שתף קטע נבחר

"קובי פרץ השתולל בחקירה: יהיה פה רצח"

החל שלב ההוכחות במשפט שבו מואשם הזמר בהעלמת יותר מ-5 מיליון שקל. חוקר רשות המסים העיד: "הוא השתולל כשהחרמנו לו כספת עם 1.3 מיליון"

"יהיה פה רצח" - כך הגיב הזמר קובי פרץ במהלך חקירתו על העלמת מס, כשהבין ש-1.3 מיליון שקל שנמצאו בכספת שלו בבנק דיסקונט יילקחו על ידי רשות המסים. במהלך הדיון בבית המשפט היום (א') העיד מנהל מחלקת חקירות בנציבות מס הכנסה, דרור דניאל, שנכח בסיטואציה בבנק. לדבריו, "פרץ הטיח את הכספת בקיר, ברצפה, צעק, השתולל, קילל ואמר שיהיה פה רצח".

 

עוד בחדשות:

 

היום החל בבית משפט השלום בתל אביב שלב ההוכחות במשפטו של פרץ, שמואשם בשורה של עבירות מס ואיום כלפי אמרגנו יוחאי יעיש. על פי האישום, בשנים 2009-2005 הוא הגיש דוחות כוזבים לפקיד השומה והשמיט בזדון הכנסות של 5,269,242 שקל. כמו כן, נטען, הוא הגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסך של 831,197 שקל.

 

על דוכן העדים עלה הבוקר דניאל, שבזמן חקירת התיק נגד פרץ שימש רכז חוליית חקירות, והיה זה שפיקח על החקירה מתחילתה ועד סופה.

 

לדבריו, בתחילה הסתיר פרץ את העובדה שבבעלותו כספת בבנק. במהלך חיפוש שבוצע בביתו הוא אף חתם על הצהרה בעניין. אלא שבמהלך החיפוש החרים דניאל מסמכים, ועבר עליהם בנסיעה בין הבית למשרד החקירות. לפתע נחו עיניו על תעודת ביטוח לכספת בבנק. "זאת הייתה הפעם הראשונה שהבנתי שיש לנו עסק עם כספת שלא ידועה לנו", אמר.

 

דניאל התעמת עם פרץ שהמשיך להכחיש ולבסוף טען שמדובר בכספת של אמו. החוקרים לקחו את פרץ לבנק, וכששאלו אותו מה יש בכספת, ענה: קלטות אינטימיות וקצת כסף. כשהגיעו לבנק אישר מנהל הסניף שהכספת נפתחה ב-2003, וב-2008 ביקשו פרץ ואמו להגדיל אותה.

 

כשביקשו לפתוח את הכספת הוסבר לחוקרים שדרושים שני מפתחות: אחד של הסניף והשני של הלקוח. פרץ מן הסתם לא החזיק אצלו את המפתח, והחוקרים הזמינו פורץ. בתוך הכספת הפרוצה גילו החוקרים מטבע זר וישראלי בסכום כולל של 1.3 מיליון שקל. "הוא שמר על קור רוח בתחילת ההליך, אבל לאחר מכן, כשהסתבר שהכסף אמור להילקח לטובת רשות המיסים, הוא יצא באיזשהו פרץ של עצבים".

 

כתב האישום נגד פרץ הוגש בנובמבר האחרון על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה). עורכי הדין דורון ברזילי, עופר רחמני וחיים לוי, המייצגים את פרץ, מסרו בתגובה: "היום החל שלב ההוכחות. ישנה עוד דרך ארוכה שבמהלכה יתבררו הרבה דברים שכרגע טרם נחשפו. בהמשך התמונה תשתנה מן הקצה אל הקצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
קובי פרץ
צילום: מוטי קמחי
עו"ד דורון ברזילי
מומלצים