שתף קטע נבחר

האנשים שמאחורי השירות

תפקיד העובד הסוציאלי הוא חשוב ומשמעותי למי שמזדקק לו. מיהם האנשים שממלאים אותו?

תפקיד העובד הסוציאלי הוא חשוב ומשמעותי בכל מקום, במיוחד במדינת רווחה כמו מדינת ישראל. עם זאת, לרוב האוכלוסייה קשה מאוד להגדיר תפקיד מדויק, או את מארג הסמכויות ותחומי האחריות שהתפקיד הזה כולל.

 

 

 

נופר מרשק, עובדת סוציאלית בחברת שלו, מאמינה שהתפקיד הזה מאפשר לה כאשת מקצוע לסייע לאנשים להביא לשינוי משמעותי בחייהם. זהו תפקיד בו היא יכולה לצקת ערכים כמו קבלת האחר, כבוד כלפי כל אדם, לראות את האדם מעבר למגבלה ולראות את החיוב שבו, היכולת והתרומה של כל אדם לעצמו ולקהילה בה הוא חי.

 

בנוסף לכך, תפקיד זה מאפשר לה לסייע לאוכלוסייה עמה היא עובדת לממש את זכויותיה ואף לכלול שינוי שהוא מעבר לאדם הפרטי ברמת קהילה ומדיניות.

 

הערכים והתפיסה המקצועית באים לידי ביטוי בעבודה השוטפת, אומרת מרשק, למשל שירות הנקרא דיור נתמך: זהו שירות הניתן לאנשים עם מוגבלות פיזית וכאלה הנמצאים ברצף האוטיסטי. אלו מלווים על ידי צוות מקצועי עוד כשהם מתגוררים בבית הוריהם, מה שמאפשר להם לרכוש מיומנויות וכישורי חיים על מנת שיוכלו להתקדם בחייהם ולצאת לדיור עצמאי בקהילה.

 

אין ספק שמדובר בעבודה בה לשינוי לוקח זמן לקרות ויש הרבה אתגרים ומורכבויות, אומרת מרשק, אבל מספיק שאדם אחד שמצליח לחולל באומץ רב שינוי אמיתי בחייו - זה נותן תקווה ואמונה בכל אחד.

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המומחים המוצגים במסגרתם


פורסם לראשונה 04/07/2014 22:21

 

מומלצים