שתף קטע נבחר

מתחזק החשד שהילדות התחשמלו למוות

מכשיר חשמלי לניקוי בריכות הוא זה שגרם ככל הנראה לאסון בבריכה בחצר בית בסביון. צוותי מד"א קבעו את מותן של שתי ילדות בנות 10. ראש העיר שבה מתגוררות הילדות: "נפגשתי עם בני המשפחה, הם שבורים"

מתחזק החשד כי שתי הילדות בנות ה-10 שמתו אתמול אחר-הצהריים (יום ג') בבריכה פרטית בסביון - ככל הנראה התחשמלו למוות ולא טבעו כפי שסברו בתחילה. בידי חוקרי המשטרה סרטון ממצלמת אבטחה המתעד את רגעי האסון, שממנו עולה כי הילדות התחשמלו למוות. שמות הילדות טרם הותרו לפרסום.

 

המכשיר החשמלי שהוצא מהבריכה (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
המכשיר החשמלי שהוצא מהבריכה(צילום: גלעד מורג)

האסון אירע סמוך לשעה 16:45. צוותי מד"א הוזעקו לבית, לאחר שאחת מבנות המשפחה של אחת הילדות גילתה את השתיים ללא הכרה. צוותי מד"א ביצעו בשתיים פעולות החייאה ממושכות, אך בסופו של דבר נקבע מותן במקום. שוטרים שהוזעקו לזירה הוציאו מהמים מכשיר חשמלי לניקוי בריכות. במשטרת מסובים בודקים אם המכשיר הזה, שהיה ככל הנראה במים, גרם לאסון.

 

לזירת האסון הגיעו בכירים מעיר במרכז הארץ שבה מתגוררות ששתי הילדות. ראש העיר: "העיר משתתפת בצער המשפחות. עם היוודע האסון הגיעו עובדות סוציאליות לתמוך במשפחות. אנחנו מתארגנים לתת תמיכה לילדים ולהורים שהיו קרובים למשפחות. נפגשתי עם בני המשפחה, הם שבורים".

 

בעקבות האסון נבדקת האפשרות לפתוח היום את בית הספר שבו למדו שתי הילדות, כדי שצוותים מקצועיים ידברו עם חבריהן וזאת למרות חג השבועות.

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)

פרט לצוותי מד"א השתתפה בפעולות ההחייאה ד"ר אפרת הרלב, סגנית מנהלת בית חולים שניידר ורופאה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים. ד"ר הרלב סיפרה: "אני גרה בקרבת מקום וקיבלתי הודעה על האירוע. מיד לקחתי את הציוד ויצאתי לבית. כשהגעתי למקום צוותי מד"א ביצעו החייאה ואני הצטרפתי אליהם. לצערי הרב המיומנות שלנו לא הועילו ונאלצנו לקבוע את מותן".

 

כונן מד"א, חובש בכיר ניסים אדוטלר, שהשתתף בניסיונות ההחייאה, סיפר: "על שפת הבריכה שכבו שתי ילדות כבנות 10 כשהן

מחוסרות הכרה, ללא דופק וללא נשימה, שוטר שהגיע למקום החל לבצע פעולות החייאה בתדרוך טלפוני ממוקד מד"א ואני ביצעתי פעולות החייאה בילדה השנייה. בתוך דקות הגיעו למקום ניידות טיפול נמרץ שלנו וביחד עם הפאראמדיקים ביצענו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות". פרמדיקית מד"א גל גרנדר מצוות ניידת טיפול נמרץ הוסיפה: "ביצענו בילדות פעולות החייאה מתקדמות וממושכות שכללו הנשמות, עיסויים ותרופות ולאחר מאמצי החייאה ארוכים נאלצנו לקבוע את מותן".


פורסם לראשונה 03/06/2014 20:42

 

רענן בן-צור ואיתי בלומנטל השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
זירת האסון בסביון
צילום: טל שחר
מומלצים