שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נ"י טיימס: על ארה"ב להיזהר מממשלת אחדות
  העיתון האמריקני הנחשב קרא לנשיא אובמה להבחין בין תמיכה בממשלה הפלסטינית לבין תמיכה בחמאס, וציין שאם מעורבות הארגון בממשלה תיגבר - יש לעצור הסיוע לפלסטינים. "ייתכן שאבו מאזן מנסה לעשות בעיות לנתניהו"
  הממשל האמריקני הביע תמיכה בממשלת האחדות הפלסטינית, אולם העיתון "ניו יורק טיימס" מסתייג - וקורא לנשיא ברק אובמה משנה זהירות. במאמר מערכת שפורסם היום (שבת), טוען העיתון האמריקני הנחשב, שקרא בעבר לאובמה להניח למשא ומתן הישראלי-פלסטיני, כי "ארצות הברית חייבת להיזהר ולהבחין בין תמיכה בממשלה הפלסטינית החדשה לבין תמיכה בחמאס, באלימות שלו ובהתנהגות מלאה השנאת של הארגון".

   

  עוד בחדשות:

  "הנשיא המזרחי הראשון" שלא היה

  ספרד: השרים אישרו אזרחות לצאצאי מגורשים

  החוקרים בודקים: בן אליעזר פדה בחנות change צ'ק של מאות אלפי שקלים

   

  המאמר הביע תמיכה בחששות שהביע ראש הממשלה בנימין נתניהו מפני המעורבות של ארגון טרור המחויב להשמדת ישראל, בממשלה הפלסטינית, אולם התייחס גם לכישלונו לשכנע את הקהילה הבינלאומית לא להכיר בממשלה הפלסטינית החדשה. לפי העיתון, זה "משקף הקרע הגובר בין ישראל לבנות בריתה החשובות ביותר".

  ניו יורק טיימס: אובמה תיזהר (צילום: AP) (צילום: AP)
  ניו יורק טיימס: אובמה תיזהר(צילום: AP)

  יחד עם זאת, טענו ב"ניו יורק טיימס": "ארצות הברית אמנם לא יכולה פשוט להעלים את חמאס במחי יד, אולם אם הארגון יימלא תפקיד משמעותי יותר בממשלה הפלסטינית - ייתכן שהיא ומדינות נוספות שמחשיבות אותו כארגון טרור יחליטו שלא ניתן להמשיך את הסיוע לפלסטינים".

   

  "אבו מאזן חש כי אין לו מה להפסיד"

  לפי העיתון, על ההתפתחויות האחרונות בתהליך המדיני המקרטע - לרבות ההכרזה הישראלית על בניית עוד יחידות דיור בשטחים - לגרום לכל הצדדים המעורבים להקדיש מחשבה לגבי הכיוון שאליו הכול פונה. בראש ובראשונה, נוכח השבעת ממשלת האחדות, "ארה"ב ואירופה חייבות להתעקש שאבו מאזן ידבוק בהבטחתו לא לאפשר לחמאס לצאת כשידו על העליונה".

   

  "הפיוס בין פתח לחמאס מסוכן לפתח", נכתב עוד במאמר, "אך נדמה כי אבו מאזן חש כי אין לו מה להפסיד. תשעה חודשים של משא ומתן בתיווך ארה"ב לא הניבו
  שום התקדמות. אבו מאזן, שקרוב לפרישה בגיל 79, ראה את הערך שבניסיון לאחד את הגדה המערבית ואת רצועת עזה אחרי שבע שנות הפרדה".

   

  עורכי העיתון ציינו כי הסיכוי שהפיוס יצליח אינו גבוה, נוכח השנאה העזה של חמאס לישראל והעובדה שניסיונות קודמים קרסו במהירות. הם גם העלו את האפשרות שזהו ניסיון של אבו מאזן "לעשות בעיות" לנתניהו, בהתחשב בכך שקריאתו של אבו מאזן לבחירות בתוך שישה חודשים עלולה להביא את חמאס לשלטון.

   

  "העמדה של ישראל אינה חד משמעית", נטען במאמר. "אפילו כשנתניהו דרש מארה"ב להפסיק את העברת הסיוע לממשלה החדשה, ישראל המשיכה להעביר כספי מסים לרשות הפלסטינית. ונתניהו אינו מעל למשא ומתן עם חמאס", הוסיפו בעיתון, בהזכירם את עסקת שליט ואת המגעים לכינון הפסקת אש אחרי מבצע "עמוד ענן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים