שתף קטע נבחר

הרב פינטו העיד במשך 10 שעות נגד ארביב

הרב, שחזר הלילה מארה"ב, מסר עדות במשך עשר שעות. החוקרים יזמנו אותו שוב בימים הקרובים. אישור העסקה, בכפוף לפוליגרף ובאישור היועמ"ש

במשך 10 שעות העיד היום (ג') הרב יאשיהו פינטו נגד ניצב בדימוס מנשה ארביב במחלקה לחקירות שוטרים בירושלים. הרב צפוי להעיד גם בימים הקרובים ולשמש עד מדינה. החומר שהעביר פינטו לחוקרים נבדק ורק לאחר עיון היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יוחלט כיצד להמשיך בתיק. אם תיחתם עסקה עם הרב, הפרקליטות תדרוש לכלוא אותו לשנת מאסר אחת בלבד. בזמן החקירה הערב פונתה אשתו של הרב פינטו לבית החולים ברזילי באשקלון. מצבה טוב.

 

סיפורים חמים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

הרב נחת לפנות בוקר בישראל מטיסה שהגיעה מצרפת, זאת לאחר שבחודשים האחרונים שהה בארה"ב. כמה שעות לאחר הנחיתה הוא כבר התייצב במשרדי מח"ש בירושלים, שם החוקרים ביקשו לשמוע את עדותו בנוגע לטובות הונאה, לכאורה, שחסידיו והוא העניקו לניצב ארביב כשעוד היה במשטרה.

 

בעבר כבר העבירו סנגוריו של פינטו חומרים לחוקרי מח"ש, אבל התנו את השימוש בהם ואת חקירת ניצב ארביב בסגירת הסדר טיעון בתיק השוחד שבו הוא אמור להיות מואשם.

 

הרב פינטו (צילום:  גדי קבלו) (צילום:  גדי קבלו)
הרב פינטו(צילום: גדי קבלו)

ניצב בדימוס ארביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניצב בדימוס ארביב(צילום: מוטי קמחי)

במחלקה לחקירות שוטרים אומרים כי עדותו של הרב קריטית, אולם רק לאחר שיבחנו את העדות ויאמתו אותה ובנוסף יבצעו בדיקת בדיקת פוליגרף, רק אז תיערך ישיבת סיכום במח"ש ובפרקליטות ויחליטו אם ללכת על עסקת הטיעון. החוקרים שמים את יהבם על הכספים שעל פי טענות מקורבי פינטו הועברו לבנו של ניצב בדימוס ארביב.

 

גורמים המקורבים לחקירה אמרו כי הדברים נגד ארביב, לאחר שנבדקו, מסתכמים בעיקר בעבירות של הפרת אמונים. אולם, לטענת אותם מקורבים העובדה שארביב פרש מחייבת את הרב פינטו להביא ראיות מוצקות.

 

נגד פינטו כבר הוכנה טיוטת כתב אישום בגין מתן שוחד לתת ניצב אפרים ברכה, מי שעומד היום בראש יאח"ה. למרות החקירה נגדו הרב יצא לארצות הברית, ולאחר שהתיק הועבר לפרקליטות, נפגשו פרקליטיו עם היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה והציעו מידע מפליל נגד ניצב ארביב, שלטענתם קיבל טובות הנאה.

 

פרשת "רב-ניצב" נסובה על טענות שהעבירו מקורבי פינטו ליועץ המשפטי

 לממשלה בתקווה לקבל עסקה: הפללת קצין בכיר בתמורה לביטול כתב אישום נגד הרב, בין היתר בחקירה המתנהלת נגד ישיבת "שובה ישראל" שבראשה עמד. לפי אנשי פינטו, טובות ההנאה כללו סיוע בהענקת ויזה לארצות הברית לבנו ולאשתו של ארביב, סיוע כספי חודשי לבן, לינה בסוויטות בבית מלון במנהטן והנחה בקניית בית בצפון תל אביב.

 

בחודש מרס שלח פרקליטו של ארביב, עו"ד גדעון פישר, מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ובו ראיות הסותרות לכאורה את הטענות שהעלו מקורביו של הרב. המכתב כלל הדפסי איכונים סלולרים שמהם עולה שניצב ארביב כלל לא היה בניו יורק במועד שבו נטען ששהה בחינם במלון השייך לחסיד של פינטו, בן ציון סוקי.

 

גם כשבוע וחצי לפני כן שיגר ארביב מכתב ליועץ המשפטי לממשלה ובו טען שהמסמכים שנמסרו למחלקה לחקירות שוטרים מזויפים ומטרתם היחידה היא להפיל אותו. עוד טען כי "שופכים את דמו" באופן ברוטלי וכי הרב פינטו ממשיך לבצע בו "וידוא הריגה" בשעה שהמערכת המשפטית נאלמת דום.

 

במכתב טענו עורכי דינו של רביב כי ה"חשבונית" שפורסמה ולפיה התארח ארביב בחינם במלון "מטרו" בניו יורק "איננה רק שקרית מיסודה, אלא גם בדיונית לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  גדי קבלו
הרב יאשיהו פינטו
צילום: גדי קבלו
מומלצים