שתף קטע נבחר

צה"ל לקצינים: בואו למילואים ללא תשלום

200 קצינים זומנו ליום עיון לרגל יום ירושלים מחר, אלא שבצה"ל אמרו להם שלא יקבלו תשלום. הקצינים זועמים

תגיעו למילואים – בהתנדבות וללא כל תמורה: הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, אמנם הכריז בשבוע שעבר על הפסקת זימוני המילואים לפחות עד סוף השנה הנוכחית, אבל הדבר לא מונע מצה"ל לזמן מילואימניקים - על חשבונם. ל-ynet נודע כי כ-200 קציני חטיבת המילואים המובחרת 55 (חטיבת הצנחנים במיל') התבקשו במהלך סוף השבוע להגיע בהתנדבות מלאה ליום עיון שנתי שייערך מחר (יום ד') בבירה לרגל יום ירושלים.

 

עוד בחדשות:

לפיד: צה"ל צועק 'אבוי, אבוי' - ומקבל עוד כסף

בניגוד לחוק: חוקרים חיטטו בטלפון של חייל

 

לפני כחודשיים קיבלו הקצינים, כמדי שנה, את צו המילואים עבור יום העיון, המתקיים מדי שנה וכולל הרצאות בעקבות קרבות החטיבה ונתיבי הלחימה, בהם הקרב לשחרור הכותל המערבי ב-1967, השתתפות בצעדת ירושלים ומפגש עם משפחות שכולות שיקיריהן שירתו בחטיבה. אלא שבעקבות הפסקת זימוני המילואים בצבא, נציגי הצבא הודיעו בימים האחרונים לקצינים כי הצו מבוטל, אך הם מתבקשים, מרצונם הטוב, להגיע ליום העיון על מדים מלאים, ללא כל תגמול על אובדן יום העבודה או הלימודים. תרעומת קציני המילואים הוצפה בקרבם, מפני שהחלטה זו מצטרפת לביטול השתתפותם בתרגיל אימון משמעותי שהיה אמור להתקיים בקיץ.

 

"מבין כל חטיבות המילואים שלחמו במלחמת לבנון השנייה, היינו החטיבה היחידה שהגיעה מוכנה, מפני שבנו אף פעם לא נגעו ולא קיצצו, בגלל המוניטין והאיכות של הלוחמים, שיגיעו ראשונים לכל קריאה. חבל שזה מנוצל כעת בצורה כה צינית", סיפר ל-ynet אלעד, אחד הקצינים המשרת בחטיבה, "כמובן שרובנו נגיע על חשבוננו ביום רביעי, כי הכסף פה זה לא העניין אלא העיקרון. למה רוצים שנתחזה לחיילים, ופשוט לא נגיע בלבוש אזרחי? מצפים מאיתנו, כמו בשנים קודמות, שחלקנו נחתום על נשק כדי לאבטח את הקבוצה בקטעים שבהפ נעבור במזרח ירושלים, שם זורקים אבנים, אז מה יקרה אם נצטרך להשתמש בנשק, או חלילה אחד מאיתנו ייפצע? בצורה הזו לא נהיה כלל מבוטחים, למרות שנחשב כביכול לחיילים מהמניין".

 

קצין אחר טען שהמסר שעולה מהמקרה יכול להוות תקדים בעייתי: "לא היו מבקשים את ההגעה ההתנדבותית הזו מכל חייל, מפני שידעו היטב שיש כאן

 אנשים ערכיים שלא יגידו לא. אבל מה השלב הבא? נתאמן, נילחם, נסתער ונהרג גם כמתחזים לחיילים, רק כי הצבא החליט לקצץ בנו?".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מפקדי החטיבה זומנו ליום עיון מסורתי, הכולל טקסי אזכרה לזכרם של חללי החטיבה. בעקבות קיצוץ בימי המילואים, הוצע למפקדי החטיבה להגיע בהתנדבות ליום המדובר, זאת בשל החשיבות אשר מייחסת החטיבה לזיכרון חלליה ומורשתה. המפקדים אשר הוצע להם להגיע ליום המדובר לא יידרשו לשאת נשק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים