שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב, EPA, ירון ברנר, מאיר אזולאי, ששון טירם, גיל יוחנן

ריבלין ל-ynet: "מקווה שליברמן יאפשר לתמוך בי"

למרות הודעת ראש הממשלה, יו"ר ישראל ביתנו סירב לתמוך במועמד היחיד מהליכוד. אמש הוא התקשר אליו: "זה לא אישי, זה רק בגלל העמדות שלך", אמר ליברמן לריבלין. האם יאפשר חופש הצבעה?

ראש הממשלה אמר שיתמוך בו, אבל אביגדור ליברמן שבר את הכלים - והודיע לרובי ריבלין אישית שלא יגבה את מועמדותו לנשיאות. בתגובה ראשונה לפניית ynet אמר היום (ה') ריבלין: "ליברמן מעולם לא הבטיח לתמוך בי, אבל אני מקווה שלאור חברותנו רבת השנים ודרכנו המשותפת בליכוד, הוא יאפשר חופש הצבעה".

 

ליברמן ונתניהו. אין הסכמה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן ונתניהו. אין הסכמה(צילום: גיל יוחנן)

ריבלין אמר אתמול, אחרי הודעת ראש הממשלה, כי עבר תחנה חשובה בדרך לתפקיד שבו הוא חפץ אך נראה שהדרך עוד ארוכה. יו"ר ישראל ביתנו לא אהב, בלשון המעטה, את הצהרת נתניהו על תמיכה בריבלין - מבלי שזו תואמה איתו. ליברמן הנדהם אמר כי "ראש הממשלה דיבר איתי על מועמדים לנשיאות, אבל לא על ריבלין". ליברמן, שבעבר התחייב לתמוך בכל מועמד שיביא ראש הממשלה נתניהו, הצהיר כי לא יתמוך בריבלין. ל-ynet נודע כי אמש, אחרי הודעת נתניהו שהפתיעה את ליברמן, צלצל האחרון לריבלין והבהיר לו שלא יתמוך בו. "אין לי משהו אישי נגדך, אלא נגד עמדותיך".

 

מקורבים לשניים אמרו אמש כי הם נפגשו לפני חודשים ארוכים ואף שריבלין היה המועמד של ליברמן בבחירות הקודמות לנשיאות, הפעם התנגד לו בשל מהלכים שנקט נגד ישראל ביתנו בכהונתו כיו"ר הכנסת. כעת מקווה ריבלין כי ליברמן יאפשר חופש הצבעה בסיעתו כפי שנקטו יתר סיעות הקואליציה ובכך יוכל לגייס כמה קולות מבין 11 חברי ישראל ביתנו.

 

ביום ראשון יכנס ליברמן את שרי המפלגה ויקבע אם להתלכד מול מועמד אחד או לאפשר לח"כים להצביע על פי עמדתם.

 

בליכוד תקפו: נתניהו התעורר מאוחר מדי

ביקורת על מהלכו של נתניהו נשמעה היום בקול צלול וברור מכיוון הליכוד. "צר לי שנתניהו הצטרף

מאוחר מדי לתמיכה ברובי ריבלין", אמרה הבוקר ל-ynet רגב, יו"ר ועדת הפנים. "הייתי מצפה מראש הממשלה שיביא מועמד שיהיה מקובל על כל סיעות הקואליציה, ולצערי ראש הממשלה פספס את ההזדמנות הזאת שהייתה לו להביא נשיא בהסכמה מהימין. אם הוא כבר הצטרף, הוא היה צריך להביא איתו גם את ליברמן. מה שקרה בסוף זה שהוא מביא רק את הקול שלו. עדיף היה להכריז על חופש הצבעה".

 

דבריה של רגב באים לאחר דברים של בכירים אחרים בליכוד, שתקפו את נתניהו בעניין במהלך ניסיונתיו הנואשים לחסום את ריבלין בבחירות לנשיאות. "זאת הייתה התנהלות מביכה. בערב נתניהו מנסה להריץ את ויזל ובבוקר בלית ברירה הוא אומר 'רובי'. תמיכה כמו זאת, עדיף לכל הצדדים שלא הייתה מתקיימת. הכוח של נתניהו היה שהוא מביא איתו את קולותיהם של ישראל ביתנו, עכשיו הוא מביא רק את הקול שלו שזהה לכל 119 הקולות האחרים", הוסיפו בכירים בליכוד. "הוא כבר לא מביא כלום, ויותר מזה, אפילו מבריח ח"כים. זו התנהלות מכוערת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום, יוסי זמיר
ליברמן וריבלין. הודעה אישית
צילום: אלי מנדלבאום, יוסי זמיר
מומלצים