שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמה של אור שמתה בסביון: "נותרתי ללא ילדים"; אביה של קורל: "מרגיש אותה בנפשי"
  קורל שרי שנספתה באסון הבריכה בסביון הובאה למנוחות. אביה ספד לה: "היינו נפשות תאומות, הקלמר ולוח המחיקה שקניתי לך רק לפני ימים ספורים עדיין על השולחן". אור קורן שנהרגה יחד איתה תיטמן מחר בסביון. אמה אמית סיפרה שבהחלטה משותפת החליטו שלא להרחיב את המשפחה: "היא רצתה שאהיה רק שלה, ועכשיו היא איננה"

  מאות בני משפחה וחברים הגיעו אחר הצהריים ללווייתה של קורל שרי, שנהרגה באסון הבריכה בסביון ביום שלישי, ובמהלכה שר הזמר רמי קליינשטיין את השיר "מתנות קטנות" שכל כך אהבה. בני משפחתה של ההרוגה השנייה, אור קורן, הגיעו אף הם לחלוק כבוד אחרון לשרי. לווייתה של אור קורן תיערך מחר בשעה 12 בבית העלמין בסביון. בשלב זה, ממצאי נתיחת הגופות אינם מעלים נתונים חד משמעיים ובימים הקרובים ייערכו בדיקות נוספות.

   

  לוויתה של קורל שרי ז"ל: 'מתנות קטנות' ועצב גדול    (צילום: אמיר לוי)

  לוויתה של קורל שרי ז"ל: 'מתנות קטנות' ועצב גדול    (צילום: אמיר לוי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אביה של קורל, היום בלוויה (צילום: אמיר לוי) (צילום: אמיר לוי)
  אביה של קורל, היום בלוויה(צילום: אמיר לוי)
  אור קורן. ילדה חייכנית ועצמאית ()
  אור קורן. ילדה חייכנית ועצמאית

  קורל שרי. מתה בבילוי בבית חברתה ()
  קורל שרי. מתה בבילוי בבית חברתה

  "כתבתי את ההספד שלך מחדרך היתום. חדר שתפס חיים ואנרגיות, חדר של ילדה שהייתה בשיא פריחתה", ספד אילן שרי, אביה של קורל. "לא סידרנו כלום בחדר, הקלמר ולוח המחיקה שקניתי לך רק לפני ימים ספורים עדיין על השולחן. כמה אהבת טבע וצמחים כמו אבא. היום כשהשקיתי את הצמחים במרפסת לא יכולתי להמשיך. הרגשתי מה שווה לתת חיים לעוד צמח במרפסת כאשר החיים שלך ילדתי נגדעו. אני ואת היינו נפש תאומה, בחיצוניות ובפנימיות והיית נחושה בכל דבר. מאוד אהבנו את השיר 'מתנות קטנות' וכל פעם שאמרו את צמד המילים סימנת לנו בידיים כמה את אוהבת אותנו. בגלל זה רצינו שישמיעו את השיר הזה כאן".

   

  נציגי בית הספר "הרצל" ביהוד הגיעו אף הם ללוויה והספידו את התלמידה האהובה. "רק לפני שלושה ימים צעדנו בשמחה גדולה בתהלוכת שבועות. איך ייתכן שביום שני חייכת כמו שנהגת לעשות ועכשיו את לא איתנו, דבר שאנו מסרבים לקבל. זכינו לטעום את הפחזניות שהכנת ולא נשכח לעולם את טעמן. אנו מסרבים להאמין שלא נראה אותך יותר ומבטיחים לזכור אותך לעד", ספדה המנהלת, לילך חוגי.

   

  מחנכת הכיתה, פנינה לוי, הוסיפה: "אהובה שלי, קיבלתי אותך וידעתי שאני סוגרת מעגל. אחרי שכל בני המשפחה למדו אצלי והדרך הייתה ידועה. מי חשב שניקלע לסרט רע כזה? בשבוע שעבר כתבתי לך הערכה לתעודה והיום אני מספידה אותך. קשה לי לחשוב על הכיתה בלעדייך, את היית זו שמנחמת את העצובים, מי ינחם אותנו?".

   

  משפחת קורן מתאבלת על הבת היחידה - שאיננה

  בבית משפחת קורן התקשו לעכל את הטרגדיה, שגדעה את חיי הבת היחידה, אור. אמית, אמה של אור, סיפרה על בתה שאהבה לרקוד ולשיר ואהבה בעלי חיים. "אור הייתה ילדה שכשמה כן היא, אור, היא הכניסה הרבה אור לחיים שלי. עכשיו היא הלכה להאיר חיים של מישהו אחר כנראה. היא הייתה ילדה חייכנית, שאהבה הכול. היה לנו קשר מיוחד. תמיד היא הייתה באה בזמן הכי לא צפוי, שאף פעם לא ציפיתי ומחבקת אותי ומנשקת אותי. היא הייתה ילדה נורא עצמאית, לפעמים ירדה לטייל לבד עם הכלב. היא רצתה להיות כמוני, רואת חשבון, מצוינת בחשבון. אפילו קיבלה זימון למבחנים לתוכנית מצוינים של בר אילן במתמטיקה".

