שתף קטע נבחר

נידונה למוות ילדה תינוקת ברגליים אזוקות

סודנית שנידונה למוות בתלייה, משום שנישאה לגבר נוצרי והתנצרה, ילדה בת עם שרשרת לרגליה. המדינה מקשה על בעלה לבקר בכלא אותה, את בתם התינוקת ואת בנם בן ה-20 חודשים: "אמרו שהנישואים שלנו לא תקפים"

זה היה אמור להיות אחד הימים המאושרים בחייה של מרים איברהים בת ה-27, אבל הרשויות בארצה דאגו שהיא תסבול על "חטאה": אישה סודנית שנידונה למוות בתלייה כי התחתנה עם גבר נוצרי והתנצרה הביאה לעולם תינוקת ברגליים אזוקות.

 

עוד חדשות בעולם :

קוראי התיגר: העוצמה האמריקני בסימן שאלה

סין: עשרות הורשעו בפשעים מול 7,000 צופים

סנואודן: אני פטריוט. קרי: אתה בוגד

מחבל מתאבד אמריקני התפוצץ בסוריה

 

בעלה של מרים, דניאל וואני, סיפר לעיתן הבריטי "טלגרף" שהוא שמח על לידת בתו, ומזועזע מהאופן שבו התבצעה הלידה. "הם קשרו את רגליה בשרשרת. היא מאוד לא שמחה מזה", אמר וואני.

 

"תינוקת יפה מאוד". וואני ובתו מיה ()
"תינוקת יפה מאוד". וואני ובתו מיה
וואני לא קיבל אישור לראות את רעייתו ובתו לאחר הלידה, אולם אתמול (יום ד') הרשויות התרצו והניחו לו ולעורך דינו להיכנס לכלא ולבקר את מרים, והסירו את השרשרת מרגליה. "היה נהדר לראות את בתי התינוקת. אני כה מאושר. התינוקת מאוד יפה", אמר וואני והוסיף שמרים החליטה לקרוא לבתה התינוקת מיה.

 

הורשעה בכפירה ובניאוף

בית משפט בחרטום הרשיע את מרים בגין כפירה וניאוף משום שנישאה והתנצרה (פעולה שאסורה על פי החוק האיסלאמי שמונהג בסודן). היא סירבה לבקשת בית המשפט להתאסלם, ולכן הוחלט לגזור עליה עונש מוות.

 

כאשר וואני נשאל מתי יראה שוב את בתו התינוקת, הוא השיב: "אני אנסה מחר, אבל הם בטח לא יתנו לי. הם מקשים מאוד".

 

החתונה שהכעיסה את הרשויות והפעוט בן ה-20 חודשים שיושב בכלא עם אמו ()
החתונה שהכעיסה את הרשויות והפעוט בן ה-20 חודשים שיושב בכלא עם אמו

מרים יושבת בכלא מאז חודש פברואר. במהלך משפטה היא אמרה שהיא גדלה כנוצרייה ומלכתחילה לא הייתה אף פעם מוסלמית משום שאביה המוסלמי נטש את הבית כשהייתה ילדה.

 

וואני, ביוכימאי בעיסוקו, מרותק לכיסא גלגלים בגלל מחלת ניוון שרירים שממנה הוא סובל. הוא בעל אזרחות אמריקנית וחי חלק מהשנה במדינת ניו המפשייר. הוא נישא למרים בשנת 2011 ולשניהם יש ילד בן 20 חודשים, מרטין שמו. מרטין נמצא בכלא ביחד עם אמו. "מרטין בסדר. אני לא חושב שהוא יודע מה קורה, אבל הוא מאושר. אישה אחת עוזרת לטפל בו".

 

"הם (הרשויות בסודן) אומרים שהילדים לא שלי משום שהנישואים שלנו לא תקפים. זה לא הגיוני", אמר וואני, שהגיש באמצעות עורכי דינו ערעור על הרשעת רעייתו.

 

בית המשפט קבע כי עונש המוות של מרים ייצא לפועל שנתיים לאחר הולדת בתה, זמן שבו אמורה התינוקת להיגמל מחלב אם ולכאורה לא להזדקק עוד לאמהּ. עורכי דינו של וואני מקווים שיצליחו להפוך את החלטת בית המשפט ולזכות בערעור. אם יידחה הערעור, הם הבטיחו לפנות לבית המשפט העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל וואנה ובתו התינוקת מיה
מומלצים