שתף קטע נבחר

נתניהו ופרס בירכו את סיסי: "שגשוג למצרים"

ראש הממשלה ונשיא המדינה, שלא הוזמנו לטקס ההשבעה, שוחחו עם נשיא מצרים הנבחר. נתניהו ציין את החשיבות שבקיום הסכם השלום, פרס ייחל שסיסי יוביל את עמו להישגים גדולים

שיתוף הפעולה הביטחוני עם מצרים נמשך כל העת, גם בזמן השלטון האיסלאמיסטי, אבל התקשורת בין המנהיגים כמעט ונמוגה בשנים האחרונות. היום (ו'), לאחר ניצחונו הסוחף של עבד אל-פתאח א-סיסי בבחירות לנשיאות מצרים, התקשורת הזו חזרה לרגע קט, במהלך שאולי מרמז על העתיד.

 

עוד בחדשות:

רגע לפני הבחירות: בן אליעזר נחקר באזהרה

המין בקריית גת: תואשם במעשי סדום בנערים

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס בירכו את א-סיסי על ניצחונו בבחירות, אף שזה לא הזמין אותם לטקס ההשבעה, טקס שאליו הזמין בין היתר את נשיא איראן חסן רוחאני. נתניהו ציין בשיחת הטלפון עם א-סיסי את החשיבות האסטרטגית שביחסים בין המדינות ואת החשיבות של קיום הסכם השלום, ואיחל לעם המצרי שגשוג ושלום.

 

גם נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם א-סיסי ובירך אותו על ניצחונו המוחץ על יריבו היחיד בבחירות, חמדין סבאחי. בשיחה, הדגיש פרס את מחויבותה של ישראל לשמירה על הסכמי השלום עם מצרים ולחיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות בכל התחומים. בהמשך דבריו איחל הנשיא פרס פריחה, הצלחה ושגשוג לעם המצרי והביע תקווה כי הנשיא החדש סיסי, כפטריוט, יוביל את העם המצרי להישגים גדולים לאור עברו. בסיום השיחה הודה נשיא מצרים הנבחר לנשיא פרס על הברכות החמות.

 

בבחירות שנערכו בשבוע שעבר זכה שר ההגנה לשעבר, הגנרל עבד אל-פתאח א-סיסי, ב-23,483,476 קולות שהם 96.9% מסך הקולות הכשרים. בעקבות בחירתו יצאו אלפים לחגוג בכיכר תחריר שבקהיר וערים אחרות במצרים.

 

נועם (דבול) דביר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נשיא מצרים הנבחר, א-סיסי
צילום: AFP
מומלצים