שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מהמחלקה האונקולוגית להתנדבות ונתינה
  תלמידי תיכון בראשית מתל אביב סיירו לראשונה בחייהם בבסיס צבאי, בעקבות יוזמה של קרן אור ורטהיימר, סטודנטית מיוחדת במינה שבמהלך שירותה הצבאי בחיל האוויר חלתה בסרטן, החלימה, וחזרה לשרת כקצינת מבצעים. ב"גוף ראשון" היא מספרת

  מאז שאני זוכרת את עצמי בער בי הרצון להתנדב, לתרום ולתת מעצמי לאחר. כבר בתקופת התיכון התנדבתי במשך שלוש שנים בתנועת הנוער "פסגות" במסגרתה עברתי קורס מדריכים והדרכתי ילדים ובני נוער בעיר. גם תוך כדי שירותי הצבאי בו שירתתי כקצינת מבצעים בחיל אוויר, לא הזנחתי את רצוני לתרום, ובימי שישי, התנדבתי בפנימיית ״ויצו״ בראשון לציון בסיוע וחניכת ילדים מרקע סוציו-אקונומי חלש. ובנוסף, לימדתי קבוצה של חיילים לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יח"ל.

   

  במהלך השירות הצבאי שלי נאלצתי להתמודד עם משבר לא פשוט, מחלת הסרטן. המחלה חיזקה אצלי את המחשבה שהחיים קצרים וחשוב לנצל כל יום וכל שנייה מהם. לכן גם אז, לא וויתרתי על האהבה שלי לעזור לאחר. תוך כדי ההתמודדות עם המחלה ואחרי סיום הטיפולים, תמכתי בילדים ובני נוער חולים באותו בית החולים בו אושפזתי.

  הצבא תמך בי במהלך הטיפולים הכימותרפיים באופן מלא, ואחרי שהחלמתי החלטתי לקחת על עצמי תפקיד נוסף ולחזור לשרת עוד שנה בצוות ההקמה של יחידת הכיבוי האווירי.

   

  לאחר שירותי הצבאי החלטתי שברצוני ללמוד ביולוגיה באוניברסיטת תל אביב. לפני תחילת הלימודים, חיפשתי באינטרנט מלגה שתסייע לי במימון התואר והגעתי למלגת "מנהיגי שוליך", שמהותה קידום תחומי המדע והטכנולוגיה, מודעות ומנהיגות חברתית. רוח המלגה מצאה חן בעיני וכמובן הסיוע הכלכלי העצום שהיא מקנה. לשמחתי הרבה נבחרתי לקבל את המלגה שמקלה מאוד על החיים הסטודנטיאלים באוניברסיטה ומאפשרת לי השקעה מיטבית בלימודים.

   

  "אני מייעצת לו בבעיות שאין לו את מי לשתף בהן"

  במסגרת המלגה אני מתנדבת בבית ספר "ראשית" בדרום תל אביב. בכל יום חמישי אני נפגשת עם תלמיד כיתה י' המגיע מרקע סוציו אקונומי נמוך והוא מאוד יקר לליבי וכבר הפך לחלק מחיי. מעבר לעזרה בשיעורי הבית ולמידה למבחנים, אנחנו אוהבים לדבר על נושאים שונים ומגוונים ואני מייעצת לו בבעיות שאין לו את מי לשתף בהן. בכל מפגש או שיחת טלפון אני מגלה דברים נוספים מרתקים שלא ידעתי לפני כן. אין ספק שהוא מעשיר אותי לא פחות משאני מעשירה ומלמדת אותו.

   

  במהלך אחת השיחות איתו הבנתי שהוא לא יודע הרבה על הצבא, מהמשמעות של המילה קצין ועד לצבעי הכומתות. אך כשאני מספרת לו על היחידות השונות ועל חשיבותו של צה"ל, הוא תמיד מגלה עניין והתלהבות לדעת עוד. לכן חשבתי לקחת אותו לראות את אחד הבסיסים בהם שירתי וללמוד מקרוב על הטייסות, הקצינים והפעילויות השונות שם. הוא כמובן התלהב ובסופו של דבר הוחלט לארגן סיור לכל השכבה.

   

  מנהל מלגת מנהיגי שוליך, עודד ותמך ברעיון ובעזרתו הוצאנו לפועל סיור ל-50 תלמידי כיתות י' בבסיס שדה דב של חיל האוויר.

  הסיור כלל הצגה של הטייסת הראשונה על-ידי טייס מהטייסת, הדרכה של קצין שטח מטייסת הכיבוי ולאחר מכן ביקור באחד המטוסים.

   

  בזכות הסיור המיוחד, התלמידים נחשפו לראשונה לפעילות הצבאית של חיל האוויר וניכר שהרחיבו את ידיעותיהם ואפילו את שאיפותיהם. מהתלמיד שלי קיבלתי פידבקים חיוביים ועוד הרבה שאלות בעקבות כל מה שראה בסיור. ההתנדבות מאוד משמעותית עבורי ואמשיך לבצע אותה בהשקעה ואהבה כל עוד יש לי את האפשרות.

   

  אני מאושרת על הזכות שנפלה בחלקי לחנוך בני נוער שזקוקים למעין "אחות גדולה" שתכין אותם לחייהם הבוגרים לאור הרקע הבעייתי ממנו הם באו. לדעת שיש לי השפעה כזו על המשך חייהם, זה הכל עבורי, זה ממלא אותי כל יום מחדש.

   

  קרן אור ורטהיימר היא סטודנטית מצטיינת לביולוגיה באוניברסיטת ת"א שזכתה השנה במלגת מנהיגי שוליך היוקרתית של 100,000 שקלים לכל התואר. במסגרת המלגה היא מתנדבת עם בני נוער בתיכון "בראשית" שביד אליהו ת"א ומלווה תלמיד בכיתה י', כל הדרך עד סיום התיכון והשלמת הבגרות.

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים