על דבריו ואמר בתגובה: "אינני שופט אנשים על פי צבע עורם. צר לי אם אמירתי הובנה כך ופגעה במישהו".

 

לבנת: "המועצה תסייע רבות לפיתוח תשתיות הספורט"

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, היא זו שהציגה לראשונה את המועצה הלאומית לספורט - גוף העל שתפקידו להמליץ על גיבוש אסטרטגיה לאומית ארוכת טווח לצד חלוקת המשאבים הציבוריים המופנים לטובת הספורט בישראל.

 

לבנת, שהובילה להקמת המועצה, אמרה בישיבה: "זו הפעם הראשונה בה מוקם גוף, שתפקידו לגבש מדיניות כוללת וארוכת טווח לספורט בישראל

. להקמת המועצה הלאומית לספורט תפקיד חשוב ומרכזי ברפורמה שאני מובילה בספורט. אני מאחלת לחברי המועצה הצלחה בתפקידם, ומצפה מהם לראות לנגד עיניהם אך ורק את טובת הספורט והספורטאים בישראל. אני מאמינה, שפעילות המועצה תסייע רבות לפיתוח תשתיות הספורט, קידום הספורטאים, הגדלת המשאבים המוקצים וחלוקה מיטבית שלהם, דבר שיוביל בעתיד למינופו של הספורט הישראלי הן ברמה הלאומית והן בזירה הבינלאומית".

 

המועצה הוקמה מתוקף תיקון לחוק הספורט שהובילה השרה לבנת, והיא אמורה בין השאר לייעץ לה בנושאי קביעת מדיניות הספורט בישראל, הצבת סדרי העדיפויות להשקעת משאבים, הקמת מתקנים ותשתיות ופעילות ספורט שוטפת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
עודד טירה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים