שתף קטע נבחר

ליברמן לא עודכן וזועם: נחליט לבד במי לתמוך

עימות בקואליציה, בעקבות הודעת התמיכה בריבלין שנאלץ ראש הממשלה לפרסם. מקורבי ליברמן אמרו כי נתניהו לא עדכן אותו: "הוא וישראל ביתנו מרגישים חופשיים לקבל כל החלטה בנוגע לנשיאות"

הודעת התמיכה בראובן ריבלין שנאלץ ראש הממשלה להוציא לאחר שלא הצליח לגייס מועמד חלופי מובילה לעימות בינו לבין שותפו הבכיר, שר החוץ אביגדור ליברמן. בסביבתו של יו"ר ישראל ביתנו אמרו שראש הממשלה נתניהו לא עדכן את ליברמן לפני שפרסם את הודעת התמיכה בריבלין. ההערכה היא שליברמן צפוי להודיע על תמיכה בדליה איציק.

 

סיפורים נוספים - בפייסבוק שלנו  

 

מקורבי ליברמן אמרו כי בשיחות הרבות שניהל עם נתניהו על המרוץ לנשיאות דיבר נתניהו על כל אופציה אפשרית חוץ מתמיכה בריבלין. לדבריהם, "על השינוי מראש הממשלה נודע לשר החוץ מכלי התקשורת ולכן מעכשיו ליברמן מרגיש עצמו ואת ישראל ביתנו חופשיים לקבל כל החלטה בנוגע לנשיאות".

 

אתמול, בשעת לילה מאוחרת, עוד ניסה נתניהו בניסיון של הרגע האחרון להריץ את אלי ויזל כמועמד לנשיאות. נתניהו התקשר לראשי מפלגות וביקש את תמיכתם במהלך, אך לוויזל אין אזרחות ישראלית ולכן האופציה ירדה מהפרק. עוד קודם בדק נתניהו אפשרות לדחות מעט את הבחירות, על מנת לאפשר את הצטרפות ויזל למרוץ.

ששת המועמדים לנשיאות (צילום: ששון טירם, ירון ברנר, גיל יוחנן, אבישג שאר ישוב, מאיר אזולאי, EPA) (צילום: ששון טירם, ירון ברנר, גיל יוחנן, אבישג שאר ישוב, מאיר אזולאי, EPA)
ששת המועמדים לנשיאות(צילום: ששון טירם, ירון ברנר, גיל יוחנן, אבישג שאר ישוב, מאיר אזולאי, EPA)

הודעתו של נתניהו, שלא שכח להזכיר "המתנתי לראות את רשימת המועמדים הסופית", מגיעה שעות ספורות לאחר הודעת התמיכה של בנט. "רובי הוא המועמד הטבעי לנשיאות מדינת ישראל", כתב שר הכלכלה בפייסבוק שלו והוסיף שימליץ לח"כים האחרים במפלגת הבית היהודי להצביע כמוהו בבחירות ב-10 ביוני. בישיבת הממשלה בגבעת התחמושת, לרגל יום ירושלים, נשאל בנט על תמיכת נתניהו בריבלין וענה: "אני חושב שהתמיכה הזו מבורכת וטבעית".

 

בהודעה שפרסם כתב בנט: "אומרים שאדם נמדד בכוסו, בכיסו ובכעסו. בכוסו - רובי ריבלין מעולם לא היה שיכור כוח. גם כשנשא בתפקידים רמי מעלה דאג דווקא למיעוט ולחלש. בכיסו - צניעותו שובת לב, והנכונות שלו לעבודה אפורה בכנסת גם כשירד מכיסא השר ויו"ר הכנסת עוררה בי הערכה גדולה. ובכעסו -

גם כשהפסיד בפעם הקודמת בבחירות לנשיאות, נהג באצילות ובממלכתיות. זה לא קל לאף אחד להפסיד".

 

בנוסף לריבלין (הליכוד-ביתנו) כוללת רשימת המועמדים גם את ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר (העבודה), השופטת בדימוס דליה דורנר, ח"כ מאיר שטרית (התנועה), יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק וזוכה פרס נובל פרופסור דן שכטמן.

 

רשימת המועמדים הסופית הועברה הבוקר ליו"ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, שלא שכח את המרוץ הסוער ואמר: "אני שמח שכל תהליך ההגשה ובדיקת הטפסים והחתימות עברו ללא תקלות וללא מבוכות. יש תחושה שהמרוץ בשבועיים האחרונים מתנהל כפי שהוא אמור להתנהל. אני תקווה שכך יהיה גם עד יום הבחירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד החוץ
השר ליברמן
צילום: משרד החוץ
מומלצים