   

   עוד מספרת האם כי בעצה אחת עם בתה החליטה שלא להביא לעולם ילד נוסף. "אני רוצה לחשוב שנתתי לה את כל מה שהיה לי. עכשיו אין לי יותר ילדים, אור הייתה היחידה שלי. אור תמיד התלבטה אם היא רוצה אח או אחות ואז היא הייתה אומרת 'בעצם לא, כי אז אני אצטרך לחלוק בך עם מישהו אחר ואני רוצה שתהיי רק שלי, שאת אמא רק שלי ותהיי רק שלי'".

   

  האם סיפרה כי אור אהבה מאוד לקרוא, והיא תנציח אותה בדרך הזו. "היא אהבה מאוד בבית הספר את הספרייה ואני אנציח אותה בזה שנעשה פינה בספרייה או שנקרא לספרייה לשמה. אני אתרום את הספרים שלה שהיא כל כך אהבה לספריית בית הספר שילדים אחרים יוכלו ליהנות ולזכור אותה", אמרה בעצב. "המורות תמיד מספרות לי שזה לא משנה אם הן לימדו אותה השנה או לימדו אותה שנה שעברה, היא הייתה מחכה להן בשער בית ספר עם חיוך עם חיבוק, פשוט אובדן. אובדן עצום".

   

  פינת ההנצחה בבית הספר ביהוד, שבו למדו הבנות ()
  פינת ההנצחה בבית הספר ביהוד, שבו למדו הבנות

  קורל הובאה היום למנוחות בשעה 16:00, בבית העלמין ביהוד. "היא הייתה ילדה עם אמביציה מאוד גדולה", סיפר האב קודם לכן אילן על בתו שנספתה באסון, בעת שבילתה בבית חברתה. "הן היו חברות לכיתה. אור היא פשוט יפהפייה ומקסימה - כמו קורל שלי. אלו שתי בנות שנגדעו בשיא פריחתן".

   

  האב סיפר כי הוא שהביא את קורל לבית החברה, שם מצאה את מותה: "כמו כל אבא בישראל אני דואג, אבל סמכתי שיש אנשים שמשגיחים עליה. ברור שאם אמצא בסוף שהייתה רשלנות אכעס, אבל הם כבר שילמו את המחיר שלהם. אנחנו בקשר טוב ואני מנחם אותם".

   

  הזמר רמי קליינשטיין יבצע שיר בהלוויית קורל: "פניתי לרמי בפייסבוק והוא ניאות לקבל את ההזמנה שלנו. אני יודע שאם הבת שלי הייתה יודעת שהוא נמצא זה היה מאוד מרגש אותה". כשנשאל אם הוא מעוניין לומר מילות פרידה, ענה האב: "היא לא נפרדה ממני, אני מרגיש אותה אצלי בנפש".

  "ילדה עם אמביציה גדולה". קורל בת ה-10 ()
  "ילדה עם אמביציה גדולה". קורל בת ה-10

  החקירה סביב נסיבות מותן של שתי הילדות נמשכת, אחרי ששלשום הלך והתחזק החשד כי הן התחשמלו - אולי מרובוט הניקוי של הבריכה. אתמול הגיעו מומחים מטעם המשטרה לבית. הם צפו בצילומי האבטחה שתיעדו את המקרה.

   

  למרות החשד שהשתיים התחשמלו, גם כיווני חקירה אחרים נבדקים עדיין, כמו האפשרות שלמים השתחרר חומר חיטוי בריכוז גבוה ומסוכן. עם זאת, פחות סביר שזה מה שקרה. נתיחה שלאחר המוות אמורה לסייע להבין מה קרה. היחידה החוקרת של משטרת מרחב דן מנהלת את החקירה, וכאמור ההנתיחות טרם הניבו תוצאות חד משמעיות.

   

  אמש הגיעו ילדי בית הספר "הרצל", שם למדו שתי הילדות שנהרגו, למפגש עם צוותים חינוכיים ופסיכולוגים בבית הספר. התלמידים הדליקו נרות נשמה בחצר בית הספר. ראשת העיר יהוד-מונוסון, יעלה מקליס, הודיעה כי בית הספר נפתח "כדי לתמוך בילדים ולחזק אותם".

   

  היום צפויה להתקיים נתיחת הגופות במכון לרפואה משפטית באבו כביר. עד כה אין כיוון חד משמעי לסיבת המוות של הבנות ובמשטרת מרחב דן ובתחנת מסובים מחכים לחוות הדעת של המומחים. בנוסף, הרובוט שהיה בבריכה נלקח לבדיקה ודגימות מים ייבדקו על ידי המעבדות במטה הארצי לאיתור רעלים. כמו כן, מומחה של חברת חשמל הגיע לזירה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אור קורן
  קורל שרי
  צילום: גלעד מורג
  זירת האסון בסביון
  צילום: גלעד מורג
  מומלצים