שתף קטע נבחר

תלמידים העבירו סרטוני סקס בוואטסאפ, ייתכן שמורים ידעו: "החברה הישראלית חולה"

על רקע חקירת האישה מהדרום שלפי החשד קיימה יחסי מין עם מאות נערים, מביעים במרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית מורת רוח מטיפול רשויות הרווחה: "מקרים התרחשו, סרטונים הועברו, ואיש לא תהה למה נערים נמצאים איתה". במקביל נבדק אם דיווחים שהועברו למורים לא טופלו

"יש לנו חברה חולה שלא רואה את הילדים או את הנשים החלשות שבה, זו התפרקות של כל המערכות". במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית נדהמו לגלות את ההיקף העצום של המעורבים בפרשת האישה מהדרום, שלפי החשד קיימה יחסי מין עם מאות נערים, חלקם בני 13. לאחר חשיפת הפרשה התעורר חשד שלפיו האישה קיימה יחסי מין גם מחוץ לעיר שבה היא מתגוררת. על רקע האפשרות שמקרים נוספים התרחשו באילת, החליט מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב יורם הלוי, להקים צוות חקירה מיוחד. בחקירה עלה כי חלק מהנערים דיווחו למוריהם על אודות המעשים, אולם לפי החשד הדברים לא טופלו.

 

עדכונים נוספים - בפייסבוק שלנו

 

אתמול (יום ה') האריך בית משפט השלום באשקלון את מעצרה של החשודה בחמישה ימים. בתחנת המשטרה המקומית ציינו כי התלונה הראשונה הוגשה על ידי נציג של פרויקט "עיר ללא אלימות" בעיר ולאחר מכן התקבלה תלונה נוספת מצדו של אבי אחד הנערים. עשרות נערים ששכבו עם האישה ערכו בדיקות לגילוי נגיף ה-HIV לאחר שעלה חשש כי החשודה נשאית.

 

גם במהלך היום הגיעו אל קופות החולים בעיר הדרומית נערים שביקשו להיבדק. החשודה עצמה עברה גם היא בדיקה, וכעת ממתינים במשטרה לתוצאות. "אנחנו קוראים לילדים שנפגעו לבוא ולהתלונן", אמר מפקד תחנת המשטרה המקומית. עד עתה הצליחו חוקרי התחנה לאסוף 10 תלונות רשמיות בלבד, אולם לחוקרים ברור שמדובר בהיקף גדול בהרבה. "היא מודה במעשים", ציינו במשטרה. "אלה מעשים חסרי תקדים, גם ביחס לגבר ובוודאי שביחס לאישה. החקירה לא פשוטה מכיוון שמדובר בילדים".

קורבן או תוקפת? החשודה בבית המשפט (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
קורבן או תוקפת? החשודה בבית המשפט(צילום: אבי רוקח)

"זה מעיד על התרבות שבה אנו חיים"  

דפנה איזנרייך, רכזת חינוך במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, אמרה בהתייחסה לפרשה כי "מבחינתנו, המקרה הזה הוא תעודת עניות לחברה. העובדה שיש עשרות ומאות קטינים שמרגישים איזשהו צורך, הכרח או רצון, לקיים יחסי מין עם אותה אישה, מעיד על התרבות שבה אנו חיים. התרבות שבה זה ידוע לכולם, כולל רשויות הרווחה. הדבר שהצית את האש היה חשש הנערים שנדבקו בנגיף".

 

איזנרייך תקפה בחריפות את התנהלות הרשויות וציינה כי "לאורך כל התקופה המקרים התרחשו, העבירו סרטונים מצולמים שלה, ואיש לא הרים גבה או תהה מדוע הנערים נמצאים איתה ומה היא עושה איתם. זה היה נראה לכולם טבעי. זה חלף מתחת לרדאר ואיש לא שם לב. אנחנו קובלות פעם אחר פעם על ההשלכות של זה, שאין לנו חינוך מיני מוסדר במערכת החינוך, שהמדינה מתנערת מאחריות למקרים האלה".

