שתף קטע נבחר

חשד: בן 13 הטמין מטען קטלני בגן בבת ים

הותר לפרסום כי המשטרה עצרה נער בחשד שהטמין מטען רב עוצמה בעץ בגן העיר ברחוב הנביאים בבת ים. הוא ניסה תחילה להניח את המטען בבית עסק של משפחה לאחר שאחיו המרצה מאסר עולם ביקש ממנו לעשות זאת. ילדים גילו את המטען ומנעו אסון

סכסוך בין משפחות ורצון נקמה של אסיר עולם כמעט הוביל לאסון: נער כבן 13 נעצר בחשד שהטמין מטען חבלה רב עוצמה בתוך עץ בגן העיר ברחוב הנביאים בבת ים. כך הותר לפרסום היום (ד'). במשטרה אומרים כי הנער ניסה להניח את המטען, שהיה עמוס בגולות ממתכת ובחומר נפץ, בבית עסק שהיה בבעלות משפחה שהסתכסכה עם משפחתו. ככל הנראה, אחיו של הנער המרצה מאסר עולם ביקש ממנו להניח את המטען בקיוסק כדי לחסל עבריין. שלושה שבועות לאחר מעצר הנער, נעצר גם צעיר מהצפון שחשוד שסיפק לנער את המטען. מחר צפוים להיות מוגשים כתבי אישום נגד השניים ובמקביל נבדקת מעורבותם של חשודים נוספים בפרשה.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

המקרה נחשף בתחילת החודש שעבר, אז התקבל במוקד המשטרתי דיווח על חפץ חשוד בגן ציבורי בבת ים ליד רחוב בר אילן בעיר. סביב הגן הציבורי, שבו נהגו לשחק ולבלות ילדים ומבוגרים באופן קבוע, ישנם בתי מגורים ובתי ספר והגן היה נגיש לכל מי שחפץ בכך.

נמצא לפני שהתפוצץ. מטען רב העוצמה שהתגלה בגן בבת ים (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
נמצא לפני שהתפוצץ. מטען רב העוצמה שהתגלה בגן בבת ים(צילום: דוברות המשטרה)

המיקום שבו נמצא המטען (מפה: Google Maps) (מפה: Google Maps)
המיקום שבו נמצא המטען(מפה: Google Maps)

ילדים גילו את המטען בעץ והזעיקו את צוות החבלה שהגיע למקום ומצא אותו בתוך גזע עץ כשהוא חבוי בתוך שקית. המטען פונה ופורק על ידי החבלנים. מיד לאחר מציאת המטען, נפתחה חקירה מאומצת במחלק הנוער במשטרת מרחב איילון בפיקודו של ניצב משנה נתן בוזנה.

 

לאחר כמה ימים הגיעו חוקרי הנוער של מרחב איילון לנער החשוד ועצרו אותו. לאחר שלושה ימי חקירה הודה הנער בהסלקת המטען. לטענתו, הרקע למעשה היה ריב שבמהלכו אחד מבני משפחתו קיבל סטירה מבן המשפחה שעמה הייתה מסוכסכת. הרצון לשמור על כבוד המשפחה הוא שהוביל את הנער להניח את המטען בקיוסק של המשפחה השנייה, אך כשניסה להניחו פגש באשתו של בן המשפחה שהיה למטרה ואז ויתר והחביא אותו בגזע העץ בגן הציבורי.

הילדים שמצאו את המטען מנעו כנראה אסון גדול (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
הילדים שמצאו את המטען מנעו כנראה אסון גדול(צילום: דוברות המשטרה)

גולות ממתכת שנמצאו במעבדת נפץ בדירה ברמת גן (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
גולות ממתכת שנמצאו במעבדת נפץ בדירה ברמת גן(צילום: דוברות המשטרה)

במהלך החקירה מסר הקטין עוד גרסאות ולבסוף התברר לחוקים כי גם אחיו, שמרצה מאסר עולם ומסוכסך עם בחור אחר מהמשפחה המתגוררת בבת ים, ביקש ממנו לשים את המטען בבית העסק.

 

עשרות אנשים מסרו עדות בחקירה ושלושה שבועות לאחר מעצרו של הנער נעצר שי שמואלוב, צעיר בשנות ה-20 לחייו מהצפון, בחשד שסיפק לקטין את המטען. שמואלוב התגורר עם אשתו שנמצאת בהריון בדירה ברחוב ביאליק ברמת גן, שם נמצאה מעבדת נפץ שכללה חומרי נפץ, מערכות הפעלות, גולות ממתכת וראיות נוספות. הממצאים שהתקבלו העידו על קשר חד-משמעי בין הקטין לחשוד הבגיר. החשד הוא שהקטין יצר קשר עם הצעיר מיוזמתו וייתכן שנעזר בגורמים בעלי עבר פלילי אחרים במשפחתו.

 

עו"ד יובל זמר, המייצג את שמואלוב, אמר: "מרשי מכחיש את כל החשדות נגדו. מיד לאחר קבלת חומרי החקירה נמסור את טענותינו בבית המשפט. הפרסומים כאילו נמצאו בביתו מעבדת נפץ ומטענים מגמתיים ומטעים. בביתו נתפסו אביזרים שיש בכל בית ומכאן עד להגדרה כמעבדת נפץ ארוכה עוד הדרך".

 

ניצב משנה נתן בוזנה הבהיר כי המשטרה ומחוז תל אביב לוקחים את נושא המטענים כמרכיב משמעותי בלחימה בפשיעה. "הבנו שיש פה סיפור שמסכן את הציבור, אבל יותר מכך שעלולים להיות עוד מטענים ושיש מעבדה שמייצרת אותם".

 

מפקד מחוז ת"א, ניצב בנצי סאו, שיבח את הפעולות שנקטו השוטרים. "הפעולות הביאו לידי ביטוי פעילות נחושה נגד הקלות הבלתי נסבלת של היכולת להשיג מטען ולהשתמש בו. נדרשת פעילות של כלל גורמי האכיפה, הן של הכוחות המבצעים והן של הרשות השופטת, כדי להילחם בתופעה הכה מסוכנת הזו", אמר סאו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
המטען שנמצא בגן בבת ים
צילום: דוברות המשטרה
צילום: גלעד מורג
ניצב משנה נתן בוזנה
צילום: גלעד מורג
מומלצים