החשודה. "זה חלף לנו מעל לרדאר" ()
החשודה. "זה חלף לנו מעל לרדאר"

הרכזת ממרכז הסיוע ציינה עוד כי הייתה שמחה אם שר החינוך שי פירון היה מתייחס לפרשה שמטלטלת את העיר הדרומית, ואולי כאמור מחוץ לגבולותיה. "לא יכול להיות שאנו פוגשים באופן סדרתי נערים שמעורבים במקרים האלה, בהם הם גם נפגעים כמובן", אמרה איזנרייך. "ילד בן 13 שמקיים יחסי מין, כמה בחירה יש לו? אני תוהה גם לגבי הבחירה של האישה. אנחנו חייבים להתעורר ולהבין שאם לא תהיה פעילות מערכתית של המדינה, שתיקח אחריות על נושא המיניות של מתבגרות ומתבגרים ותיתן להם כתובת, נראה עוד מקרים כאלה שרק הולכים ומקצינים".

 

חקירת הפרשה העלתה כי סרטונים שבהם נראתה האישה מקיימת יחסי מין עם נערים עברו בקבוצות וואטסאפ וכך גם מספר הטלפון שלה. נערים ששכבו איתה ולפי החשד נפלו קורבן למעלליה, סיפרו בעדויותיהם שהיא ביקשה מהם להעביר אליה מספרי טלפון של חבריהם. מעדויות כמה נערים עולה כי החשודה הייתה מוכרת בעיר זה כמה שנים כאחת שמקיימת יחסי מין עם קטינים. לאחר שהועלתה אפשרות שחלק מהמעורבים פנו בנושא למוריהם ולא זכו לטיפול ראוי, אמרו במשרד החינוך כי יפעלו בהתאם לאחר סיום החקירה במשטרה.

 

"שנים שהיא זועקת לעזרה" 

עו"ד חופית אדרי, שמייצגת את החשודה מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה היום כי "היא הקורבן פה. מדובר באישה לא בריאה בנפשה, היא לא הודתה באף אשמה. האשמה היא תקשורתית והפצת איידס, אך זה לא נכון. האירוע התגלגל מפני שאחד ההורים שמכיר את האישה וידע כי היא שוכבת עם רבים, בהם קטינים, חשש והדבר התפרץ".

 

עו"ד אדרי הוסיפה כי "לאישה אין שום מודעות לכך שהיא נשאית איידס. היא אמרה שעברה בדיקה לפני שנה שיצאה שלילית. הפחד בקרב הציבור אינו אמיתי ואיש לא מאשים אותה כי היא הפיצה את המחלה. שנים שהיא זועקת לעזרה, כל רשויות הרווחה ידעו על מצבה אך דבר לא נעשה". גורמים שהיו בעבר ברווחה בעיר המדוברת ציינו כי האישה מוכרת כבר יותר מעשור וקיבלה טיפול מיטבי. "כיום אין מחזיק תיק רווחה וחבל. אין אחראים", אמר אחד הגורמים.

 

שימוש בקונדום מונע הדבקה 

ד"ר דניאל אלבירט, רופא בכיר במרכז האיידס בבית החולים קפלן ברחובות, אמר בהתייחסותו לסיכויים להידבק בנגיף כי "באופן סטטיסטי, הסיכוי להידבק במגע מיני חד-פעמי בין גבר לאישה חולה מאוד עם המון וירוס בדם הוא אחד לאלף.

 

"במקרים כאלה, אם יש חשיפה ל-HIV, אם פונים למרכז איידס תוך 72 שעות אפשר לקבל טיפול מונע ולהימנע מהדבקה. אם מדובר ביחסי מין שהתקיימו לפני יותר משישה שבועות, הבדיקה יכולה לחלוטין להראות אם יש הדבקה או לא. לכן אם קרה מקרה יש לפנות למרכז איידס לקבלת טיפול ולמנוע את ההדבקה". ד"ר אלבירט אף הדגיש כי שימוש בקונדום מונע במאה אחוזים את ההדבקה.

 

בוועד למלחמה באיידס אמרו כי "המקרה הזה מוכיח שוב עד כמה חשוב לקיים שיח בין הורים לילדים לגבי מין בטוח ומיניות, כדי שידעו כיצד לשמור על עצמם. לפי סקרים שנערכו על ידי מערך סדנאות ההסברה לנוער של הוועד למלחמה באיידס, עולה כי 47% מההורים לא דיברו וגם לא מתכוונים לדבר עם ילדיהם על מין. עוד נזכיר כי שימוש בקונדום מונע הדבקה במחלות מין נוספות אשר נפוצות יותר מאשר HIV/איידס".


פורסם לראשונה 29/05/2014 23:37

 

בהכנת הידיעה השתתף ירון קלנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בראל אפרים
החשודה בבית המשפט
צילום: בראל אפרים
מומלצים